Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 512/1002 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Benim enflasyon sepeti gibi getiri takibi için kullandığım 3 5 favoride ev ilanı oluyor

28 mayısta 325Kdan 450K olunca noldu la demiştim. Şimdi çıktı kokusu.

İlanı 3 yıl önce 285Kdan favoriye almısım bakalım bu yıl gidecek mi

Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Ne kadar irtibata gectigim ev varsa hemen hepsi 1 gunde satildi halbuki 3-4 aydir balkonda satilik yazisi duruyordu.

Bugun bir eve bakmaya gittik esimle, adam dedi su saat gelin, bu saat gelin, biz de tabi o arada baska ev bakiyoruz, saat gelene kadar dedik bari bosa zaman harcamayalim, neyse en son almaya niyetlendigimiz eve bakmaya gittik, ev sahibini bu surecte en az 3 kere aradim, en son müsait misiniz asagidayiz dedim, adam demez mi su an baska birisi evi geziyor neyse dedim gelmisken bari eve bakalim, adamdan ses soluk cikmadi bekledik ben sizi ararim diyen adam aramadi, neyse tekrar aradim biz anlastik dedi ulan zepevnk bizi ne diye bekletiyorsun dedim anlastigin adam var beni niye cagiriyorsun, meger adam bizi yedekte tutuyormuş sonradan ayiktim.

2. Bende 10 tane ev falan var listede, fiyati degismeyen 1-2 tane ancak var, digerleri fiyatlari hep yukari dogru guncelledi.

3.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Dogrudur.
    Ben de kendimi o yüzden avutuyorum.

Yani ben evi milyon verip almadim sonuçta.
    Verdigim para 100 pesin 110 kredi.220+78 (faiz) 298 maliyet

300 diyelim düz hesap maliyeti. Günümüzde de1000 tl kira getirisi getiriyor varsayalim.

300.000/1000= 300 kira çarpanı

Işin icinde faiz kulfeti olduğu icin, benim açımdan kötü bir yatırım oldu diye düşünüyorum.
    Ama oturmak amaçlı aldığım için sineye cekiyoruz.
    Benim takip ettigim sitede ilan cikti, hemen ciktigi gun bir tane alici ilan fiyatinin uzerinde teklif yapip cuma gunu tapuya gidelim demis ev sahibine. Bu sefer de ev sahibi ne oluyoruz acaba ucuza mi gidiyor tribine girmis.

Bu dedigim fiyatlar yilbasina gore %20-30 artmis olmasina ragmen boyle bir talep var.

Resmen su kredi kampanyasi yuzunden istedigim daireyi alamiyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Favoriye ekledigim bir ilan.

İşte bahsettiğim konu tam da buçok güzel bir örnek teşekkür ederim,hayat sigortası,yanında bu avantajı krediyi kullanmak için,bankanın size sunduğu 3 ürünü alma zorunluluğu+diğer masraflar ve turpun büyüğü çantada; yukarıdaki ''kaliteli''satıcı

5.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Bende sizin gibi düsunuyorum ama öyle degilmiş dinen )
    Yatirim icin alinan evin kirasina zekat düşermiş sadece

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Evet aynen dediğiniz gibi ve yine dediğiniz gibi sırf bu yüzden yüzlerce ev alanlar var...

6.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    İşte bahsettiğim konu tam da buçok güzel bir örnek teşekkür ederim,hayat sigortası,yanında bu avantajı krediyi kullanmak için,bankanın size sunduğu 3 ürünü alma zorunluluğu+diğer masraflar ve turpun büyüğü çantada; yukarıdaki ''kaliteli''satıcı
    Ev 475 bin kiraya versen tas catlasa 1300 falan desek, kira carpani 365 falan yapiyor cok yuksek bir oran, neyse piyasa boyle dedik onu da gectim ustte bir arkadasimiz kredi kiyaslamasi yapmis hadi biz 200 bin lira cikardik e geri kalan 275 kredi bu da ele net gececek para degil bir suru kesinti ve masraf da olacak emlakci komisyonu harc vs neyse bu ev bize nereden baksan 700 bine patlar, cok mantikli bir yatırım

7.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Dogrudur.
    Ben de kendimi o yüzden avutuyorum.

Yani ben evi milyon verip almadim sonuçta.
    Verdigim para 100 pesin 110 kredi.220+78 (faiz) 298 maliyet

300 diyelim düz hesap maliyeti. Günümüzde de1000 tl kira getirisi getiriyor varsayalim.

300.000/1000= 300 kira çarpanı

Işin icinde faiz kulfeti olduğu icin, benim açımdan kötü bir yatırım oldu diye düşünüyorum.
    Ama oturmak amaçlı aldığım için sineye cekiyoruz.
    Bence şu an bir halüsinasyon yaratılıyor,evet faiziniz yüksek olabilir ama kira-kredi taksitiniz orantılı en azından adam ödediği veya şu an aldığı eve ödeyeceği kredi taksidinin 3/1 ine aynı evde oturabiliyorsa orada bir yanlışlık var demektir..

8.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Ev 475 bin kiraya versen tas catlasa 1300 falan desek, kira carpani 365 falan yapiyor cok yuksek bir oran, neyse piyasa boyle dedik onu da gectim ustte bir arkadasimiz kredi kiyaslamasi yapmis hadi biz 200 bin lira cikardik e geri kalan 275 kredi bu da ele net gececek para degil bir suru kesinti ve masraf da olacak emlakci komisyonu harc vs neyse bu ev bize nereden baksan 700 bine patlar, cok mantikli bir yatırım
    Aklıma Umutabi geldi,nasıl gazlandıysak toplum olarakyahu bir üyemiz örnek verdi;Ziraat Bankasında hesaplama bölümünde hala eski ve yeni oranlar duruyor,alacağın kredi ve vadeye göre her iki oranıda hesapla,sonra takip listendeki eve gelen zamma bak eğer seni tatmin ediyorsa git kredini çek ama;ovvv kredi faizleri çok düştü hadi hemen gidip taze taze ev alayım diyenler öpülmeyi hak ediyor demektir..

Sayfa 512/1002 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •