Sayfa 217/738 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317717 ... SonSon
Arama sonucu : 5898 madde; 1,729 - 1,736 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    OKUDUM DOSTUM OKUMAM YAZMAM VAR

UMARIM SENİNDE VARDIR.. "SERMAYEDEKİ PAYI" VE "OY HAKKI ORANI" OKUMAN GEREKEN YER..

A Grubu paylar nama, B Grubu paylar hamiline yazılıdır. A Grubu payların imtiyazı mevcut olup B Grubu
    payların hiçbir imtiyazı yoktur. Yönetim Kurulu üyelerinin yarısından bir fazlasının A Grubu pay
    sahiplerinin gösterecekleri adaylar arasından seçilmesi zorunludur. Mevcut imtiyazları içeren veya
    değişik imtiyazlar sağlayan yeni imtiyazlı pay çıkarılamaz. Her bir payın bir oy hakkı vardır.
    Şirketin ortakları ile karşılıklı iştirak ilişkisi bulunmamaktadır

uzatmayalım... sayın minikyatırımcı haklı..... yönetim kurulunu a grubu seçer istersen %99unun sahibi ol. oy oranına bakılmaz
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

2.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    A Grubu paylar nama, B Grubu paylar hamiline yazılıdır. A Grubu payların imtiyazı mevcut olup B Grubu
    payların hiçbir imtiyazı yoktur. Yönetim Kurulu üyelerinin yarısından bir fazlasının A Grubu pay
    sahiplerinin gösterecekleri adaylar arasından seçilmesi zorunludur. Mevcut imtiyazları içeren veya
    değişik imtiyazlar sağlayan yeni imtiyazlı pay çıkarılamaz. Her bir payın bir oy hakkı vardır.
    Şirketin ortakları ile karşılıklı iştirak ilişkisi bulunmamaktadır

uzatmayalım... sayın minikyatırımcı haklı..... yönetim kurulunu a grubu seçer istersen %99unun sahibi ol. oy oranına bakılmaz
    Oy olarak çoğunluk sağlayabilirsin. oylamada istediğini diyebilirsin ama yönetim kurulunda aday gösteremiyorsun.

DİPNOT ALINTILADIĞIM YER FAALİYET RAPORUNDANDIR
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

3.  Alıntı Originally Posted by Uc_kirkbes Yazıyı Oku
    Oy olarak çoğunluk sağlayabilirsin. oylamada istediğini diyebilirsin ama yönetim kurulunda aday gösteremiyorsun.

DİPNOT ALINTILADIĞIM YER FAALİYET RAPORUNDANDIR
    aynen öyle.. teşekkür ederim.. kimseyi yanlış yönelendirmemek lazım..

4.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    OKUDUM DOSTUM OKUMAM YAZMAM VAR

UMARIM SENİNDE VARDIR.. "SERMAYEDEKİ PAYI" VE "OY HAKKI ORANI" OKUMAN GEREKEN YER..

aç esas sözleşmeyi oku dostum.. okuyorsun ama anlamıyorsun.. bi daha oku.. oku

5. oy hakkı ve yönetimde imtiyaz farklı şeyler..

bu farkı öğren öncelikle..

3.45 açıklamış net olarak

6. Yönetim Kurulu üyelerinin yarısından bir fazlasının A
    Grubu pay sahiplerinin gösterecekleri adaylar arasından seçilmesi zorunludur.

7. esas sözleşme m.7-a

8. oy hakkı ile yönetim kurulunu seçmede imtiyaz farklı şeyler..

yatırım yaparken herşeyi araştırırm

Sayfa 217/738 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317717 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •