Sayfa 401/555 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501 ... SonSon
Arama sonucu : 4435 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Hocam kredi vermek için kullandığı paranın tamamı kendi parası değil; Hesabın içine onu dahil ettiniz mi acaba
    ?
    Ama kar yazdırıyor sonuçta?...
    Nereden geliyor? Kendisi de mi borçlanıyor? Başkasının parası da olsa yine kendi kasasına giriyor ama...

2.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Kredi kullandırabileceği rakam an itibariyle 120-140 milyon lira civarında üstü ihraç edilen borçlanmalardan geliyor. Faiz gelirinden beklentinizi yarı yarıya düşürün bence.
    Ben 2021 1Q için faiz gelirini 17,25 beklediğimi yazmıştım. Yarıya düşürsem 8,5 falan yapar.
    2020-3Q faiz gelirinde bile 10 M kar etmişken 8,5 da çok az hocam. (Özellikle de bedelli parası ve 2020-3Q karı da gelmişken.)
    Ben mi kaçırıyorum bir yeri acaba?

3.  Alıntı Originally Posted by rovolver Yazıyı Oku
    Ben 2021 1Q için faiz gelirini 17,25 beklediğimi yazmıştım. Yarıya düşürsem 8,5 falan yapar.
    2020-3Q faiz gelirinde bile 10 M kar etmişken 8,5 da çok az hocam. (Özellikle de bedelli parası ve 2020-3Q karı da gelmişken.)
    Ben mi kaçırıyorum bir yeri acaba?

O faiz gelirinin büyük kısmı muhtemelen borçlanmadan gelen parayladır dolayısıyla 10 faiz geliri varsa 6-7'de faiz gideri olması lazım. Ben çok hakim değilim açıkçası.. Bu konuyu en iyi Sn monaroza hocam bilir okursa dönüş yapacaktır.

4. SPK pay devrini onaylamış, hakim ortak S.Gökalp’in %30’luk payı Hedef F. Yatırımlara geçmiş. Yorumu olan var mı? Grup içerisinde bir pay aktarımı neden yapılmış olabilir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Hedef girişim sermaye arttirimindan gelen para ile s.gokalp in paylarinimi aldı ?
     Alıntı Originally Posted by hsynbzkrt92 Yazıyı Oku

SPK pay devrini onaylamış, hakim ortak S.Gökalp’in %30’luk payı Hedef F. Yatırımlara geçmiş. Yorumu olan var mı? Grup içerisinde bir pay aktarımı neden yapılmış olabilir?

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by hsynbzkrt92 Yazıyı Oku

SPK pay devrini onaylamış, hakim ortak S.Gökalp’in %30’luk payı Hedef F. Yatırımlara geçmiş. Yorumu olan var mı? Grup içerisinde bir pay aktarımı neden yapılmış olabilir?

Alıntı Originally Posted by garipy Yazıyı Oku
    Hedef girişim sermaye arttirimindan gelen para ile s.gokalp in paylarinimi aldı ?

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hedef Finansal Yatırımlar bu %30'u ne kadara almış bilmiyorum. Sanırım açıklanmadı.

Ancak Sibel info'daki payını kendi sahip olduğu tek ortaklı tüzel kişiye sattı. Şahıs ortağımız vardı şimdi tüzel kişi ortağımız oldu.

Detaylar linkte ve aşağıdadır.

Şirketimizin hakim ortağı ve A grubu imtiyazlı paylarının sahibi Sibel Gökalp ile Sibel Gökalp'in %99,999993 oran ile hakim ortak olduğu ve imtiyazlı paylarına da sahip olduğu Hedef Finansal Yatırımlar A.Ş. arasında Şirketimiz sermayesinin %30'una karşılık gelen 30.000.000 TL nominal değerli B grubu nama yazılı imtiyazsız payların devrine ilişkin ön protokol yapılmış olup, söz konusu pay devrinin gerçekleştirilebilmesi Sermaye Piyasası Kurulu'nun iznine tabi olduğundan, payların devri için SPK'ya izin başvurusunda bulunulmuştur. Pay devrine SPK tarafından izin verilmesi halinde pay sahibi değişikliği her iki şirketin de hakim ortağının ve imtiyazlı paylarının sahibinin Sibel Gökalp olması sebebiyle şirketimizin nihai ortaklık (dolaylı) yapısında ve yönetim hakimiyetinde herhangi bir değişikliğe yol açmayacaktır.
    Son düzenleme : diproyal; 14-01-2021 saat: 21:49.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Hocam benim 4. Çeyrek kâr beklentim 28 milyon TL. 4. Çeyrek Komisyon oranları 3. Çeyrek komisyon oranlarıyla aynı olursa 40 milyon TL civarı gelecek, ama ben komisyon oranlarında yeni yatırımcı geldikçe yükseliş bekliyorum. Bu sebepten dolayı komisyon geliri 42-43 milyon TL olabilir. Info için en zor tahmşn edilecek kalem yönetim gideri ve diğer giderleri, agrasif büyüme döneminde olduğu için bu giderleri tahmçn etmek çok zor bence. Kâr 20-30 milyon gibi geniş bir aralıkta gelirse şaşırmam ama bu aralık altı veya üstünde gelirse şaşırırım.
     Alıntı Originally Posted by rovolver Yazıyı Oku
    Ben faiz artışının faaliyetleri olumsuz etkileyeceğini düşündüğüm için beklentimi düşük tutuyordum.
    Ama eğer öyle olmadıysa diyerek beklentimi 27,3 olarak güncelliyorum.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Hedef girişim’e değil yine Sibel hanımın yönetim kurulu başkanı olduğu hedef finansal yatırımlar AŞ ye devir oldu.Alt kırımlarında Hedef girişiminde olduğu bir grup/holding yani.

Ytd

Sayfa 401/555 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •