Sayfa 371/430 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421 ... SonSon
Arama sonucu : 3438 madde; 2,961 - 2,968 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İlk baştaki gibi olmaz, yine de çok girdi çıktı, çok süre demek. 3-4 ay sürebilir. Aktif çalışma hayatında olduğun için çok da önemli değil. Sonuçta başvurduktan sonra süreç başlıyor.

Ben psikolojik rahatlık açısından erken bitmesine sevineceğim. Ayrıca dışarıdan sağlık ödemesi gibi yan faktörler de var. Benim için sürecin erken bitmesi, maddi açıdan ziyade psikolojik faktörler nedeniyle önemli.
    tabi senin için çok iyi oldu bu durum. sağlıkla harcarsın inş emekli maaşlarını. darısı hepimize...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tahsis no gözüküyor, aylık başlangıç zamanı olarak da 01.11.2023 yazmış. Bu durumda ekim sonuna doğru yarım aylık, kasım ayı maaş ödemesinde de tam aylık alacağım sanırım.

Anladığım kadarıyla işlemlerim hızlı ilerliyor. Benim tek şirket, tek sigorta tipi(4A) olup; borçlanma, askerlik ödemesi vs olmadığı için bir ayda süreç tamamlanacak gibi.

Hayırlısı diyelim artık.
    Hayırlı olsun. Tahsis No çıktı ise haftasına ilk ödeme TC no ile seçtiğiniz bankaya gelir. Tahsi No son hanesine bakarak maaş gününü öğrenebilirsiniz. önce maaş gününe kadar olan kısım, sonrasında 1 maaş TC noya geliyor.
    ben de bugün aynı süreci yaşıyorum ilk maaşım yarın hesapta.
    Süreci "Emekli günlük ödeme" uygulamasından takip etmek daha sağlıklı oluyor.

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    hadi hayırlı olsun dostum. Benim süreç uzun sürecek gibi. aile şirketimizin ortağı gözüktüm yıllarca o nedenle her iş değiştirmek için boşluk verdiğim de orada bağkur başlamış. Onları ödemedim sıfırlattım ama çok iş yeri, bağkurun bu durumu, yedek subaylık vs derken süreç birkaç ay daha sürebilir. Umarım bir yerlerde uzun süre takılmaz.
    Üstad Selam;

Hizmet birleştirme yaptınız mı siz?
    Zamanında kuruma birleştirme dilekçesi için gitmiştim, memur üstünkörü bakıp zaten birleştirilmiş dedi.
    e-Devlet'de "Çalışma Hayatım" sekmesinde tamam, kalan prim günü görünüyor(yani 4/A+4/B toplanmış) ve ulaşılması gereken prim günüden düşülmüş fakat
    Detaylı hizmet dökümü sayfasında 4/a , 4/b , 4/c ve diğerleri ayrı birer sekmede göründüğü ve prim günleri de toplam değil her biri ayrı gösterildiği için içime kurt düştü acaba gerçekten primler birleştirilmiş mi ve gidip bir daha "Hizmet birleştirme dilekçesi vermek istiyorum" demek gerekli mi?
    e-Devlet'ten yapılabiliyor ama şimdilik ilerlemedim.
    Birinden duyduğuma göre "Gitsen de yapmazlar, o eskidendi, emeklilik dilekçesi verdiğinde zaten birleştirecekler" demişti.
    Bir de sizden fikir almak istedim.
    Syg.

Alıntı Originally Posted by thanandar Yazıyı Oku
    Üstad Selam;

Zamanında kuruma birleştirme dilekçesi için gitmiştim, memur üstünkörü bakıp zaten birleştirilmiş dedi.
    e-Devlet'de "Çalışma Hayatım" sekmesinde tamam, kalan prim günü görünüyor(yani 4/A+4/B toplanmış) ve ulaşılması gereken prim günüden düşülmüş fakat
    Detaylı hizmet dökümü sayfasında 4/a , 4/b , 4/c ve diğerleri ayrı birer sekmede göründüğü ve prim günleri de toplam değil her biri ayrı gösterildiği için içime kurt düştü acaba gerçekten primler birleştirilmiş mi ve gidip bir daha "Hizmet birleştirme dilekçesi vermek istiyorum" demek gerekli mi?
    Birinden duyduğuma göre "Gitsen de yapmazlar, o eskidendi, emeklilik dilekçesi verdiğinde zaten birleştirecekler" demişti.
    Syg.
    yok ben hizmet birleştirmesi yapmadım. 4B de 0 günüm var. Birkaç kez giriş çıkışım görünüyor ama hiç ödemediğim için o günleri iptal ettirmiştim daha önce. 4C ise asteğmenlik sürem var.
    8000 gün civarında 4A var bakalım süreç nasıl olacak
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun. Tahsis No çıktı ise haftasına ilk ödeme TC no ile seçtiğiniz bankaya gelir. Tahsi No son hanesine bakarak maaş gününü öğrenebilirsiniz. önce maaş gününe kadar olan kısım, sonrasında 1 maaş TC noya geliyor.
    ben de bugün aynı süreci yaşıyorum ilk maaşım yarın hesapta.
    Süreci "Emekli günlük ödeme" uygulamasından takip etmek daha sağlıklı oluyor.
    Son iki hane 25. Ekim başında başvuru yaptığım için ilk ödeme kasım25 te yatacak o zaman.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Son iki hane 25. Ekim başında başvuru yaptığım için ilk ödeme kasım25 te yatacak o zaman.
    sizin maaş 1 kasımdan itibaren geçerli olacak ilk etapta 24 günlük ödeme gelir. sonra 25 kasım itibari ile 1 maaş yatar. yani kasım ayı içerisinde hemen hemen 2 maaş alırsınız.
    emekli günlük ödemeden takip edin. bankadan çekilebilir yazdığında gidip çekebilirsiniz. paranın yattığı haber verilmiyor. edevletten kontrol etmek gerekiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    sizin maaş 1 kasımdan itibaren geçerli olacak ilk etapta 24 günlük ödeme gelir. sonra 25 kasım itibari ile 1 maaş yatar. yani kasım ayı içerisinde hemen hemen 2 maaş alırsınız.
    emekli günlük ödemeden takip edin. bankadan çekilebilir yazdığında gidip çekebilirsiniz. paranın yattığı haber verilmiyor. edevletten kontrol etmek gerekiyor.
    Kontrol kolay canım, zevkli oluyor hatta 2 günde bir kontrol ederim artık
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by thanandar Yazıyı Oku
    Üstad Selam;

Syg.
    Hizmet cetvelinde tüm hizmetleriniz tarih prim hepsi sıralı ve doğru ise birleştirme yapılmış demektir. Dilekçeye gerek yok...

Sayfa 371/430 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •