Sayfa 14/366 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 2927 madde; 105 - 112 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by as1 Yazıyı Oku
    Yukarda kırmızıladığım ifadelere bende katılıyorum. Yabancı payının yüksek olması iyi. Ancak hisseye baskı gelir mi işte bu şu anda cevaplanacak bir husus değil. Gelse gelse %10 luk yerli kurumsaldan gelir diye düşünüyorum. Açıldığında tavan yapar mı bu talebe bağlı kimse bilemez... Belki de istikrarlı bir trend oluşacak ilk 30 gün bilinmez...
    %10 luk yerlı kurumsaldan nasıl baskı gelebılırlı yerlı yabancı bıreysel hepımız 7den aldık dıyelım bu fıyata halka arza katılan yerlı nasıl baslı yapacak aldıgı malı asagıdan mo satacak eger satacaksa nıye halka arza katılacak

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    647
     Alıntı Originally Posted by Yildirim23612 Yazıyı Oku
    %10 luk yerlı kurumsaldan nasıl baskı gelebılırlı yerlı yabancı bıreysel hepımız 7den aldık dıyelım bu fıyata halka arza katılan yerlı nasıl baslı yapacak aldıgı malı asagıdan mo satacak eger satacaksa nıye halka arza katılacak
    ilk 30 gün için düşüş söz konusu değil garanti vermişler... Ayrıca Satmama Taahhüdü; Enerjisa ve Satan Ortaklar için 180 gün Payların elindekini satmayacak. daha sonraki ilerleyen zamanlardan ov ve uv için bahsediyorum...
    Yazdıklarımı ve/veya çizdiklerimi Sermaye Piyasası Kanunu (SPK) 101., 103., 104., 106., 107., 110. maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımamaktadır. Dolayısıyla yazdıklarım ve/veya çizdiklerim, eklediklerim AL//TUT/SAT olarak değerlendirmeyin, burada verdiğim bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by as1 Yazıyı Oku
    ilk 30 gün için düşüş söz konusu değil garanti vermişler... daha sonraki zamanlardan bahsediyorum... İleriki aylarda ov ve uv ciler için...
    Ilk 30 gun dusmeyecekse o zaman hisseye gırerım ben o arada nasıp belkı%5 belkı % 10 kazanırım ama su kesın bır ay fıyat dusmez cok mantıklı gıbı gelıyor bana ama boyşe konustuguma bakmayım 1 yıldır borsadayım;)

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    647
    Ilk 30 gun dusmeyecekse o zaman hisseye gırerım ben o arada nasıp belkı%5 belkı % 10 kazanırım ama su kesın bır ay fıyat dusmez cok mantıklı gıbı gelıyor bana ama boyşe konustuguma bakmayım 1 yıldır borsadayım;)
    Normal zaten bunların hedefi çakallardan ziyade KY yı arza iskontolu fiyattan dahil etmek. Zaten 1-2 gün sonra o %5 in %90 ı çıkar emin ol. KY hisseden çıkarken fiyat düştüğünde de arz yöneticisi kurum fiyat istikrarı kuralını uygulayacak şekilde baskılıyacak hisseyi yani düşürmeyecek.
    Yazdıklarımı ve/veya çizdiklerimi Sermaye Piyasası Kanunu (SPK) 101., 103., 104., 106., 107., 110. maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımamaktadır. Dolayısıyla yazdıklarım ve/veya çizdiklerim, eklediklerim AL//TUT/SAT olarak değerlendirmeyin, burada verdiğim bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,503
    Şu şekilde bir tabloyla şirketin özet çarpan değerlemesini inceledim:

ENJSA.jpg
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by as1 Yazıyı Oku
    Normal zaten bunların hedefi çakallardan ziyade KY yı arza iskontolu fiyattan dahil etmek. Zaten 1-2 gün sonra o %5 in %90 ı çıkar emin ol. KY hisseden çıkarken fiyat düştüğünde de arz yöneticisi kurum fiyat istikrarı kuralını uygulayacak şekilde baskılıyacak hisseyi yani düşürmeyecek.
    Nasıl yani fiyat istikrarını uygulayıp düşecek ne demek fiyat istikrarı hissenin düşmemesi için uygulanan bir şey değil mi Siz hisseyi düşürecek diyorsunuz

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    647
    Nasıl yani fiyat istikrarını uygulayıp düşecek ne demek fiyat istikrarı hissenin düşmemesi için uygulanan bir şey değil mi Siz hisseyi düşürecek diyorsunuz
    Öyle değil. Sen ben 2. günde satmaya kalktığımızda tabi düşmez de bu %5 yüklenirse hisse düşmeye başlamaz mı örnek açıldı 6.50 çıktı 7 ye satmaya başlandı hisse geldi 6.50 ye daha da alta gidecek işte burada müdahale edilecek diye biliyorum...Tabi bu orayı bekleyip oraya gelince müdahale edilecek bir olay değil bir finansal operasyon süreci ve riskleri sürekli gözlemleyip yönetiyorlar sanırım burasının nasıl işlediğini bende tam bilmiyorum...

8.  Alıntı Originally Posted by as1 Yazıyı Oku
    2.40 dan EKGYO alalım ne dersin ...
    o da uygundur sıkıntı yok
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Sayfa 14/366 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •