Sayfa 154/214 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    Listenizle queenstocks listesi arasında SADECE 3 hisse ortak olduğunu görüyorum.
    İşaretledim hocam hepsi ortak şuan siz farklımı görüyorsunuz ?

2.  Alıntı Originally Posted by hayri71 Yazıyı Oku
    27.10.2017 oluşturduğum 2 ayrı portföy 2 hafta sonra 6 ayı dolduracak. Bu süre zarfında portföyler endeks getirisinin altında kaldı.

https://docs.google.com/spreadsheets...mAE/edit#gid=0
    Temettü hisselerinin (ister temettü endeksi, ister diğer temettü veren hisselerden oluşan bir portföy) endekse göre betası ve standart sapması düşüktür. Dolayısıyla, endeksin ralli yaptığı dönemde endeksin altında, düşüş gösterdiği dönemde ise üstünde performans gösterir. Geçmiş sayfalarda performans değerleri paylaşılmıştı. Şuan, hangi sayfada bilemiyorum ama orada da betasını ve std. sapmasını görebilirsiniz.
    Son düzenleme : flexy; 15-01-2018 saat: 12:51.

3.  Alıntı Originally Posted by th3sicilian Yazıyı Oku
    İşaretledim hocam hepsi ortak şuan siz farklımı görüyorsunuz ?
    testi BİST 100 DE YAPINCA listeler eşitlendi (daha önce BİST TÜM de yapmıştım).

4. Arkadaşlar merhaba, borsada yeniyim ufak paralarla öğreniyorum.

İlk sayfada temettü verim oranı en yüksek olan hisseler alınıp 3 ay sonra kar zarar bakılmaksızın satılacağını söyleyen bir tavsiye var.

Hisseler farklı tarihlerde temettü dağıtıyor, yani biz hisseleri haziranda alacağız diyelim, haziran temmuz ağustos aylarında hisse elimizde olacak. fakat diyelim ki bu hisselerden bazıları temettüyü martta verdi. o zaman temettü verim oranına göre hisse almış olmamızın bir anlamı olmayacak çünkü temettü verdiğinde hisse bizim elimizde olmayacak.

yanlış mı yorumluyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
    Son düzenleme : mzsnr; 15-01-2018 saat: 15:20.

5.  Alıntı Originally Posted by mzsnr Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba, borsada yeniyim ufak paralarla öğreniyorum.

İlk sayfada temettüsü en yüksek olan hisseler alınıp 3 ay sonra kar zarar bakılmaksızın satılacağını söyleyen bir tavsiye var.

Hisseler farklı tarihlerde temettü dağıtıyor, yani biz hisseleri haziranda alacağız diyelim, haziran temmuz ağustos aylarında hisse elimizde olacak. fakat diyelim ki bu hisselerden bazıları temettüyü martta verdi. o zaman temettüye göre hisse almış olmamızın bir anlamı olmayacak çünkü hisse temettüyü verdiğinde bizim elimizde olmayacak.

yanlış mı yorumluyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
    İzninizle bir konuyu düzelteyim : Temettüsü en yüksek hisseleri DEĞİL, TEMETTÜ VERİMİ ORANI EN YÜKSEK hisseleri içeren portföyler oluşturulması tavsiye ediliyor.

6.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    İzninizle bir konuyu düzelteyim : Temettüsü en yüksek hisseleri DEĞİL, TEMETTÜ VERİMİ ORANI EN YÜKSEK hisseleri içeren portföyler oluşturulması tavsiye ediliyor.
    uyarınız için teşekkürler, mesajımı düzelttim.

sorduğum soru içinde yardımcı olabilirseniz sevinirim.

7. Başladığınız yıl için düşünceniz doğru, fakat yöntem uzun vadeli uygulama gerektirdiğinden SONRAKİ YILLARDA verilecek tüm temettülerden de yararlanabileceksiniz. (amaç temettü almak ise).

8. BIST ENDEKSTE EN ÇOK TEMETTÜ DAĞITAN ŞİRKETLERİN 2010 YILINDAN BUÜUNE KADAR Kİ FİYAT DEĞİŞİMLERİ TABLODA VERİLMİŞTİR.UZUN VADE,DOĞRU SEÇİM İLE KAYBETMEK ZOR OLSA GEREK.

Sayfa 154/214 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •