Sayfa 643/671 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653 ... SonSon
Arama sonucu : 5368 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Shiva Yazıyı Oku
    Naim hocam kurcalıyorum ben de menüyü ama şimdilik bulamadım. Hatta bu işlemin takası ile ilgili bilgim de yoktu senin mesajlarındaki şu aşağıdaki bilgiden öğrendim.

Sen bu bilgiyi müşteri hizmetlerinden mi aldın?
    Evet, çağrı merkezindeki kişi öyle söyledi. trade confirmation bölümünde de benzer gözüküyor.

2.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Ya trading desk’e yazın ya da 2 gün bekleyin artı bakiye olan trynin takasa düşmesini ve tekrar deneyin.

Önünüzde 2 seçenek var ya dışardan 71 bin usd getirip faiz ödemeyeceksiniz. Ya da try bakiyenizin settle olmasıni bekleyip usd alıp kapatacaksınız bu sürede de belirli bi tutarda faiz ödeyeceksiniz.

Bu arada tez zamanda cash hesabına geçin belli ki bu işlerden anlamıyorsunuz. Kafanız rahat olur eksi bakiye derdiniz olmaz.
    Evet tam olarak ben de böyle görüyorum tabloyu.
    Gayet güzel açıklamışsınız.
    Şu an USD alamama sebebi ise TRY'nin henüz takas gününün gelmemiş olması.

3. Bu arada o faiz de öyle korkunç rakamlar olmayacaktır. 2 günlük faiz 71 bin dolar için herhalde 100 dolar falan olur (kendileri 100 bin dolar cash'e biz müşterilerine günlük 15 dolar falan faiz veriyor). Oturup hesaplamak lazım tabi. Takas işlemi gerçekleşince buraya da yazarsın Naim hocam.

4. İçimde çok büyük korku var, twitter'dan bu işlerden anlayan bir arkadaş da acil hukuki destek almamı tavsiye etti. Allah yardımcım olsun, fena batmışım
    Allah razı olsun hepinizden, destek oldunuz, yardım ettiniz. çok sağ olun bunun için de.

5.  Alıntı Originally Posted by naim_39kk Yazıyı Oku
    İçimde çok büyük korku var, twitter'dan bu işlerden anlayan bir arkadaş da acil hukuki destek almamı tavsiye etti. Allah yardımcım olsun, fena batmışım
    Allah razı olsun hepinizden, destek oldunuz, yardım ettiniz. çok sağ olun bunun için de.
    Hocam 2 günlük takas var diye bilgi vermiş sana IBKR. Ortada bir sorun görünmüyor. Olan şu;

Senin TL bakiyen var ama 2 gün sonra hesabına geçecek. Bu arada 71 bin dolar da borcun var.

IBKR diyor ki ya bana 71 bin dolar ver şu an sana faiz işletmeyeyim ya da takastan TRY dönünce sen USD alır bana ödersin. Fakat o iki gün içinde senden faiz alırım. Bugün USD alamama sebebin ise TRY hala takasta duruyor kullanamıyorsun. 2 gün sonra kullanacaksın.
    Hukuki desteklik bir durum yok bence. Yine de sen bilirsin tabi. Ben anladığımı gördüğümü söylüyorum.

Benzer işler Türkiye'de de oluyor. Kredili işlem açıyorum bir bakıyorum Takastan param dönmemiş. Eh o arada faiz ödüyorum hatta bazen temerrüde düşüyorum falan iyi takip etmezsem. Bu durumda aracı kurum nakit istiyor benden ben de bulamazsam temerrüt faizi işliyor falan. Sende olan da bu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,950
     Alıntı Originally Posted by Shiva Yazıyı Oku
    Hocam 2 günlük takas var diye bilgi vermiş sana IBKR. Ortada bir sorun görünmüyor. Olan şu;

Senin TL bakiyen var ama 2 gün sonra hesabına geçecek. Bu arada 71 bin dolar da borcun var.

IBKR diyor ki ya bana 71 bin dolar ver şu an sana faiz işletmeyeyim ya da takastan TRY dönünce sen USD alır bana ödersin. Fakat o iki gün içinde senden faiz alırım. Bugün USD alamama sebebin ise TRY hala takasta duruyor kullanamıyorsun. 2 gün sonra kullanacaksın.
    Hukuki desteklik bir durum yok bence. Yine de sen bilirsin tabi. Ben anladığımı gördüğümü söylüyorum.

Benzer işler Türkiye'de de oluyor. Kredili işlem açıyorum bir bakıyorum Takastan param dönmemiş. Eh o arada faiz ödüyorum hatta bazen temerrüde düşüyorum falan iyi takip etmezsem. Bu durumda aracı kurum nakit istiyor benden ben de bulamazsam temerrüt faizi işliyor falan. Sende olan da bu.
    DOSTUM konu hakkinda son gelismeleri yaz , bizde bilgilenelim
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

7. Anlamadığınız bilmediğiniz işlerle uğraşmayın canınız sıkılır.

ytd

8. https://twitter.com/uc5satir/status/...jVyDeLD1bqGYBA

Oyun değiştirici

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 643/671 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz