Sayfa 488/1002 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588988 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,897 - 3,904 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. portföy HİSSE SENEDİ SAHOL , KCHOL,TCELL

fon olarak TPF , IPV , GTA , ZJL

burada en zayIFI TCELL gibi dursa da tarihi diplerde , aşağı gidecek neresi kalmış ,O YÜZDEN SAHOL VE KOÇTAN DAHA ÇOK GÜVENİRİM + %82 Sİ yabancı takaslarda aşağı bassalar 1 tl ye de getirirler ama aptal değillerdir
    ytd ..

2.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Para korumayi gectim , kaybetmezsem iyi diyorum artik. Ocaktan beri bi kamyon dayak yedim fonlardan. Sadece tarim ve emtia fonlari iyi getiri sagladi. O da 23-24 Subat ta ukrayna rusya savas olaylari sebebiyle. Ocaktan beri 1 ileri 2 geri gibi.

Anladigim piyasada para bollugu olmayinca fonlardan uzak durmak lazim. Gerci tam olarak bunlada alakasi yok. Turkiye para piyasalari icin olaganustu degisik donemler. Surekli regulasyon piyasa bi dengesini bulamadi. Fon yoneticileride ne olacagini kestiremiyorlar artik. Bi bakiyosun ihracatciya destek var sonra bi bakiyosun ihracatcinin parasinda gozleri kalmis.

Akrabalara yaptirdigim gibi Ocak ayinda KKM ye park edip gececektim , mis gibi kilciksiz. Orada da dolar enflasyonundan dayak var ama kotunun iyisi.
    Çok kötü bir döneme denk geldik 6-7 aydır hem ana paradan hem enflasyon bazında kayıplar verdik, benim de aynı şekilde sadece tarım ve emtia fonu artıda diğerleri zararda. Bu dönemde gayrimenkul ve araba alanlar en doğrusunu yaptı.

Geçen hafta yabancı fonların çoğunu sattım dönen parayı ne yapacağımı şaşırdım, hiç biri güven vermiyor, enflasyona karşı az da olsa korumuyor, zararda olduğum fonlara mı ekleyeyim, altın ve gümüşe mi? yerli hisse fonlara mı? eurobondlara mı, değişkenleri mi? düşünüp duruyorum.

3. Gayrımenkul yatırımının tek kötü yanı şu.Likit değil.
    O denilen veya gönülden geçen fiyatlara satmak ve likite dönmek şans işi.
    Benim bilmem kaç milyonluk gayrımekulum var denilir ama hani para deyince işte o yok.
    Ama enflasyonla başa çıkabilen tek araçta bu maalesef.

4. 10 yıllık tahvil 17.60 a düşmüş , 1 ay önce 28 lerdeydi
    Ama nasıl düşmüş ,herşeyimiz yapay

şu tweet zinciri önemli , ilgilenen arkadaşlara

https://twitter.com/e507/status/1536...kLTnfVB3Uo6cqg

5.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Henüz olmadı
    üstadım ben görme engelli olduğumdan kullandığım ekran okuyucular, pdf dokümanları düzgün okuyamadığından fon içeriklerine bakamıyorum. goh ile zjl'yi kıyaslayabilmek açısından şöyle bir yol izledim:
    xtumy yılbaşından bu yana yüzde 17,74 yükselirken goh yüzde 51,44 pirimlenip ti3'ün ardından nnf ve hvs gibi rakiplerini de geçerek ikinci en çok kazandıran hisse fon olmuş. bu dönemde zjl ise yüzde 39'da kalmış.
    yıllıkta xtumy yüzde 41 buçuk yükselirken goh yüzde 96 pirimlenmiş. ziraatın verisi henüz yok. bistyüz dışı fonlar, iyi yönetildiklerinde endeksin çok üzerinde pirimlenebiliyor. xu100 bazlı fonlarda en fazla 15 20 puan endeks üzeri getiri oluyor. bu yüzden elimdeki zjl fonları goh ile değiştirdim. asla ytd

6.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım ben görme engelli olduğumdan kullandığım ekran okuyucular, pdf dokümanları düzgün okuyamadığından fon içeriklerine bakamıyorum. goh ile zjl'yi kıyaslayabilmek açısından şöyle bir yol izledim:
    xtumy yılbaşından bu yana yüzde 17,74 yükselirken goh yüzde 51,44 pirimlenip ti3'ün ardından nnf ve hvs gibi rakiplerini de geçerek ikinci en çok kazandıran hisse fon olmuş. bu dönemde zjl ise yüzde 39'da kalmış.
    yıllıkta xtumy yüzde 41 buçuk yükselirken goh yüzde 96 pirimlenmiş. ziraatın verisi henüz yok. bistyüz dışı fonlar, iyi yönetildiklerinde endeksin çok üzerinde pirimlenebiliyor. xu100 bazlı fonlarda en fazla 15 20 puan endeks üzeri getiri oluyor. bu yüzden elimdeki zjl fonları goh ile değiştirdim. asla ytd
    üstat , dediğin gibi uzun vadede GOH daha iyi getiri sağlamış 6 aylıkta GOH %40 getiri yapmış ,ZJL %26 da kalmış
    3 aylık getirileri ise %34 ile aynı , aylık getiride ZJL goh u çok az geçmiş
    porföylerine baktığımda GOH un portföyü çok ayrıntılı hangi gün ne almış /satmış belli zjl pek öyle değil
    ZJL in ağırlığı en fazla olan hisseler ulusoy un, eskort teknoloji ve doğanlar mobilya üçünün toplamı yaklaşık %15 ağırlığı var
    iki fonun ortak hisseleri 3-4 tane Tire ,özak gyo ,tatgıda ,kardemir A

ZJL nin tek avantajı sanırım , çok küçük hacimli ,yaklaşık 14 milyon tl gibi , 444 yatırımcı var
    yöneticileri daha fazla maaş almak istiyorlarsa müşteri çekmeleri gerekir , bunun yolu da fonu daha aktif yönetip fark yaratmaktan geçer , endeks çökmezse ikisi de kazandırır diye düşünüyorum

7. FED faiz tahminleri

Barclays +75bps
    Deutsche Bank +75bps
    CapEcon +75bps
    Goldman +75bps
    JPMorgan +75bps
    Jefferies +75bps
    Nomura +75bps
    SocGen +75bps
    TD +75bps
    Wells +75bps
    BNP +50bps