Sayfa 195/743 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon
Arama sonucu : 5938 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Üstad siz değer yatırımı yapıyorsunuz bazıları ise hisse reklamı yapıp, değerinin üstüne çıkmış fiyatlamanın devam etmesi için uğraşıyor. Yabancı yatırımcı olmadığı için abuk subuk fiyatlamalar var, bundan cesaret alıyorlar maalesef.

burası değerli.. şirketin varlıklarını ve faaliyet yapısını öğrenmek için.. herkes paylaşımda bulununca parçalarını birleştirmek güzel oluyor.. mantık çerçevesinde ilerliyoruz.. katkılarınız önemli.. eleştiri anlamında da çekinmeyin.. doğruyu bulalım yeter ki

saygılar,

2. Ben de sayın minikyatırımcı sayesinde ufak da olsa pay alanlardanım
    kendisine teşekkür ederim

2021 4.ç faaliyet raporunda ;

Sarayköy/Denizli’de bulunan Tosunlar Jeotermal İşletme Ruhsatlı sahamızın enerji potansiyelinin yeni
    metotlarla araştırılması amacıyla Viking Geophysical Services Ltd. Şti. firması ile imzalanan sözleşme
    kapsamında devam eden 2 boyutlu yansımalı sismik veri toplama çalışmalarının 2022 yılı ilk yarısında
    tamamlanması planlanmaktadır.

22 1.ç faaliyet raporunda 2022 yılı ilk yarısı ibaresi kaldırılmış ama bu yıl gelecektir

Tekrardan 21 4.ç de 4.8 MW artış için başvurmuşlar

Akça RES tesisimizde kapasite artışı için 29.09.2021 tarihinde EPDK başvurumuza istinaden EPDK
    tarafından TEİAŞâ€™a görüş sorulmuş, TEİAŞâ€™ın 26.11.2021 tarihli ve 298294 sayılı yazısı kapsamında 4.8
    MW
    güç artışı yapılabileceğinin uygun bulunduğunun bildirilmesi sonucunda EPDK lisans tadil sürecimiz
    başlatılmıştı

22 1.ç raporunda 9.6 MW güç artışı onayı vermişler

Akça RES tesisimizde 29.09.2021 ve 10.03.2022 tarihlerinde yapmış olduğumuz EPDK başvurularına
    istinaden toplam 9.6MW güç artışının uygun bulunduğu tarafımıza bildirilmiştir. Bu kapsamda EPDK
    lisans tadil sürecimiz devam etmektedir
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

3. sn frqn21; bornova arsası üzerindeki paylaşım oranlarının açıklandığı bir yer yok.. kendi kişisel tahminim.. genelde %50-60 bazen de yerine göre %70 toprak sahibine pay verilir.. ben asgari aldım.. lakin anlaşma inşaat maliyetlerinin yükselmediği 2020 yılında yapıldığı için bu oran %60da olabilir şirket buradan elde edilecek nakti borçların ödenmesinde kullanır..

4.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Ben de sayın minikyatırımcı sayesinde ufak da olsa pay alanlardanım

Sarayköy/Denizli’de bulunan Tosunlar Jeotermal İşletme Ruhsatlı sahamızın enerji potansiyelinin yeni
    metotlarla araştırılması amacıyla Viking Geophysical Services Ltd. Şti. firması ile imzalanan sözleşme
    kapsamında devam eden 2 boyutlu yansımalı sismik veri toplama çalışmalarının 2022 yılı ilk yarısında

22 1.ç faaliyet raporunda 2022 yılı ilk yarısı ibaresi kaldırılmış ama bu yıl gelecektir

Akça RES tesisimizde kapasite artışı için 29.09.2021 tarihinde EPDK başvurumuza istinaden EPDK
    tarafından TEİAŞâ€™a görüş sorulmuş, TEİAŞâ€™ın 26.11.2021 tarihli ve 298294 sayılı yazısı kapsamında 4.8
    MW
    güç artışı yapılabileceğinin uygun bulunduğunun bildirilmesi sonucunda EPDK lisans tadil sürecimiz
    başlatılmıştı

Akça RES tesisimizde 29.09.2021 ve 10.03.2022 tarihlerinde yapmış olduğumuz EPDK başvurularına
    istinaden toplam 9.6MW güç artışının uygun bulunduğu tarafımıza bildirilmiştir. Bu kapsamda EPDK
    teşekkürler sn uc_kirkbes..

vaktinde zoreni çok detaylı incelemiştim.. jes lerin en önemli özelliği 7/24 çalışabilmeleri.. tıpkı gaz ve kömür santralleri gibi.. sondaj maliyeti biraz yüksek, tesis kurma maliyeti de res ve ges e göre daha maliyetli.. ancak getirisi de ona göre çok çok iyi.. rüzgar yoksa res dönmez, güneş yoksa ges çalışmaz, yağış yoksa hes üretmez.. jes öyle değil.. basınç sorunu olmadıkça 7/24 (bakımlar ve arızalar hariç) full çalışıyor..

şirketin elinde hem tosunlar hem baklacı var.. bu iki santrale yakın sahalarda da arama ruhsatına sahip..

tüm dünya kömüre tekrar dönüyor, enerji arz krizi nedeniyle.. 7/24 üreten santraller gerçekten çok değerli..

akça res gerçekten verimli bir santral.. kapasite artışı pozitif yansır..

en önemlisi de sen tekstil ürünlerini yenilenebilirden üretiyorsun.. ab karbon vergisi için bir adım öndeyiz.. ihracatımızda ab çok yer tutuyor..

tekstil tarafını biraz daha derinden incelemek gerek.. çok fazla data yok..

5.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Ben de sayın minikyatırımcı sayesinde ufak da olsa pay alanlardanım

MW
    başlatılmıştı

teşekkürler sn uc_kirkbes..

vaktinde zoreni çok detaylı incelemiştim.. jes lerin en önemli özelliği 7/24 çalışabilmeleri.. tıpkı gaz ve kömür santralleri gibi.. sondaj maliyeti biraz yüksek, tesis kurma maliyeti de res ve ges e göre daha maliyetli.. ancak getirisi de ona göre çok çok iyi.. rüzgar yoksa res dönmez, güneş yoksa ges çalışmaz, yağış yoksa hes üretmez.. jes öyle değil.. basınç sorunu olmadıkça 7/24 (bakımlar ve arızalar hariç) full çalışıyor..

şirketin elinde hem tosunlar hem baklacı var.. bu iki santrale yakın sahalarda da arama ruhsatına sahip..

tüm dünya kömüre tekrar dönüyor, enerji arz krizi nedeniyle.. 7/24 üreten santraller gerçekten çok değerli..

akça res gerçekten verimli bir santral.. kapasite artışı pozitif yansır..

en önemlisi de sen tekstil ürünlerini yenilenebilirden üretiyorsun.. ab karbon vergisi için bir adım öndeyiz.. ihracatımızda ab çok yer tutuyor..

tekstil tarafını biraz daha derinden incelemek gerek.. çok fazla data yok..

6.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    sn frqn21; bornova arsası üzerindeki paylaşım oranlarının açıklandığı bir yer yok.. kendi kişisel tahminim.. genelde %50-60 bazen de yerine göre %70 toprak sahibine pay verilir.. ben asgari aldım.. lakin anlaşma inşaat maliyetlerinin yükselmediği 2020 yılında yapıldığı için bu oran %60da olabilir şirket buradan elde edilecek nakti borçların ödenmesinde kullanır..
    İzmirde yaşadım, zaman zaman işlerim de olur orayla ilgili, bölgeyi iyi biliyorum. %50nin üstü orda çok zor, %45-50 arası kabul edilebilir aralık, ben %45 üzerinden yapacağım hesabımı. Zamanımız çok, detayına ineriz ilerki zamanda, oranını da net öğreniriz illa ki.

7.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    İzmirde yaşadım, zaman zaman işlerim de olur orayla ilgili, bölgeyi iyi biliyorum. %50nin üstü orda çok zor, %45-50 arası kabul edilebilir aralık, ben %45 üzerinden yapacağım hesabımı. Zamanımız çok, detayına ineriz ilerki zamanda, oranını da net öğreniriz illa ki.
    izmirde arsa arzı biraz sıkıntılı diye biliyorum.. yanlışsa düzeltin lütfen.. coğrafi yapısı gereği arsa stoğu açısından fakir bir şehir..

8. değerli arkadaşlar;

menderes tekstil bilançosunun bazı önemli kalemlerine dolar bazlı bakalım (tekstil ihracatı sebebiyle ve yekdem kapsamında santrallerden döviz girdisi var, borçlar da ağırlıklı olarak euro cinsinden):

kısa vadeli borçlar:
    2021/3: 123m usd
    2021/12: 128m usd
    2022/3: 132m usd

uzun vadeli borçlar:
    2021/3: 123m usd
    2021/12: 85m usd
    2022/3: 80m usd

Sayfa 195/743 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları