Sayfa 646/818 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon
Arama sonucu : 6539 madde; 5,161 - 5,168 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1.  Alıntı Originally Posted by aytunc Yazıyı Oku
    Şirketin burada yatırımcılarına karşı bilgilendirme konusunda eksikleri var...
    SPK 'nın bu konuda şirketi uyarması lazım... Madem yatırımlarını kamuoyu ile paylaştın...
    O halde zaman zaman hangi aşamada olduğunu KAP'a bildirmesi gerekir... Etik olan davranış bu...
    Aksi halde yatırımcılar haklı olarak böyle ikilemde kalır...

Yazdım yatırımcı ilişkilerine. Alacağım cevabı (tabi cevap verirlerse) sizlerle paylaşacağım.

2. 16 Haziran 2023 tarihinde yayınlanan şu haberi, sasa'da hissesi olan herkesin okumasında fayda var...

https://m.patronlardunyasi.com/haber...SA-icin/281926
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

3.  Alıntı Originally Posted by aytunc Yazıyı Oku
    16 Haziran 2023 tarihinde yayınlanan şu haberi, sasa'da hissesi olan herkesin okumasında fayda var...

Bu haberi okuyuncu, patronun borsadaki küçük yatırımcıyı da aklının bir köşesinde tuttuğunu anlıyorum...
    O yüzden çok fazla sitemkar davranamıyorum. Zira geç bile olsa yatırımlar birer birer devreye girdiğinde
    hepimiz şu ankinden çok farklı şeyler düşüneceğiz...

4.  Alıntı Originally Posted by kardamadam06 Yazıyı Oku
    Kağıdın geçmiş performansı ortada.. Kazandırmaz, kaybettirir diyemem. Ancak kazancının veya kaybının şirket performansı ile bir ilgisi yok gibi geliyor bana demek istediğim.

Patronun, hisse tepe noktada iken yaptığı açıklamayı hatırlarsanız, hisse tahtasını (şirket yatırımlarından ve piyasa kurallarından bağımsız olaarak) kendisinin yönettiğini anlayabilirsiniz. Hisse fiyatına kendi amaçları doğrultusunda yön veriyor. Para lazım olduğunda bir şekilde düşürüyor hisseyi, topluyor.. sonra yükseltiyor ve satıyor. Bu hareketler şirket performansı ile değil, patronun ihtiyaçları ile orantılı.

Piyasa kuralları ile hereket eden, kurumsal kimliğe sahip ve borsada işlem gören (çok ortaklı) hiç bir şirketin patronu, çıkıp kafasına estiği gibi bu şekilde bir açıklama yapamaz. Hadi yaptın, çıkıp bu konuda ciddi bir düzeltme bile yapmadı.

Yani kızacası SASA "vur-kaç"cı bir patronun kağıdı. Bu vurkaça ayak uyduran... para kazanır... neden kazanmasın ki..
    Geçen zamanın çok yerinde bir özeti olmuş. İçeriğniz neredeyse tiyo dediklerinden olmuş. Olanada olmayanada hayırlı olur inş.

SM-A605F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by aytunc Yazıyı Oku
    16 Haziran 2023 tarihinde yayınlanan şu haberi, sasa'da hissesi olan herkesin okumasında fayda var...

Bu haberde sayın Erdemoğlu'nun bizzat sözleri çok çarpıcı...
    Söylediği bazı sözleri haberden alıntı yaptım, bunların altını çizmek lazım...

Şöyle diyor :

"Sasa bir petrokimya şirketi"
    "Şu anda Sasa"nın 1.4 milyon tonu bulan nitelikli polimer, polyester üretimi var. 2024 sonunda 2.1 milyon tona çıkacak"
    "Zaman zaman hisse fiyatını desteklemek için alımlarımız gündeme gelir. Bu hisse alımlarımızdan yönetim kurulumuzdaki kardeşlerimin bile haberi olmaz"
    "PTA tesisleri için Kreditörlerle 650 milyon dolar üzerinden el sıkışmıştık. Ancak, bütçemiz 1.2 milyar dolara yükseldi. JP Morgan"la yeniden görüştük. Tereddütsüz krediyi artırma konusunda yeşil ışık yaktılar. Üstelik ek teminat da istemediler.
    "Yakında Sasa, bölgenin en büyük tesisi haline gelecek. Sözünü ettiğim bölge Avrupa'dan Kuzey Afrika'ya, Batı Asya ve Ortadoğu'yu kapsıyor. Yani, İspanya'dan Hindistan'a kadar uzanıyor"

Bu sözler çok iddialı ve net sözler...

6.  Alıntı Originally Posted by aytunc Yazıyı Oku
    Bu haberi okuyuncu, patronun borsadaki küçük yatırımcıyı da aklının bir köşesinde tuttuğunu anlıyorum...
    O yüzden çok fazla sitemkar davranamıyorum. Zira geç bile olsa yatırımlar birer birer devreye girdiğinde
    hepimiz şu ankinden çok farklı şeyler düşüneceğiz...
    Geçmişteki ( bizce talihsiz ) hissenin ederi açıklamasının biraz düzeltmesinide içeriyor galiba.

7.  Alıntı Originally Posted by 2763963 Yazıyı Oku
    Geçmişteki ( bizce talihsiz ) hissenin ederi açıklamasının biraz düzeltmesinide içeriyor galiba.

Sanırım öyle... çünkü her kanaldan şirkete çok tepki yağdı...

8. Kap da ne demek istemiş arkadaşlar acıklarsanız bilgileniriz

Sayfa 646/818 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •