Sayfa 693/1003 İlkİlk ... 193593643683691692693694695703743793 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 5,537 - 5,544 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Alıntı Originally Posted by gva74 Yazıyı Oku
    Para yagacakta , ic siyaset nedeniyle zamaninda edilen zart zurtlar , eyy imf ler yuzunden ulke bundan faydalanamayacak ve bu yalnizca bir kisinin kibri tuzunden olacak, Turkiye Imf sundugu firsatlardan bedeli ne olursa olsun faydalanmali, koymusum muhalefetin ne diyecegine, yine dort ayaginin ustune dusecek bireri de kibir izin verirse, umarim Bu bol likidite firsatini kacirmaz ve bu likiditiyle de kanal istanbul otoyol yapmazlar...
    Ulkenin kaynagi kalmadi kral ciplak malesef ve yine bir firsat akilli olmak lazim
    Buraya ulkenin cari aciginin yarattigi eksi poz kapatacak sicak soguk yerlesik yabanci kaynak gelmiyor, kiskaniyorlar ya ulke cds 600 e dayanmis
    Nedeni ortada geyige girmeyelim
    Lakin bu firsat kacmaz
    Sevgiler
    IMF'nin ne memen birsey olacagini bilmek mumkun degil. Mesela Rumlar IMF ile anlasarak milletin mevduatlarinin %60'ina el koymuslar.

Bizim ulkemize hukumet degismeden yabanci yatirimcinin gelmeyecegi belli. 2018'de secimde dediler bunu, dediklerini yaptilar. Alisacagiz.

2.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    dow %7.5 coştu ya

Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Yurt disi yaklasik diplerden %20 tepki verdi.

Biz yude 10 civari, bundaki en buyuk etken alici yok borsada.

Makinalar yurt dışı yükseliyor diye aliyor satiyor.

Yüzde 10 alacakliyiz...
    hadi inşallah bizim borsamız halkbankımızda yükselirde zarardan çıkarsınız.
    iyi dileklerimle güzel bir gün olur hepinize

Alıntı Originally Posted by Burak84 Yazıyı Oku
    bize o para gelmeyecek. Masadaki planların arasında yatırım yapılacak ülkeler arasında biz yokuz.
    bilmem hatırlayanlar var mı ??? kredi derecelendirme kuruluşları not düşürdüğünde bir eyt üyt diyorduk.
    onları suçluyorduk söylediğiniz değerler doğru değil diyorduk. Onlar ne yaptı kendilerini dinleyen büyük yabancı kurumsallara sattırdı. Yabancı bizim piyasadan satarak çekildi. sadece borsada değil firma düzeyinde de çekilişler oldu.
    Devlet yönetimi artık siyasetçiler yapmamalı 21 yüzyılda bilim adamları yapmalı.
    1 kişi yerine yönetim çoğulcu olmalı. akıllı olacak bir durum yok.
    20 yıl öncesinde harmanlanmış insanlar bugün hala yönetiyor zaten 20 yılın geri besleme bilgisi ile yorumluyorsun.
    Günümüzde yanlış kararlar veriliyor. oysa biz 10 - 20 yıl sonrasının kararlarını anlamaya yorumlamaya çalışmalıyız.
    bu sefer kurtarsa ne olacak ki 3 yıl sonra yeni bir dalga daha gelecek.
    şimdi sorayım size yerli oto nun parçaları nerede üretilecek ti ? bunu forumda bilen 1 kişi var mı?
    cevap çinde üretilecektiyse o üretim daha 1 yıl ileri attı. kıssadan hisse...
    Bu yorumuna katiliyorum. Hatta ben de milletvekili yasi maksimum 35 olsun demistim. Butun dunyada gencler, yani cagimizdan kopuk olmayanlar basa geliyor (Fransa, Kanada, vs).

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sayın DRexty sende iyi ki varsın.Sayın Ericinde umarım hayatında herşey yolundadır.
    Evet hem doktor hem Eric arada update etsinler durumu. Biz klavyeden efelik yapiyoruz ama gercekten en on saflarda savasiyorlar, umarim kazasiz belasiz atlatirlar. Nasil onlem aliyorlar acaba merak ettim.

Sen de yaz ZDX, begenmedigini blokla gec. Hepimiz oyle yapiyoruz.

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bu yorumuna katiliyorum. Hatta ben de milletvekili yasi maksimum 35 olsun demistim. Butun dunyada gencler, yani cagimizdan kopuk olmayanlar basa geliyor (Fransa, Kanada, vs).
    Kanada Başbakanını tiye almaya çalışan bir gazeteciye verdiği cevap aslında ülkenin nasıl olduğu ile ilgilidir.

6.  Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Yurt disi yaklasik diplerden %20 tepki verdi.

Biz yude 10 civari, bundaki en buyuk etken alici yok borsada.

Makinalar yurt dışı yükseliyor diye aliyor satiyor.

Yüzde 10 alacakliyiz...
    Ölü gibi hisse, beş lirada, önceden beşe düşünce tepki verip zıplıyordu şimdi o da yok.
    Buraya 7.5 liradan geldik, tekrar oraya kimbilir ne zaman geliriz, çok zor..
    Benim küçük bir miktar kaldı halkta, çoğunu diğer bankalara dağıttım böyle daha rahat hissediyorum, tek bankanın riskini taşımak çok ağır geliyordu.
    Trendhound da yine kayboldu gördüğüm kadarıyla.
    Aslında kriz zamanı gelip yorumlasa keşke her gün, çok tecrübeli biri görmüş geçirmiş okumak isterim yazacaklarını.

TREND'i kusturduk gibi pilavli. Cok ustune gittik Halk'tan, Pegi'den. Kizip ignore ediyor. Umarim o da seyden etkilenmemistir, keyfi yerindedir. Ozledik ama.

8. Tek artmayan banka halk bank değilki. bist 85 binlere düştüğünde 1.96 ykb sattım. şimdi bist 92 binde ykb kağıdı 1.87.
    Bankalar çıkışa gececek olursa halk bankta çıkar birlikte diye düşünüyorum.

Sayfa 693/1003 İlkİlk ... 193593643683691692693694695703743793 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •