Sayfa 786/992 İlkİlk ... 286686736776784785786787788796836886 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 6,281 - 6,288 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Buan da bakmistim o zamanlar ama degistirmedilerse o zamandan bu zaman kredi kartinin baglandigi hesaptan orada para cekerken yuklu cevirim ucreti giriyordu...

Syg,
    debit kartiniz tl hesabiniza bagli ise kur cevirim komisyonu mastercard ve visa nin kestigi butun banka ve kredi kartlarina uygulanan bir sey, size iki kere cad->usd->tl olarak yansimis.

teb kartinin yurtdisi hesap ayarini usd yaparsaniz sadece cad-usd cevrimi icin ucret kesilir. amerika ya giderken teb kartinin yurtdisi hesabini dolar, avrupa icin de euro olarak tanimlamak gerekiyor bu komisyon odememek icin

2.  Alıntı Originally Posted by ovacikar Yazıyı Oku
    Evet kur cevirim komisyonu mastercard ve visa nin kestigi butun banka ve kredi kartlarina uygulanan bir sey. teb kartinin yurtdisi hesap ayarini usd yaparsaniz sadece cad-usd cevrimi icin ucret kesilir. amerika ya giderken teb kartinin yurtdisi hesabini dolar, avrupa icin de euro olarak tanimlamak gerekiyor bu komisyon odememek icin
    Aynen Dolar Hesabından Direkt Dolar Çekilirse Komisyon Alınmaz.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ali Koç önemli açıklamalar yapmış. Spor takımları hiç ilgim yok. Türkiyede spor takımlarını tutanların geri zekalı olduğunu defalarca yazdım.

Ali Koç un konuşmasındaki Tespitlerim:

1) Fatih Terim e hayatının kıyağı yapılmış. Bizim verdiğimiz vergileri iç etmişler hırsızlar. Fatih Terim hırsızın önde gidenidir. Federasyon bu hırsızlığı birlikte yapmıştır.

2) 4 büyükler (FB, GS, BJK, TS) iflas etmiştir. Devlette zırnık para yok bunlara para verecek. Koskoca klüpleri batıranların hapse atılması lazım. Ama bu devlette bunu yapacak döt yoktur. Spor klüplerini yönetenler çok üst düzey MASON lar. Dokunanamazlar. Olan yine bizim vergilere olacak. Bizim vergilerle spor klüplerini kurtaracaklar. İstanbul seçimlerinden sonra spor klüplerinin zararını kamu bankalarına yıkarlar.

Ali Koç: "Eski bir milli takım antrenörü ile yollar ayrıldı. Federasyon tazminat ödedi. Bu tazminat kulüplerin parasıdır. Halbuki iş kanunları 6 gün içerisinde tazminat ödememe hakkı sağlarken niye tazminat ödemek zorunda kaldı federasyonumuz?"

Ali Koç: "Mali yapılar ortada, deniz bitti. Devletimiz inşallah bize yardımcı olacak. Yapılandırma konusunda Haziran sonuna sarkmamalı, diğer türlüsü ne bizim ne Trabzonspor'un işine yaramaz."
    Sn. sadecegrafik,

CHP futbolcu vergilerinin artırılması için yasa teklifi hazırladı (6 Mart 2019) ama muhtemelen iktidar reddeder. Bu arada bu teklifle ilgili haber bir forumdaş tarafından dolar topiğinde paylaşılmıştı. Paylaşan bu arkadaşı bir kısım üye linç etmeye kalktılar...ne diyelim millet gerçekten memnun futbolcuların az vergi vermesinden herhalde...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ali Koç önemli açıklamalar yapmış. Spor takımları hiç ilgim yok. Türkiyede spor takımlarını tutanların geri zekalı olduğunu defalarca yazdım.

Ali Koç un konuşmasındaki Tespitlerim:

1) Fatih Terim e hayatının kıyağı yapılmış. Bizim verdiğimiz vergileri iç etmişler hırsızlar. Fatih Terim hırsızın önde gidenidir. Federasyon bu hırsızlığı birlikte yapmıştır.

2) 4 büyükler (FB, GS, BJK, TS) iflas etmiştir. Devlette zırnık para yok bunlara para verecek. Koskoca klüpleri batıranların hapse atılması lazım. Ama bu devlette bunu yapacak döt yoktur. Spor klüplerini yönetenler çok üst düzey MASON lar. Dokunanamazlar. Olan yine bizim vergilere olacak. Bizim vergilerle spor klüplerini kurtaracaklar. İstanbul seçimlerinden sonra spor klüplerinin zararını kamu bankalarına yıkarlar.

Ali Koç: "Eski bir milli takım antrenörü ile yollar ayrıldı. Federasyon tazminat ödedi. Bu tazminat kulüplerin parasıdır. Halbuki iş kanunları 6 gün içerisinde tazminat ödememe hakkı sağlarken niye tazminat ödemek zorunda kaldı federasyonumuz?"

Ali Koç: "Mali yapılar ortada, deniz bitti. Devletimiz inşallah bize yardımcı olacak. Yapılandırma konusunda Haziran sonuna sarkmamalı, diğer türlüsü ne bizim ne Trabzonspor'un işine yaramaz."
    Dört büyüklerle ilgili yazınıza katılıyorum, para yoksa transfer yapmasın, yeniden yapılansın, milletin sırtında yük olmasınlar. Taraftarları istiyorlarsa kulüplerine yardım yapsın. Bunun dışında bir ufak bir bilgilendirme yapalım da Fatih Terim hakkında hak geçmesin. Kendisi federasyondan aldığı 5,2 Milyon tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlamış. Kendi adıma görmezden gelmek istemedim...

https://www.fotomac.com.tr/galatasar...on-tllik-bagis
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,281
     Alıntı Originally Posted by ovacikar Yazıyı Oku
    teb kartinin yurtdisi hesap ayarini usd yaparsaniz sadece cad-usd cevrimi icin ucret kesilir.
    Bu nedenle tercih etmemistim ben de...

CAD ayarlayamiyoruz burada CAD biriktirip.

Dolar olunca da USD--- CAD cevriminden giriyordu..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,281
     Alıntı Originally Posted by ovacikar Yazıyı Oku
    debit kartiniz tl hesabiniza bagli ise kur cevirim komisyonu mastercard ve visa nin kestigi butun banka ve kredi kartlarina uygulanan bir sey, size iki kere cad->usd->tl olarak yansimis.

teb kartinin yurtdisi hesap ayarini usd yaparsaniz sadece cad-usd cevrimi icin ucret kesilir. amerika ya giderken teb kartinin yurtdisi hesabini dolar, avrupa icin de euro olarak tanimlamak gerekiyor bu komisyon odememek icin
    Ayni sekilde HSBC Ca kredi kartindan atiyorum TL olarak veya CAD disi bir harcama yapinca onlar da %2.5 foreign currency conversion fee dedikleri bir masrafi kesiyollar, bu nedenle burada HSBC Tr orda HSBC Ca kredi kartini kullaniyorum.

Syg.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Dört büyüklerle ilgili yazınıza katılıyorum, para yoksa transfer yapmasın, yeniden yapılansın, milletin sırtında yük olmasınlar. Taraftarları istiyorlarsa kulüplerine yardım yapsın. Bunun dışında bir ufak bir bilgilendirme yapalım da Fatih Terim hakkında hak geçmesin. Kendisi federasyondan aldığı 5,2 Milyon tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlamış. Kendi adıma görmezden gelmek istemedim...

https://www.fotomac.com.tr/galatasar...on-tllik-bagis
    Bende bir GS li olarak kendisini canı gönülden kutluyorum.

8. Sn. Dudu, imkaniniz olsa X miktarda USD icin, sifir vergi, sifir kesinti, 3ayda bir kar payi odemesi uzerinden asagidaki yatirima girer miydiniz?

1.yil sonu kazanc: % 2.40
    2.yil sonu kazanc: % 5.60
    3.yil sonu kazanc: % 9.73
    4.yil sonu kazanc: % 15.11
    5.yil sonu kazanc: % 22.00

buranin devlet tahvili diyelim: https://nationalbonds.ae/product-det...c-ff1e005d5b89

Sayfa 786/992 İlkİlk ... 286686736776784785786787788796836886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •