Sayfa 1049/1122 İlkİlk ... 4954994999910391047104810491050105110591099 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 8,385 - 8,392 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

1. Altın biliyorsunuz Londra\da alınıp satılıyor. Fizikilerde LBMA damgası olmayan altınları piyasada alıp satamazsınız Londra\da

LBMA nın da açılımı ya da anlamı: The Independent Precious Metals Authority
    https://www.lbma.org.uk/

Bağımsız değerli metaller otoritesi. Way way way.

Olayın ana aktörleri bu lavuklar.

2. 10 senede dolar bazında değerinin 90% ını kaybetmiş kağıtlara ben para koymam. Sektörü önemli değil.

Orada bir servet batmış, binlerce insanın yenen hakkı var. Bu işin birden tersine döneceğini bekleyecek kadar naif değilim.

Ytd

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Altın değerini er ya da geç bulur. İstedikleri kadar manipüle etsinler. Siz göremezseniz çocuklarınız, onlar da göremezse torunlarınız görecektir.

Altın kabuğunu yırtıp dolara karşı hamle yaparsa doların bitişi tescillenmiş olacak bir anlamda. Bunu göze alamadıkları için istedikleri gibi oynuyorlar fiyatla.

Altını boşverin şu petrol fiyatları ne ayak?

100 doların üstüne çıktığı anda kafasına çekiçle vuruyor birisi. Manipülatörün birisi de petrol/usd çiftini ele geçirmiş.

Rusya bunların sonunu getirmek için adım atıyor ama bilemem tabi.

Ytd
    Bence altını dolarla değil abd borsalarıyla kıyaslamak gerekir. DJI YADA SP500 e göre son 70 yılda çok geride kaldı. 2 dönem ralli yaptı onun dışında bi getirisi yok. Totalde abd borsaları altını çok pis dövüyor. Ralli yaptığı dönemler birisi 1970-1980 arası diğeride 2000-2012 arası.

1945 te djı endeksi 165 dolar iken şuanda 32.150dolar(190kat). SP500 14 dolar iken şuanda 4000 dolar(285kat). ons altın ise 35 dolar iken şuanda 1750 dolar(50kat).

4.  Alıntı Originally Posted by mavi1610mavi Yazıyı Oku
    Bu bankalarda bizim göremediğimiz bişey mi var. Borsaya ilk yatırım yapacağım zamanlar en az 15-20 hissen olsun ucuz olanları al bekle dediler. Mesela bankalar çok ucuz içinde mutlaka olsun dediler. Yorumlarına güvendiğim insanlar bunlar halada güvenirim. Örnek tunç şatıroğlu. pd/dd bakınca hakkaten çok ucuzlar. Ancak dolar bazlık grafiklerine bakınca hepsi yerlerde sürünüyor. 5yıl -10yıl-20yıl banka toplayanlar inanılmaz zarardalar şuanda. Oysa sanayi yada hizmet sektöründe en azından doların bi tık üstünde 15-20 tane firma var. Hiç olmazsa onları toplamak lazım. En azında para kaybetmezsin kaybetsende zararın az olur. Bu mantıkla bakınca banka almadım hiç. Almayıda düşünmüyorum. Yinede amatör bir yatırımcı olarak sürekli kendi kendime soruyorum acaba göremediğim bişey mi var.
    Memati bey in yazdiklarindan sonra aklima bu film geldi nedense . Siz gercegi bilmek (gormek) degil kandirilmak istiyorsunuz. The Prestige https://www.youtube.com/watch?v=lKL4C3lyoIQ

5. Göç İdaresinde 70 milyon TL vurgun yapıp Dubai’ye yerleşen memurun dosyası kapatılmak isteniyor. Bir genel müdür bu olaydan sonra kaymakamlık kadrosuna çekilmiş. Vurgunu yapan memur Dubai’ye kaçarken genel müdür kaymakamlığa düşürülüyor. Peki, dosyayı kapatmaya çalışan kim?

https://twitter.com/umitozdag/status...rMURjQmyA&s=19
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,147
    Altin fayiz odemez, temettu getirmez.
    Yenilmez icilmez.
    Dunyanin bir yerinde birisi bir cukur kazar cikarir, baska bir yerinde baska birisi bir cukur kazar gomer.
    Hic sevemedim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7. Ben de açıkçası pek mutlu değilim altın yatırımlarımdan dolayı ama onları yatırımdan çok sigorta olarak görmek lazım.

Rusya\yı küt diye çıkardılar global sistemden. Aynısının bizim başımıza da gelmeyeceğinin garantisi yok. Altın bu durumda ne işe yarar tam bilemedim şimdi ama illa buluruz bir iş ona da

Ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,147
    Uzayda saf altindan olusan dev goktaslari varmis.
    Bir gun bir tanesi dunyaya duserse altin bes para etmez olur, saksilara dizersin sus olarak..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 1049/1122 İlkİlk ... 4954994999910391047104810491050105110591099 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •