Sayfa 1195/1223 İlkİlk ... 195695109511451185119311941195119611971205 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 9,553 - 9,560 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

1. Şeriat diye Bi kavram yoktur.. O zorbalıktır baskıdır.. Kendine 4 kadını hak gören zihniyet kadına da 4 erkeği normal karşılamalı o zaman.. Hiç Bi kanun yasa yönetmelik Allahın bir kuluna diğerinden fazla ayrıcalık veremez.. Veriyorsa o zorbalıktır baskıdır zulümdur
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Sistemi yaratan tanrı her dakika müdahale eder mi? Akvaryum kurduğunuzu düşünün dış müdahale sistemi iyileştirir mi? Yoksa bozar mı?
    yaratmışsa ediyor şuan .. (kelebek etkisi)
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak. Reklamsız resim yükle : UPLOAD IMAGE

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Laik olmayan bir ülkede ekosistem yazan adamı ip den tespit ederler.

"Bana göre" diye yazanlar zaten çoktan gitmiştir.

Sanıldğının aksine şerri sistem ilk "Bana göre" dyenleri götürür. Çünkü en muhalif/çoğunluk olanlar onlardır aslında.
    Burda mevzu laiklik değil ki!!! Laiklik savunması yapilacaksa başta ben yaparım. Laiklik hem dini korur hem devleti, yani tek taraflı bir yapı değildir.
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

Alıntı Originally Posted by altınorta Yazıyı Oku
    Arkadaşlar sorun inanıp inanmamak değil. Sorun bu yüzyılda şeri kurallarla yönetilmek istermisiniz. Şeriatla yani. Laik sistemde inanıyorum veya inanmıyorum demek kolay. Ama şeri sistemde bunu deme lüksün yok, hırsızlık yapanın elinin kesilmesi vs. razımısın. Tüm ibadetleri yapmama lüksün yok. Benim kalbim temiz yeterli olmayacak yani kelle heran gidebilir

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kimse istemez, istememeli ve zaten kitabımıza göre de böylesi değil, bizimkiler de meâl 'tahriP'çisi maalesef..

5.  Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Rothchilds ailesinde intihar dışında ölüm yok.
    Aile fertlerinin ortalama yaşam süresi 70 80 iken, 1900 den sonra bunu 100 ile 105 yaşına çıkardılar. Bu rakam daha da ilerler.
    David rockafeller 200 yaşını göreceğini iddaa ediyordu, bu boş iddaa değildi. Ama ailelerin diğer fertlerinin bunu başaracağına eminim.

Bahsettiğimiz Azrail bu adamlara uğramıyor sanırım ya da Ecel
    neden intihar ediyorlar acaba,huzura varmak için olabilir mi

7.202,88 Since 26 Aralık 2023 ölene kadar mokoko

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    5,796
     Alıntı Originally Posted by Hermesj Yazıyı Oku
    Ateizm böyle bir şey değil Serkan bey.. tekrar gözden geçirin yazdığınızı.

İnanç dersen Paralel evrene de bağlarsın bu olayı. Paralel de o teyzeyi belki ezdin.

Ama yinede bu örneği haydi ateistler bunu da açıklayın çok komik duruyor
    Neden işinize gelmedi mi?

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Bu tür yazılar dinde bozgunculuktur. Melekleri sadece peygamberler görür.

Bir mucizeye tanık oldum diyemez kimse.
    Hızır a.s nadirde olsa görülür, görülme şartları bellidir.
     Alıntı Originally Posted by muhteberu Yazıyı Oku
    şoka mı girdin sen acaba?
    Şoka girsem ailemi arayıp haber vermez, sigortacımı arayıp çekici istemezdim sanırım
    Canın bile emanetken, Kaybedecek neyin olabilir ki?

7.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    neden intihar ediyorlar acaba,huzura varmak için olabilir mi
    Bazı fert üyeleri uyuşturucu bağımlısı. Muhtemelen bunun etkisinde.
    Şuan ki ailenin yönetim kurulu başkanı uyuşturucu ve seks bağımlısı ama bu hastalıktan kurtuldu bildiğim kadarıyla. İntihar eden de amcası. O da uyuşturucu bağımlısıydı.
    İntihar tükenmişlik sendromundan da olabilir. Bunu biz bilemeyiz.

kendi kendine konuşan hatta karşıda olmayan biri ile varmış gibi konuşan ona el sallayan ki el salladığna göre görüyor da.

yüzbinlerce insan var serkan.

hz hızırı bidaha gördüğünde söylede iki dakkalığına yalnız bıraksın onları

kafa dinlesinler biraz.

yazıktır ya.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak. Reklamsız resim yükle : UPLOAD IMAGE

Sayfa 1195/1223 İlkİlk ... 195695109511451185119311941195119611971205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •