Sayfa 589/1000 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 4,705 - 4,712 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    Bir sonraki elektrik ve doğalgaz zamlarıyla birlikte eksi hanelere inmesini bekliyorum enflasyonun !!!
    Bi %50 zam yapsalar enflasyon - çıkar herhalde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Bende aynı sorunu yaşıyorum GPG satış verdim Salı gün hala bekliyorum. Nasıl aşabiliriz bu sorunu biraz açar mısınız?

Şöyle. Sonuçta GPG'yi başka bir fon almak üzere satmaya karar verdiniz. Ve sizin de ifade ettiğiniz gibi her ne kadar GPG satış valörü T+2 gibi gözükse de başka bir fon almak istediğinizde bu valör -kendiliğinden- T+3 oluyor. Elinde T+2 valörlü fon olanların (aynı hafta içerisinde) başka bir fona geçmek için en geç Salı günü saat:13.30'a kadar satış yapmaları gerekmekte. Çünkü satıştan gelecek paranız hesabınıza Perşembe 14.00 gibi girecek ve siz ancak Cuma kapanışıyla diğer fonu almış olacaksınız.

Bunu aşmanın 2 yolu var; en kolay yolu portföyde bir miktar valörsüz PPF bulundurmak. Paranız istediğiniz zaman emrinizde. Diğer yolu benzer kategoride olan fonlardan valör faktörünü göz önünde bulundurmak suretiyle bir sepet yapmak. Mesela genel anlamda GPG & OBP fon varlık dağılımları ve getirileri oldukça yakın ama GPG'nin valörü T+2 OBP ise T+1.

Sonuçta fon değiştirmek bir yatırım riskinden kaçınıp diğerine razı olmaktır. Fon portföyünde aynı risk grubundan özellikleri benzer ancak valörleri farklı 2 ayrı fon bulundurmak size ayrı bir hareket kabiliyeti sağlayacaktır. Bu son yazdığım "PPF getirileri çok düşük, orada para tutmam, ben ekşın severim" diyenler içindi.

3.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Şöyle. Sonuçta GPG'yi başka bir fon almak üzere satmaya karar verdiniz. Ve sizin de ifade ettiğiniz gibi her ne kadar GPG satış valörü T+2 gibi gözükse de başka bir fon almak istediğinizde bu valör -kendiliğinden- T+3 oluyor. Elinde T+2 valörlü fon olanların (aynı hafta içerisinde) başka bir fona geçmek için en geç Salı günü saat:13.30'a kadar satış yapmaları gerekmekte. Çünkü satıştan gelecek paranız hesabınıza Perşembe 14.00 gibi girecek ve siz ancak Cuma kapanışıyla diğer fonu almış olacaksınız.

Bunu aşmanın 2 yolu var; en kolay yolu portföyde bir miktar valörsüz PPF bulundurmak. Paranız istediğiniz zaman emrinizde. Diğer yolu benzer kategoride olan fonlardan valör faktörünü göz önünde bulundurmak suretiyle bir sepet yapmak. Mesela genel anlamda GPG & OBP fon varlık dağılımları ve getirileri oldukça yakın ama GPG'nin valörü T+2 OBP ise T+1.

Sonuçta fon değiştirmek bir yatırım riskinden kaçınıp diğerine razı olmaktır. Fon portföyünde aynı risk grubundan özellikleri benzer ancak valörleri farklı 2 ayrı fon bulundurmak size ayrı bir hareket kabiliyeti sağlayacaktır. Bu son yazdığım "PPF getirileri çok düşük, orada para tutmam, ben ekşın severim" diyenler içindi.
    Aracı kurumda t+2 olan bir fon satınca 2. Gün sabahı işlem limiti açılıyor, saat 13-14 ü bekletmiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku

Açıklamanız için çok teşekkürler. GPG büyük kısmını sattım artık çok az kaldı ve bir daha girmem diye düşünüyorum sırf şu T+2 den dolayı. Dediğiniz gibi OBP almak daha mantıklı benzer performans ve T+1 avantajı. Yukarıda yazdığım gibi ağırlıkla OBP ve YSU taşımayı planlıyorum şimdilik.

5.  Alıntı Originally Posted by Semadirekppf Yazıyı Oku
    Aracı kurumda t+2 olan bir fon satınca 2. Gün sabahı işlem limiti açılıyor, saat 13-14 ü bekletmiyor.
    Nasıl yani ben Salı sabahı GPG satış girmiştim şimdi başka bir fon alış girebilir miyim?

6. Brent 'te o ilginç hareket olmadan önce 60 civarındaydı bugün 57.

Brent 60 iken bizde benzin ortalama 6,79'du şuan 6,98...

Ben bu denklemi anlamadım

7.  Alıntı Originally Posted by Semadirekppf Yazıyı Oku
    Aracı kurumlar eskiden beri opsiyon tanıyor bi gün kaybı demek hisse fondaysan yüzde 1-2 kayıp demek

8.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Nasıl yani ben Salı sabahı GPG satış girmiştim şimdi başka bir fon alış girebilir miyim?

Bugün 2- 2.30 da paranız hesaba geçeceği için anca yarın alırsınız bugün repo ppf anca

Sayfa 589/1000 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •