Sayfa 483/1012 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583983 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 3,857 - 3,864 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. 30 Kasım haftasında yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatı 1,8 milyar$ azalmış. Buna benzer bir durum 4.80 ler civarında Temmuz da da olmuştu. Sonrası Ağustos faciası. Aralık 20-21 arası Dolar a geçişi tatmamlamayı düşünüyorum; tabi bir gözüm hep Brent ve US inflation da.

2.  Alıntı Originally Posted by Orko Yazıyı Oku
    30 Kasım haftasında yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatı 1,8 milyar$ azalmış. Buna benzer bir durum 4.80 ler civarında Temmuz da da olmuştu. Sonrası Ağustos faciası. Aralık 20-21 arası Dolar a geçişi tatmamlamayı düşünüyorum; tabi bir gözüm hep Brent ve US inflation da.
    doların düşme sebebi belli oldu o zaman....Dolarları bozup, stopajdan yararlanmak istemişler...

Alıntı Originally Posted by İsa Talayman Yazıyı Oku
    burası neden araba geyiği platformuna dönmüş oysa konu faizlerin önümüzdeki dönem ne yönde olacağı olmalı ,fikrine güvendiğim dostlarım mevduatta uzun mu kısa mı düşünme li ,yarın'ın kaosunu bugünden yaşamamak için.
    Ben 13 unde faiz arttirilacagi kanaatindeyim
    Bunu daha once de dile getirmistim buradaki herkes karsi cikti ama beklentim bu yonde

Cunku dolar cok kirilgan. Faizleri serbest tutmasi dolari frenlemez diye dusunuyorum. Sabit kaldi aciklamasi bence dolari 5.6 seviyesine tasir.ytd

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Bunu daha once de dile getirmistim buradaki herkes karsi cikti ama beklentim bu yonde

Cunku dolar cok kirilgan. Faizleri serbest tutmasi dolari frenlemez diye dusunuyorum. Sabit kaldi aciklamasi bence dolari 5.6 seviyesine tasir.ytd
    300 baz puan sence cokmu yuksek olur ?

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Bankalarin € ya verdikleri oran $ a gore neden biraz daha az. Ikiside ayni anda ayni oranda düsüp yukseliyor. Parite uzun zamandir 1.10 - 1.15 arasi yanilmiyorsam.

6.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    doların düşme sebebi belli oldu o zaman....Dolarları bozup, stopajdan yararlanmak istemişler...
    Yalnız aynı hafta TL mevduatında da bir artış olmamış. 🧐

7.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku

Faiz artırır TCMB diyorsun yani. Son günlerde duyduğum en aykırı beklenti. Mümkün değil, hatta düşürülme olasılığı artırılmasına göre daha yüksek. Kişisel görüşüm sabit kalacağı yönünde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    Bankalarin € ya verdikleri oran $ a gore neden biraz daha az. Ikiside ayni anda ayni oranda düsüp yukseliyor. Parite uzun zamandir 1.10 - 1.15 arasi yanilmiyorsam.
    Para birimlerine verilen faizleri o para birimlerinin sahibi olan merkez bankaları belirler.

Dolar için FED
    Euro için ECB
    TL için TCMB

Bu kurumlar kendi kontrollerinde olan para birimleri için hangi faiz politikasını uygun görüyorlarsa piyasa da ona yakınsar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 483/1012 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •