Sayfa 724/917 İlkİlk ... 224624674714722723724725726734774824 ... SonSon
Arama sonucu : 7332 madde; 5,785 - 5,792 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Endeks 6000 bini geçti. 6200 lerde endeks şu an

Bist 12 bine gittiğinde , bu hissedeki hırsızların yine çalmayacaklarının garantisini kimse veremez . Malum yıllardır çalıyorlar.

Bist endeksi 2021 yılında 1300 lerden şu an 6000 geldiğinde , bu hırsızların 2021 yılı seviyesine bile daha gelemedi hisse. Devasa HIRSIZLIK. Kaldı ki 2021 yılı öncesi de yani yüksek enflasyon öncesinde de HIRSIZLIK YAPTILAR. 2017-2019 arasında , yine zirvesinde 3 kat düşürüp 2 sene diplerde süründürler , yine küçük yatırımcın parasına kondular.

Bundan sonra ise bist endeksi, 1 sene veya bir buçuk sene içerisinde , 12 bine geldiğinde holdingler özellikle favori ve bazı favoriler bence bunca yükselişlerine rağmen yine FROTO , SİSE , SAHOL , KCHOL , ARCLK BIMAS AYGAZ gibi hisseler . Yan tahta olarak ise YUNSA olabilir.

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararının kendisi versin

2. dolardaki beklentimi de yazayım.. Yıl başında 30 civarı .. 2024 yılı sonunda yani endeksin 12 bin olacağı zamanlar ise 35 tl ler civarı..

Kaldı ki 35 ler düşük yazdım , 40 tl yazacaktım ama bence yine baskılayacaklar doları bu sebebler 35 yazdım .

Zaten, doların bu seviyelerden 35 lira olmasına sadece yüzde 35 marj kaldı.

Dolar şu an 26 lia..

26 lira çarpı yüzde 35 = 35 lira.

2024 sonu baklıanmş haliyle doları 35 lirada bekliyorum.

1 sene baskılandıktan sonra ise 2025 yılı sonu veya 2026 yılının başlarında , 50 lira olmasını bekliyorum, doların.

Yüksek enfalyon en az 2 sene daha sürecek.

Hesap ortada.

2023 yılı Temmuz- Aralık , 6 aylık enflayon beklentim yüzde 50 ,

2024 yılı , tüm yıl enflasyon beklentim yüzde 50. Yani 2024 OCak- Aralık arası yüzde 50 enfllasyon bekliyorum.

2025 yılında ise yüzde 20 ler civarı.

Özetle dolar, baskılansa veya baskılanmasa dahi 2 -3 sene içerisinde 50 tl olması bana göre garanti gibi

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararının kendisi versin

3. Böyle HIRSIZLIK bist tarihinden görülmedi.

Böyle AÇGÖZLÜLÜK bist tarihinde görülmedi.

Böyle şarlatanlık bist tarihinde görülmedi.

Böyle yatırımcı düşmanları bist taihinde görülmöedi.

4. Barbaros Hayrettin Vardı zamanında BEN SİZİN BABANIZIM diyede şarkısı vardı. İ.ne spekte aynısını yapıyor...

Öl de baba ölelim
    Eyvallah
    Gül de baba gülelim
    Eyvallah
    Sev de baba sevelim
    Eyvallah

Ben sizin babanızım
    Ben ne dersem o olur
    Ben sizin babanızım
    Ben ne dersem olur
    Önce yemek yiyicem
    Ve diskoya gidicem
    Orda hop hop yapıcam
    Hop hop hop
    Orda zıp zıp yapıcam
    Zıp zıp zıp
    Orda hop hop yapıcam
    Hop hop hop
    Orda zıp zıp yapıcam
    Zıp zıp zıp

Ben sizin babanızım
    Ben ne dersem o olur
    Ben sizin babanızım
    Ben ne dersem o olur
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

5. La kront bir tavan olamadın olm....

Mllete yazık biraz tavan neyim olda millet zararını kurtarsın bari... %2 ile %3 ile olacak iş değil bu.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

6.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    İnşallah sayın Cok , Vestelin tek sıkıntısı şu an döviz in çıkmasından negatif etkileiyor ciro olarak değil ama kar olarak negatif etkileniyor.

Vestelin döviz duyarlılığı : https://www.hizliresim.com/c3hrbdb

Dövizin her yüzde 10 yukarı çıkmasından , 700 milyon tl zarar yazıyor. Yani bu dönem dvizden doları 3 çarpı 10 = 2 milyar 100 milyon tl zararı, diğer faaliyetlerden zarar kaleminden yazacak. Çünkü ikinci çeyrekten şu ana kadar döviz yüzde 30 yükseldi.

Diğer faaliyet kalemlerinden zarar yazıyor ve olması gereken kar bi türlü bilançolarda gözükmüyor. NE zamanki döviz yataya sarar , işte o zaman herkes gerçek net karı görecek Vestelde.İşte o zaman da F/K otomatik olarak çok düşmüş olacak , yüksek kar geleceği için. İşte gerçek kar gözüktüğünde, zaten o zamana kadar çoktan 3-4 katlık yükselişini yapmış olacak , çünkü borsa her zaman geleceği satın alır.

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin
    Vestel hissesinin tahtacısı 1 ay önce bu yazımı kesin okumuş olmalı ..

bu yazıdan sonra ralli yaptı ve hala da uzun süre yapmaya da devam edecek bana göre Vestel hissesi..

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin

7.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Bist 100 endeksini faiz artışı beklentisi sebebiyle satıyorlar ..

Lan ne adamsınız, yılın başından beri enflasyon en az yüzde 50 , önümzdeki 6 aylık enflasyonunun yine en az yüzde 30 belki de yüzde 50 bile olma olasılığının olduğu bu zamanlarda, Koskoca bist 100 kurumsal şirketleri hisselerinin daha fazla düşmelerine izin verirler mi? Hem bi sürü yatırımlar yaptılar , yapıyorlar.. Koç, Sasa, sahol THyo , Şişeceam , Froto, Tofas , Hekts vs vs

Holdingler, Koş sabancı şirketleri , hepsi geri alım yaparlarlar.. Enayi mi lan onlar size ucuzdan hisselerini mi verecekler bu yüksek enflasyonist ortamda hem de bu kadar yatırım yaparlarken bu şirketler ? Size diyorum gerizakalı Bist 100 un Spek Beyleri..

Perşembeden sonra bist 100 de faiz artışından sonra veya bi gün öncesi ,Bist 100de kısa vadede eski tl bazlı zirvenin geçilmesini ve ufak bi ralli bekliyorum.

Bu yazımı ı da sanırım tüm bist100 tahtacıları okumuş .. ki o gün bist 100 eksi 4 kapatmıştı bu yazımı yazdığımda

https://www.hisse.net/topluluk/showt...43749&page=709

Dediğim tarihten itiabren bist100 rallisine devam ediyor

8.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Ek bütçe TBMM'ye sunuldu

4 maddelik teklife göre; bütçeye 1 trilyon 119 milyar 514 milyon 513 bin lira eklenmesi öngörüldü.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...nuldu-42295276

önümüzdeki 6 ay için yani yıl sonuna kadar yüzde 40 lık enflasyon beklentimi yüzde 50 ye çıkardım.

Her şeyin fiyatında , tüm artışlara ilaveten 2024 yılın başına kadar minimum yüzde 50 artış daha bekliyorum.

Bist 100 endeksin ise minimum 8000 bin olmasını ve 8 binleri de geçmesini bekliyroum 6 ay içinde.

2021 yılında bist 100 , 1300 lerdeydi.

8 bin bölü 1300 = 6,15 kat artmış olacak endeks 2021 yılından beri.

2021 beri şu ana kadar ki artış ise , endeks 6187 bölü 1300 = 4,75 kat. Yani neredeyse 5 kat.

2024 yılında tüm yıl yüzde 50 enfalsyon daha bekliyorum. Yani 2024 un ilk 6 ayı yüzde 25 ikinci 6 ayı yüzde 25 enfalsyon bekliyorum.

Bist 100 endeksinin 2024 yılı boyunca enflayon kadar yükselmesini ve en az 12 bin olmasını bekliyorum endeksin 2024 yıl sonuna kadar.

2021 yılında endeks 1300 lerdeydi. 2024 yılı sonuna kadar 12 bin olmasını bekliyorum.

12 bin bölü 1300 = 9,23 kat. Yani nereydeyse 10 kat.

2021-2024 yılı arası 10 kat yükselmiş olacak endeks bana göre.

Bist 100 ile ilgili yeni tahminim olan 12 bin puan bakalım gerçekleşcekmi ?

2024 yılı ortasında belli olur.

bist100 tahtacıları da bu yazımı da okuyacaklarmı acaba ..

Neyse fazla meraklı değilim okumasalar da olur .

Sayfa 724/917 İlkİlk ... 224624674714722723724725726734774824 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •