Onemli Gunler Banner
Sayfa 1135/1223 İlkİlk ... 1356351035108511251133113411351136113711451185 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 9,073 - 9,080 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Abi 26.50 tan fonlanan bankalar kaçtan kredi verecek. Konut faizleri bile 2.5-3 arasına gelir.
    Yapacak bir sey yok. Bunu yapmaz ise hem piyasa faizleri yukselecek hem de dolar hemde enflasyon. En azindan boyle fir faiz artiriminda piyasa faizi bir miktar asagi gelebilir dolar duser ve enflasyon baskilanir. Ileride isler duruldugunda faizleri yavasca indirir.

Bugune kadar yaptiklari en buyuk hata kisa vadeli dusunmeleri oldu. Bu da bilgisizlik ve cehaletin urunu iste.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ha ben olsam faizleri direk 30 a cikarir ve bu yil sonuna kadar baska bir artirim yapmayacagimi net bir dille ifade eder ve maliye politikalari ile piyasanin destekleneceni soylerdim ve onumuzdeki 1 ya da 1.5 yil faizleri 30 altina dusurmeyecegimi soylerdim

Turkiye imf ye gitmek istemiyor. Almanya ve ingiltere ziyaretleri onemliydi. Onlar reel faiz ve mb bagimsizligi istiyorlar. Bir seyler vermeden bir seyler alamazsin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,215
    yandaş müteahitler ve

beton lobisi cemaati iflas edince hiç üzülmeyeceğim.. ))

çünkü ;

13 metresi yerin altında,

70 metresi yerin üstünde olmak üzere

83 metre uzunluğunda kibir binaları inşaa ettiler..

çok kibirliler,

kendilerini de, kibirli binalarını da çok beğeniyorlar... ))

kibrinizi s......!! ))

Ayasofya'yı,

Sultan Ahmet'i,

Topkapı Sarayı'nı,

Süleymaniye'yi,

Kapalıçarşı'yı yapanlar çok ta akıllı insanlar değildi zaten.. ))

Onların hiç aklına gelmedi dikine dikine üst üste beton yığınları dikmek... ))

hepsi aptal, bir tek siz akıllı..

aklınızı da s......!! ))

Bbc turkce de 1989 yili ege kiyilarini anlatan 7 8 dakikalik bir video var. Youtube yazin cikar. Turkiyenin butun guzelliklerine, bakirligini mahvetmisiz resmen.

5. -10 bin $ olduğu söylenen kişi başı milli gelirimiz gerçekte 3 bin $ lara düşmüş.

6. Dün bir arkadaşın yazdığı şeyleri görmüştüm. "Yüz yılın en büyük krizi geliyor" demişti. Ben de bunun doğru olduğunu düşünüyorum.
    TÜPRAŞ, EREĞLİ gibi sayılamayacak kadar çok sayıda kamu iktisadi teşebbüsü satıldığı ve onlardan milyarlarca dolar elde edildiği halde görülmemiş ve duyulmamış büyüklükte bir dış borç oluştu. Buna ilaveten, hane halkının çok büyük kısmı borçlu ve uzun vadeye yayılan borçlar, yani uzun süre daha ödenmeye çalışılacak borçlar bunlar. Yani, bizim ekonomiyi hane halkı harcamalarının ayağa kaldırma ihtimali -şimdilik- yok. Dünyada kriz rüzgârları da artık yeni yeni esmeye başlamakta ve o kriz de hiç hafif olmayacak.
    Türkiye ekonomik krize daha yeni girmeye başladı. Çıkmaya başlaması için dış borcun ciddi şekilde ödenmesi ve hem enflasyonun ve hem de dövizin düşmesi lazım ki, bu artık hiç yakın bir zamanda olabilecek gibi gözükmüyor.
    Bu ekonomik krizin yol açabileceği siyasi çalkantılara mesela Güneydoğu'daki etkilerinin ne olacağına ise kimse pek değinmiyor. Netice itibariyle, yüz yılın krizi yavaş çekimde geliyor diye düşünüyorum ben de.

7. Aha izninizle ve ayıp olmazsa diğer başlık altına yazdığım şeyi buraya da yazayım da, herkes görsün.

Dün bir arkadaşın yazdığı şeyleri görmüştüm. "Yüz yılın en büyük krizi geliyor" demişti. Ben de bunun doğru olduğunu düşünüyorum.
    TÜPRAŞ, EREĞLİ gibi sayılamayacak kadar çok sayıda kamu iktisadi teşebbüsü satıldığı ve onlardan milyarlarca dolar elde edildiği halde, görülmemiş ve duyulmamış büyüklükte bir dış borç oluştu. Buna ilaveten, hane halkının çok büyük kısmı borçlu ve uzun vadeye yayılan borçlar, yani uzun süre daha ödenmeye çalışılacak borçlar bunlar. Yani, bizim ekonomiyi hane halkı harcamalarının ayağa kaldırma ihtimali -şimdilik- yok. Dünyada kriz rüzgârları da artık yeni yeni esmeye başlamakta ve o kriz de hiç hafif olmayacak.
    Türkiye ekonomik krize daha yeni girmeye başladı. Çıkmaya başlaması için dış borcun ciddi şekilde ödenmesi ve hem enflasyonun ve hem de dövizin düşmesi lazım ki, bu artık hiç yakın bir zamanda olabilecek gibi gözükmüyor.
    Bu ekonomik krizin yol açabileceği siyasi çalkantılara mesela Güneydoğu'daki etkilerinin ne olacağına ise kimse pek değinmiyor. Netice itibariyle, yüz yılın krizi yavaş çekimde geliyor diye düşünüyorum ben de.

8. Esas soru şu muhtemel faiz artışı ülkemize tekrar sermaye akışını başlatacak mı? Yabancı yatırımcı döviz getirip lira varlıklarına tekrar yatırım yapacak mı? Sermaye kaçışı duracak mı misal? Yani içeridekinin kaçışını durdururken, yeni döviz kapıları açılacak mı. Yoksa bunlar için geç mi kalındı. Hani hep zamanında yapmalıydı diyoruzya.
    Bunlar olmaz ise hem çıkmak isteyen yabancının hem de reel döviz talebi olan özel sektörün ihtiyacı nasıl karşılanacak.

Sayfa 1135/1223 İlkİlk ... 1356351035108511251133113411351136113711451185 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •