Sayfa 254/440 İlkİlk ... 154204244252253254255256264304354 ... SonSon
Arama sonucu : 3513 madde; 2,025 - 2,032 arası.

Konu: LIDFA - Lider Faktoring

1. "Credit Suisse Investments (Nederland) B.V. (''CS'') ve Nedim Menda'nın, CS'in sahip olduğu Lider Faktoring Anonim Şirketi (''Lider'') hisselerini konu alan ve Aralık 2016 tarihinde sona eren satım opsiyon hakkının uzatılmasına ilişkin olarak görüşme halinde oldukları taraflarca daha önceden resmi olarak kamuya duyurulmuştu. Bu konu ile ilgili en son açıklama 24/04/2018 tarihinde Nedim Menda tarafından KAP'a iletilmişti.

Taraflar arasındaki görüşmeler neticesinde; 24/05/2018 tarihi itibariyle, CS'in Şirket sermayesinde sahip olduğu payların tamamını içeren satım opsiyonunun kullanılmasına ilişkin olarak, CS ve Nedim Menda temel prensiplerde anlaşmış olup, bu çerçevede, CS'in Şirket sermayesinde sahip olduğu payların tamamının (C Grubu 2.970.000 adet) Borsa dışında, tarafların ortak belirleyecekleri bir tarihte Nedim Menda tarafından satın alınması konusunda mutabık kalmışlardır. Konu ile ilgili gelişmeler tam ve zamanında kamuoyuyla paylaşılacaktır."
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/685428

Dün akşam yapılan bir başka bildirim.

Dağıtılacak temettünün Nedim Bey'e düşen kısmı bu alımda kullanılacak muhtemelen. Düzenli temettü politikasına geçiş için atılan bir adımdan çok zorunda kaldıkları bir eylem bana göre.

Aralık 2016'da sona eren pay satım anlaşması Özkaynaklar x 1.2 üzerinden yapılmıştı. Satış bu sefer hangi fiyat ile yapılacak ve hisse fiyatını nasıl etkileyecek merak ediyorum.

Açıklayacaklardır umarım.
    I, a stranger and afraid
    In a world I never made. ―AE Housman

2. Credit Suisse ortaklıktan neden ayrılmak istiyor?

Hissenin fiyatındaki derin düşüş ile söz konusu pay satımının daha ucuz fiyattan gerçekleşebilmesi ihtimali arasında bir bağlantı var mı?

Önümüzdeki dönemde içinde olacağımız yüksek faiz ortamı şirket karını nasıl etkiler?

... gibi üzerinde durulması gereken başka sorular da var.
    I, a stranger and afraid

3. Değişken faizli kredilere yapılan geri ödemelerin tahminlerden fazla oluşu, 2017'nin ikinci yarısında, özellikle üçüncü çeyrekte karlılığı törpülemişti hatırlarsanız.

2017'nin ikinci yarısında gösterge faiz oranı %11.2'den %13.3'e gelmişti.

2017/Haziran için alınan değişken faizli krediler:

Alınan değişken faizli krediler müşterilerin kullanımına alt banda göre sunuluyor ve hızla yükselen gösterge faiz yüzünden şirket kredi geri ödemelerini üst banda yakın oranlardan yapıyor ise, şirket karı olumsuz etkilenecektir.

2018/Mart için alınan değişken faizli krediler:

Mart sonunda %14.03 olan gösterge faiz oranı şu anda %17.3'lerde. Yine aynı senaryo yaşanabilir mi, bilemiyorum.

Bu konuda daha iyi analiz yapabilecek biri yorumda bulunursa sevineceğim.
    I, a stranger and afraid

4.  Alıntı Originally Posted by Morph Yazıyı Oku
    Değişken faizli kredilere yapılan geri ödemelerin tahminlerden fazla oluşu, 2017'nin ikinci yarısında, özellikle üçüncü çeyrekte karlılığı törpülemişti hatırlarsanız.

2017'nin ikinci yarısında gösterge faiz oranı %11.2'den %13.3'e gelmişti.

2017/Haziran için alınan değişken faizli krediler:

Alınan değişken faizli krediler müşterilerin kullanımına alt banda göre sunuluyor ve hızla yükselen gösterge faiz yüzünden şirket kredi geri ödemelerini üst banda yakın oranlardan yapıyor ise, şirket karı olumsuz etkilenecektir.

2018/Mart için alınan değişken faizli krediler:

Mart sonunda %14.03 olan gösterge faiz oranı şu anda %17.3'lerde. Yine aynı senaryo yaşanabilir mi, bilemiyorum.

Bu konuda daha iyi analiz yapabilecek biri yorumda bulunursa sevineceğim.
    dolar artisi ile sirketlerin odeme guckugu cekecegi asikar bu druum sirketleri krediye yonlendirecek ama bankalar risk almak istemez yni kredi notundan dolayi kredi cekemeyen sirketler faktoringlere yonelir ... teminat ile kredi veren ve faizin buyuk kismini verdigi para icinden alan faktoringlerin kar ini artacagini dusunuyorum

gecem seneye gore karlilim ciddi artis gosterdi

1 kotu olan 1.38 crdfa 25 kurus verirken
    3.90 larda olan lidfa 27 kurus veriyor burda sikinti var
    2 sermaye tavan artisi olumlu tarafi
    3 uzun suredem sonra temettu vermesi yetersiz de olsa olumlu tarafi hic vermese daha kotuydu
    4 cs payini satmasindan ise %20 ye cikar masini isterdim .... bekkide yarin obur gun satistan vazgecti payini %20 yapacak derler mi bilemem ...
    5 satis kactan olur normalde en kotu defter degerinde olmasi lazim ... bbakacaz artik burada pay satin alma ile ilgili tarih vermedigi icin bekleemede yakim tarih oksa guzel olurdu ... temettu sonrasi da olabikir bittabiki

yani bi anda 7 lere de gidebikecek potansiyel var 1 sene bekletmek gibi durum ile 2.80 lere de cekilebikecek potansiyel var ytd ...
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. 2.50-2.80 li fiyatlar olduğu dönemde Lidfanın bilançosuna bakabilirsiniz oldukça düşük kar ediyordu...bu sene ilk çeyrekte 9 milyon kar etmiş...yıl sonu sermayesinin üzerinde kar yapacağı kesin...bu durumda 2 leri beklemek biraz düşük ihtimal...temettünün az olması belki de ilerde sermaye artıracak o yüzden düşük olmuş olabilir..yanılmıyorsam faaaliyet raporunda faiz artışından olumlu etkisi olduğu yazıyordu...bir daha bakmak gerek...
    Bir şirket hem temettü verip hem de özkaynağını artırıyorsa benim için yeterlidir...beklemeye devam...9 Temmuz’da temettümü aldığımda o parayla yine Lidfa alıcam

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Koskoca credit suisse %10 payını tahminim 15 milyondan aşağıya satmayacaktır cunku doların karsısında zaten tl erimiş vaziyette... buyuk ihtimalle 4 milyon dolara anlasılmış olsa satışı bekletmek menda nın işine gelmiyorki kurlar her gun yukarı giderken bu işi bir an once bitirmek istiyorlar...

7.  Alıntı Originally Posted by fajarta82 Yazıyı Oku
    Koskoca credit suisse %10 payını tahminim 15 milyondan aşağıya satmayacaktır cunku doların karsısında zaten tl erimiş vaziyette... buyuk ihtimalle 4 milyon dolara anlasılmış olsa satışı bekletmek menda nın işine gelmiyorki kurlar her gun yukarı giderken bu işi bir an once bitirmek istiyorlar...

valla ben halen satistan vazgectik inlar bize kredi limitini artiracak bizde 9 dan 20 ye cikaracagiz paylarini derler mis gibi geliyor ...

tabi sirket kap a prensipte anlastik dedi ama olmyacak sey degil
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku
    valla ben halen satistan vazgectik inlar bize kredi limitini artiracak bizde 9 dan 20 ye cikaracagiz paylarini derler mis gibi geliyor ...

tabi sirket kap a prensipte anlastik dedi ama olmyacak sey degil
    CS payını satmamak patron da almak icin uğraşıyor...gerisi Fasa fiso

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 254/440 İlkİlk ... 154204244252253254255256264304354 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •