Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 707/1002 İlkİlk ... 207607657697705706707708709717757807 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,649 - 5,656 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. 0.64 olsaydı 180 ay çek derdim. Fakat faiz oranı yükseldikçe vade uzayınca faiz maliyetli çok yüksek oluyor.

2. Güney doğu cephesinde

GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Teşekkürler
     Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    0.64 olsaydı 180 ay çek derdim. Fakat faiz oranı yükseldikçe vade uzayınca faiz maliyetli çok yüksek oluyor.

4. Teşekkürler
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    180 ay çekip eline para geçtikçe toplu ödeme yaparak üstüne vade kısaltabilirsin ama 120 ay ödemede sıkıntım olmaz diyorsan aynısını 120 ayda yapabilirsin

5. Teşekkürler
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ben olsam 180 aylik alirdim.

Enflasyon ortaminda uzun vade borclanmak iyidir.

6.  Alıntı Originally Posted by yalcindag20 Yazıyı Oku
    Güney doğu cephesinde

ev kaç cepheli ?
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

7.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    ağustosta o kadar düşüş olmaz, temmuzdan gelen başvurular var, asıl düşüş eylülde olacak. üstüne salgın nedeniyle tekrar kısıtlamalar gelirse kışın baya düşük olur sayılar.

temmuz ayındaki rekor aslında sadece kredi mevzuu değil, 3-4 senedir ötelenmiş bir talep vardı. özellikle parasını kenarda altın/dolar olarak tutatanlar için ev fiyatları çok ucuzlamıştı. insanlar fırsatı kaçırmadı.

Söylediğiniz doğru... Ankara ve İstanbul Ataşehir de 5 aydır daire bakıyorum. Sürekli fiyatlar artıyor. Faizlerin yükseldiği geçen hafta 2 gün biraz fiyatlar geri çekilir gibi oldu ama hemen doların artışını bahane ederek artışa geçtiler.

Kendime bir hedef koydum, dolar 8,5 lira oluncaya kadar ev almayacağım. Oturduğum dairenin yıllık kirasını zaten forex den bir haftada alıyorum. Ne zaman piyasalar bozar o zaman parayı kenara çeker ve bir daire alırım.

8. Biraz önce bloomberght de konuk şöyle dedi.,,dask, eğer ev iskanlı değilse mesela 150 bin hak ediş varsa, bunu değil o güne kadar yatan primleri geri ödüyormuş...10 yıl mesela yıllık 200 TL yatırdın,,,al 2000 TL ni diyormuş.

Bu ne kadar doğru...iskanlı derken, Türkiye’deki konutların çoğu kat mülkiyetli değil, pek çok ev kat irtifak tapulu...bankalar bile kat irtifak şartı yeterli derken kredi için...dask illa kat mülkiyetli olacak diyebilir mi? Var mı bu konuda mevzuat bilgisi olan?
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 707/1002 İlkİlk ... 207607657697705706707708709717757807 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •