Sayfa 415/567 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515 ... SonSon
Arama sonucu : 4530 madde; 3,313 - 3,320 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Aynen dediğin gibi olmuş. Ben senin paralı yatırım danışmanın ben olduğum İçin Ereğli’yi ikna edemedim.
    teşekkürler cevap için ... ben bu cevaptan anlayacağımı anladım sezgin hocam ... yanıldım demek bu kadar zor olmamalı , onca iddialı cümle kurduktan sonra bu kadar insan bunu beklemesi normal bence ... neyse uzatmayacağım , tekrar teşekkür ederim cevabınız için

2. Ben olumsuz değilim. 4. çeyrek de 3 gelse bile ...Bu fiyatlardan Ereğli toplarım, bu piyasa bir ara dönecek tabii... EYT vurursa, EYT'yi de gömeceğim... ALLAH bereket versin, fazlasında gözümüz yok. Sene sonu 40 TL olsa da yeter...YTD

1.5 milyar için bu kadar yaygara koparmaya değmez...

3. Yalnız ISDEMIR'de kar biraz daha düşük, fırınlar mı sebep bakınıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
    Bence Ereğli fena değil...Ama isdmr hoşuma gitmedi...yarın kaçarım.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
     Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Finansal borç 3 milyar artmış, ticari borç 1 milyar azalmış. Özkaynak 14 milyar artmış. Para yüne vergiye gitmiştir.
    Üstat bence Ereğli fena değil....Ama ereğlinin kar düşüşü isdmr kaynaklı gibi .

6. Marjlarda durum kötü... Bunlara iyi bakmak lazım.

7. İsdemir fırınların ikisinin durduğu yazılmıştı çalışan bir arkadaş tarafından. Faaliyet raporunu okumadım ama görünen bilgi doğru. Ereğli de 4 - 5 kar beklenmemesi gerektiği zaten ortadaydı. Ancak aracı kurumların 1,9 konsensüs beklentilerine rağmen 2,5 gelmesi olumlu. İş Yatırım 2,4 milyar tahmin ile en doğru tahmin edenler içinde olmuş . Bir de yanlış hatırlamıyorsam ziraat bu kara yakın bir tahmin yapmıştı.

Ereğli için nispi pozitif isdemir için baya negatif bir tablo ile karşı karşıyayız. En kötünün geride kalmış olmasını temenni ediyoruz.
    Az insan çok huzur

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
    Sonuçta hepimiz tahmin ediliyoruz..Adı üstünde tahmin.

Kimse kimseyi suçlamasın... kimse kimseye zorla mal aldırmıyor... Saygıyı kaybetmeyelim.. Şurda 3- 5 kişiyiz.. Bugun kaybeder yarın kazanırız.. Döngüsel kağıtlar malesef böyle

Sayfa 415/567 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •