Sayfa 486/1001 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586986 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 3,881 - 3,888 arası.

Konu: Viop XXXII

1. Kartal imam hatip mezunu olmayan kimseyi dinlemiyorum

Bankaları bu fiyattan satmak, senedi-şirketi değil TL yi satmaktır... Dolara dikkat!!!

3. Brehhhh yine biriniz pandik atmış palaya.

yemedi zararına verdim bankaları bi daha gelmem borsaya ben doalra euroya altına devam
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by CambazaBak Yazıyı Oku
    Ayhan basgan nerden mezun kuzu üniversitesi mi
    Bu bi iddiadır Mehmet abi, tutar tutmaz bilemem
    6.40 altı yoka jeton atıyorum, sen napıyon yada ne diyon

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Ben Ayhan basganıma güveniyorum 6.40 altına.. iksen düşmez dedi
    teknik analizide anlaşılır şekilde yaptınmı inandırıcıda oluyo
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    opsiyon piyasası çok sığ değil mi piyasa hakkında fikir yürütmek için? bildiğim kadarıyla az işlem oluyor...
    vadeli kontratlara göre çok az. evet.. yalnız yine de toplamda binlerce açık poz var endeks kontratlarında değişik fiyat seviyelerinde.. piyasanın destek bulduğu veya duvara tosladığı direnç noktaları civarında özellikle.. oradan denge bozulursa diğer fiyat seviyelerinde yeni pozlar açılıyor. buradaki fiyatlamalarda kullanılan volatilite (implied volatilite, IV) değerlerini yurtdışında kullanılan VIX korku endeksi gibi düşünmek çok yanlış olmaz.. belirsizlik arttığında opsiyn fiyatları da artıyor IV arttığı için..

yani endeks kontratlarında işlem geçiyor. bu forumda üye olan ve işlem yapanlar zaman zaman yazıyor, zaten çoğunu tanıyorsunuz.. o nedenle bir karşılığı var, vadeliye göre daha az işlem geçmesine rağmen.. diğer yandan hisse opsiyonları nerdeyse sıfır işlem, ben pek denk gelmedim, varsa da çok büyük montanlı ve büyük kurumların kendi aralarında halletikleri özel kotasyonlar ile oluyordur diye tahmin ediyorum.. ama endeks kontratta çoğunlukla kotasyon var.. sadece bu pazartesi kapattılar..riskli o nedenle.. kotasyon yoksa ne yapacağını biliyor olman lazım.. veya sağlam teminat..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Bu bi iddiadır Mehmet abi, tutar tutmaz bilemem
    6.40 altı yoka jeton atıyorum, sen napıyon yada ne diyon
    Ben bişe demiyorum dayı.. meze olmayın diyorum... 40.000 hareket görüyorum.. yön sana kalmış..

Sayfa 486/1001 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •