Sayfa 949/1027 İlkİlk ... 449849899939947948949950951959999 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 7,585 - 7,592 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Dolar/TL kurunda düşüş için TL pozitif gelişmelere ihtiyaç var

Küresel piyasalarda ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşları satışları artırırken Asya piyasaları düşüşlere öncelik ediyor ve gelişen ülke kurları da değer kaybetmeye devam ediyor.

Yurt içinde ise, seçim sonrası bekleyiş sürüyor, ancak fiyatlamaların sert olmadığı görülüyor. USD/TRY kuru 4,60 tabanını korurken yükseliş ivmesi ise azalıyor ve EURTRY kurunda da 5,50 altındaki baskının devam ettiği görülüyor.

Seçim sonrası piyasaların netlik beklediği bir gerçek, dolayısıyla yeni sitemin nasıl uygulanacağı ve hangi politikalara ağırlık verileceği en büyük merak konusu. Şimdilik bu alanlarda yeni bir gelişmenin olmaması TL’nin de istenen toparlanmayı sağlaması geciktiriyor.

Teknik seviye olarak baktığımızda:

4,45 desteğinin korunduğu USD/TRY kurunda yaşanan ataklar 4,70’lerde ivme kaybediyor, bu kısa vadede bir miktar düşüş sağlayabilir, ancak orta vadede 4,45 yüksek bir seviye ve bu desteğin korunması yukarı yönlü fiyatlamalara neden olabilir.

4,45-4,80 aralığı kurda görülecek aralık, USD/TRY kurundaki volatilitenin yüksek olduğunu hatırlarsak bu bant aralığının çok fazla olmadığını söyleyebiliriz.

Kritik seviye olan 4,80’in aşılması yeni rekor riskini yakınlaştırabilir ve bu direnç altında ise gelecek gelişmelere bağlı volatilite görebiliriz.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Geçen avrupalı stratejistler dolara 4.28 e kadar şort pozisyonu açtıklarını söylemişti herhalde oralara yolculuk başlıyor..

3. şu sıralar döviz mevduata en yüksek faizi hangi banka veriyor? abd'de mevduat faizleri yüzde 2 olmuş durumda, büyük bankalar nasıl yüzde 2.5 verebiliyorlar anlamak mümkün değil.

DXY Murat 131 den inip porsche biniş.........Shortcular shortuna dikkat etsin........

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Tam dünya ticaret savaşlarının başladığı bir döneme girdik.
    Herkes birbirine gümrük vergileri koymaya başladı.
    Hatta, sanki gümrüksüz dünyadan, çılgın gümrüklü dünyaya doğru hızla gidiyor gibiyiz.

Üstüne birde, merkez bankalarının paraları daralttığı, paranın zor bulunacağı bir dünyaya gidiyoruz.

Bizde de ne şans var ki tam böyle bir dünyaya ;

1- Borç batağı içinde
    2- Devasa problemlerle
    3- Gereksiz devasa projelerle
    4- Özelleşecek veya satacak hiç bir şeyi kalmamış bir şekilde (pardon ziraat ve halk vardı değil mi)

giriyoruz.

Kaçak yapılardan, paralı askerlerden gelecek paralarla ne kadar idare edebileceğiz

Fakirleşme kasırgaları, son sürat yaklaşıyor.
    Dolar, inatla, alım fırsatı sunmayacağım diye direniyor.
    Bir yandan da, altının, 1460 dolarlara çıkacağı konuşuluyor.

Sıkı takibe devam.

6. Bizi IMF paklar . Sonuçta piyasada en ucuz krediyi dilim dilim, ekonomik programlar uygulata uygulata veriyor . Önceden IMF i öcü zannederdim meğerse öyle değilmiş .

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

7.  Alıntı Originally Posted by Flash Yazıyı Oku
    Fibayla çalışan var mı? Eft limitini 150k üstüne talep etmeme rağmen cikartmiyor lar.Müşteri hizmetleri topu şubeye atıyor şubede 150k maksimum diyor daha fazlası için ne yapmak lazım
     Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    FIBA girmenin çok kolay olduğunu çıkmanın ise en zor olduğu bankadır.... Para 2 parça halinde çıkmıyorsa o zaman 100-150 tl eft ücreti ödeyip çıkacaksınız .... Ya da benim gibi alacan parayı ceplere doldurup arabaya atlayıp başka bankaya
     Alıntı Originally Posted by safran21 Yazıyı Oku
    Ben çalışıyorum limiti yükselttim 150 bin üstü geçen gün sıkıntı olmuyor
    fiba internet sayfasında, işlem limitleri sekmesinde bankanın en üst limiti günlük 150 bin tl. dir. Hiç bir şekilde bu tutarı yükseltmezler. Bir bankaya hesap açarken sorulması gereken sorular yerine ; müşteri temsilcisi ile boş konularda koyu muhabbet yapılırsa sonra meletirler. Bu tip durumlar için daima cüzdanımda 12 soruluk manifestom bulunur. Hiç sohbete girmem. Şirinlik yapmaya çalışan çok m.t. benim tavrıma bozulmuştur. Oysa ben de insanım. Önce dürüst davranıp davranmadıklarını test ederim, dürüstse zamanla samimiyet oluşur.

8. Döviz Sepeti 4.995.-
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 949/1027 İlkİlk ... 449849899939947948949950951959999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •