Special Days Image
Sayfa 290/380 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 2,313 - 2,320 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Ölünce, ölüyü geri getiremiyon manasında o.

Yoksa istediğin kadar karşı ol,
    Ne var yani

Çarşı herşeye karşı

Karşısınız diye tabiat kuralı değişmez gene

Kurallar rasyonel ve irrasyonel
    Rasyonel olan boylelerine zate fikir yurutulemezde

Mesela satis isi yapiyon
    Eski musterin
    Onu kaybetmiyim diye
    Bi iki irrasyonel zarara satis yap artik canim
    Ölmezsin ya
    Oysa espri yapmistim

2.  Alıntı Originally Posted by komutan logar Yazıyı Oku
    Oysa espri yapmistim
    Moruk simdi ben lalelide bufede su satirem bi de somun ekmek
    Ama gunluk gazte satmirem
    Onda iade isi zor olüyür de ondan yane

Mehmetkirsoy Guest
    Hiperenflasyon nasıl olmuyor abd de yılardır para basıyorlar?

Altın ve düşük kalan değerli metaller çok ucuz kaldı.apple 1,5 trilyon dolar olmuş..

Değerli madenlerin artık tüm dünyanın bastığı çöplerden dolayı uçması lazım...

2020 değerli madenler metaller için ucuz kalanları uçuş yılı ilan ediyoruz kurdelayı kestik

Herşeyin fiyatı uçacak

Alıntı Originally Posted by Mehmetkirsoy Yazıyı Oku

Altın ve düşük kalan değerli metaller çok ucuz kaldı.apple 1,5 trilyon dolar olmuş..

2020 değerli madenler metaller için ucuz kalanları uçuş yılı ilan ediyoruz kurdelayı kestik

Herşeyin fiyatı uçacak
    Neden bence basit paralar borsalara akıyor,kredi olup vatandaşa gitmiyor.Zengin daha da zenginleşiyor,ilk binde bire giden para nasıl enflasyon yaratsın ,adam zaten zengin neyin talebini artıracak da o talep enflasyona neden olacak.Bu iş karakolda bitecek.

5. Fed gibi palyaço kurum harici diğer tum para basan darphaneleri ciddi ulkelerin once hazine sonra merkez bankalarına bağlıdır
    Emtia çok artarsa
    O devlet ötekine sataşçağından üstü örtülü izin vermezler
    Çunki bu devirde öyle bi hevesin sonu yok
    Ağa belkide ABD kendi barsaklarını temizlese dunyada fakirlik bile kalmazda
    Kendi kendine bunu başaramıyo bi türlü maalesef ki

6. google da 1 trilyon 2 milyar dolar olmus.
    biz de endeks 2 dolar.
    kafa karisikligi yasiyorum .
    kimisi likidite bol diyor.
    likid bu kadar bolsa benim evin yakinindaki fena olmayan islek de sayilabilecek bir caddede niye 3 dukkan kepenk indirdi anlamiyorum.
    bu reel bir gosterge degil midir.
    galiba ben bu islerden anlamiyorum artik.

7. Aslında olay şu Calibra bey
    Otomotivin ağa babası BursadaKi fabrikalar olsa da, işçilerin maaşı ödendi ya örneğin total 50bin aileye para girdi kaç aile var ama vilayette yaklaşık 600bin desek yani kalan 550bin aileye eh işte meblağ düşer , yani o işçiler harcayınca parasını o düşer.
    Oto satışlarından gelen para ise tabiki Bursada değil ya nerde? maslakta Ayazağa da şirket yönetim kulesinin tepesinde kasada
    Yani likit mi likit ama para cep yerine ya bankasının ya da şirketinin kasasında .
    Aynını
    Avm ve sokak dükkanı için kafanın içinde kendin modellersin artık
    Sokakta dükkan var mi var ama herkes girip avm içinde döküyo cebindeki parayı

Alıntı Originally Posted by Mehmetkirsoy Yazıyı Oku

Herşeyin fiyatı uçacak
    Hiperenflasyonun neden olmadığını yanıtlamışlar, katılıyorum ekleyeceğim bir şey yok. Yaratılan paranın %1 elinde toplanması, mevcut üretim kapasitelerinin yeterli olması, bu durumda yapılacak yatırımların zaten çok da çekici gelmeyen kar oranlarını daha da sorunlu yapacağından hareketle parayı borsalara yönlendiriyor. Şirket sahipleri ellerinde biriken parayı kendi hisselerini ya da görece daha karlı gördükleri hisseleri alarak büyütmeye çalışıyorlar. Borsalarda kurulmuş saadet zincirleri başta FED, merkez bankalarının yarattığı likidite ile ayakta duruyor. Bir iki özel (paladyum ve lityum gibi) örnek hariç, altın ve gümüş gibi daha popüler değerli metaller henüz bu pastadan ciddi bir pay almaya başlamadı. Çünkü bunun bir ön koşulu var: hisse senetlerinde yaratılmış saadet zincirlerinin kırılması. Bu kırılma ile buralarda "yaratılmış" karın buharlaşmasıyla böyle bir karın gerçekte var olmadığı anlaşılacaktır. Ancak, henüz orada değiliz.

Şu sıra altın ve gümüşte kıpırtı diyebileceğimiz türden bir hareketlenmenin nedeni, başta saadet zincirlerindeki gerilim olmak üzere, özellikle yükselen güçlerin (Çin+Rusya vd) altını oymaya başlamasıyla ABD'nin, dolayısıyla doların irtifa kaybetmeye başlamasından endişe duyan "akıllı para"nın içgüdüsel bir biçimde güvenli liman arayışıdır. Gelmekte olanın öncü bir göstergesidir.

Değerli metallerde (özellikle altın ve gümüş ki bu ikilide lokomotif altındır) oluşması muhtemel rallinin koşulu, hisselerde yaratılmış saadet zincirlerinin kopması olacaktır. Tabii bu ilişki bir süreliğine, 2008 benzeri bir fırtına patlayıncaya kadar, iki alanın birlikte yürümesine de engel değildir.
    İşte Hendek! İşte Devekuşu!

Sayfa 290/380 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •