Sayfa 398/422 İlkİlk ... 298348388396397398399400408 ... SonSon
Arama sonucu : 3375 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: EndeksS

1.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    23 mayıs perşembe saat 14:00

Türk Russel günü,

kriptoculardan bile daha üç kaadçılar o derece, çünkü her şeyin en iyisi bizde, üç kaadında
    mesaj 3171, 3172, 3173 ve 3174 ten devamla,

bu gün Türk Russel günÜ,
    kurt kuş günü,...

ama sanmıyorum ki ppk da faiz yönlü bir değişiklik olsun, HEVES KURSAK meseleleri,

FED ortaya salata yaparak haziranı işaretlmişti, FOMC tutanaklarında da her an artırmaya açığım demiş,..
    dolasyıyla bizim merkez en az sabit bırakacak, en çok artıracaktır, faizlerde bir düşüş sanmıyorum bu ay gelsin
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

mesaj 3168 ve 3169 dan devamla,

sattlik analizde

kırmızının katlarını yukarı bu şekilde ilerlettiğimde geldiğim son durum grafik üztündedir,..

yarın ppk öncesi bir sıkışmanın, üstüste binmiş iki yükselen takozun olduğu grafikte görülmekte, ppk ya kadar takozlar içinde kalır düşüncesindeyim ama ppk dan itibaren bir tarafı kırabilir,...

benim tahminim günlük analizmde olduğu gibi,.. zaman analizi gereği daha ziyade kırılış olursa aşağı beklerim,

mesaj 3176 dan devamla

ppk öncesi saatlikte son durum

3.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    mesaj 3171, 3172, 3173 ve 3174 ten devamla,

bu gün Türk Russel günÜ,
    kurt kuş günü,...

ama sanmıyorum ki ppk da faiz yönlü bir değişiklik olsun, HEVES KURSAK meseleleri,

FED ortaya salata yaparak haziranı işaretlmişti, FOMC tutanaklarında da her an artırmaya açığım demiş,..
    dolasyıyla bizim merkez en az sabit bırakacak, en çok artıracaktır, faizlerde bir düşüş sanmıyorum bu ay gelsin
    Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 50'de sabit tutulmasına karar vermiştir. - TCMB

gerisi cacık,..burası ABD değil, faiz arttımı azaldımı, buna bakılır..süse gerek yok,...onun içun,..

en yaptı en az sabit tutar, en çok artırır demiştik, en az sabit tuttu, düşürebildimi hayır, çünkü ana kasa (FED) Haziranda bakacak, dolayısyla Haziranı beklemek, akıllıca

4. bu Türk Russelleri için bir ay daha faizden cukka demek, onlarda bu %50 (+) yı cukkalarken, hisselerinde pozisyonlarını kaybetmemek için hisselerini aşağıda tutma azim ve kararlılığı içinde olacaklardır,..dolası ile Türk Russelleri mesela Çanakkale seramik hiç fayans satmıyormuş gibi, işte EUpwr hiç panel vermiyormuş gibi, işte mesela ALFAS güneşten enerji yapıyor ya güneş artık yokmuş gibi, daha böyle bir çok Türk Russeli küçük al/sat çı hareketler dışında kıllarını kıpırdatmazlar annadınız mı,
    adama parasının %50 sini hiisede kaybetmiş, investing küfürden geçilmiyor, sabah akşam eşhedü deyip bunlara ...adamı 10 aydır hissede tutarken kendileride 10 aydır faizde, bu oyunu bozacak ki Çişmek efendi, sağa sola ne bakıyorsun,..

Şimşek borsa oyun yeri değildir derken, oyun kurucuyu niye dışarda arıyor,..
    örneğin bu gün yiyorsa faizleri aşağı çekseydinin hadi bakalım,..oyun kurucu kim görseydik,...
    borsa oyun yeri değilmiş, ya ne,..

burada eşyanın tabiatı oyun ve bilmeyene....ölle bir yer burası

5. onun içun,
    böylesi bir dönemde bizim burada ''1S'' REALİZE haftamıza karşı gelerek YKB yumurtlaynlar içiun bu bilerek ve isteyerektir,..zamnlaması bu nedenle manidardır ve kimse FENER le değilmi koç baba,..

6. oyun yeri değildir o yüsden, düzeltelim oyun yerinin kralıdır,
    işte bu nedenle benim ''1S'' haftama ortaya YKB atarsan,
    fiyatlarda döt döte yapışmış it gibi kalır,..

oysa bu hafta değilde bunu haftaya yapsaydın, 3L bayramı olurdu sular seller gibi, ama yapamadın çünkü
    ppk da faiz kararını beklenti eşliğinde sağlama almak gerekiyor,..

7. bakın burada YKB olmasa idi şayet, bizim burada yazdığımız ''1S'' YANİ 11160.XX realize bu şekilde gerçekleyecekti, YKB yükseğini ters koyduğumda durum tam bu,..

8. çok önemli değil ben zaten daha yükseliş taraftayım ama sıkıntım,

xu030 la, Türk Russellerinin arasının artık git gide tersolaşmasından,...bu böyle sürdükçe elbet Türk Russeller günün birinde bu arayı mutlaka kapatacak ama,..
    bunu zamanda daha dar bir alanda denk getirecekler ve aylarca hisse tutanlar belki yorulup bunun öncesinde hisselerinden çıkmış olabilecek ve çok can yanacak,..borsa da küskünlerin sayısı artacak,..

Sayfa 398/422 İlkİlk ... 298348388396397398399400408 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •