Sayfa 147/201 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197 ... SonSon
Arama sonucu : 1605 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    beklentim devam ediyor ...

Tarihi fırsat veriyor burdaki Spek Bey.

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin
    Bukadar uçan kaçan kağıdı boşuna mı kaçırdık?
    Sahol aşkı yüzünden onlarca kağıtta onlarca köşeyi dönmeyi kaçırdım. Bununu sineye çekemem beklemeye devam.
    Nerden hesaplarsan hesapla 15 dolar. Vermem 2/3 dolara.

2.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Sahol aşkı yüzünden onlarca kağıtta onlarca köşeyi dönmeyi kaçırdım. Bununu sineye çekemem beklemeye devam.
    farkettiyeseniz minimum hedefim 120 tl yazdım. Çok daha fazla da gidebilir.

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin

3.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Hiç bir kağıda aşık olmayacaksın, ben de yeni yeni bunu uygulamaya başladım.

4.  Alıntı Originally Posted by seneka Yazıyı Oku
    Hiç bir kağıda aşık olmayacaksın, ben de yeni yeni bunu uygulamaya başladım.
    Aşık olmak ile ilgili değil. Yatırımcı isen ucuz gördüğün yatırım aracına paranı yatırırsın ve gerçek değerine gelmesini beklersin. Tahtacı da debelensin. Mal toplayacağım diye. Çağdaş bir SPK olsaydı bu kadar mal ayağa düşmezdi.Birilerine bu kadar sınırsız özgürlük alanı verilmiş bir yerde bazen beklemekte fayda etmiyor. Bu hissede, çakılı hisse oranı çok yüksek sanırım. O yüzden endeks yükselişine ayak uydurmasına izin vermeyerek ''bezdirme stratejisi'' sürdürülüyor.

5. Sabancı holdingin orta vadeli planları neydi?
    Banka hariç iştirak gelirlerininin net gelirler içindeki payınım yükseltilmesi.

Piyasada, Sabancı =Akbank algısı var

Bu sebeple bir holdingden daha çok banka gibi fiyatlanıyor.

6 aylık bilançoda malesef hedeflerden uzaklaşıldı. Gelirlerin yarısından fazlası Akbank oldu.
    Bu bir başarısızlık.

Kordsa ve Amerika yatırımlarından beklenen gelirler elde edilemiyor. Umarım orada CarrefourSa'nın Kiler marketi alırken yediği kazığı yememişlerdir.

Enerjisa üretim ve çimentolar için bir kısmını tutmaya devam ediyorum

Ucuz bir holding ama borsada banka riski olmayan ucuz şirketler de var artık.

6. Evet, Salih karalayasın arkadaşın dediği gibi bu aşk değil.
    Bu değerini bekleme inadı.
    Bir kişi desin ki bu şirketin ederi de değeri de bu kadar .
    Borsadan ve şirket fiyatlamasından anlayan herkesin ortak kanaati bu kağıt çok ucuz ve 3/5/10/15 dolar olmalı. Nedenleri detayları ile bol bol anlatıldı.
    Lafın tamamı deliye söylenir.
    Bekleyeceğiz….

borsa da hangi hissenin önce hareketlenip eder değerine ulaşacağına, hatta kat kat üstüne gideceğine bilemeyiz. trene binip beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey yoktur. asıl olan eder değerinin altında hisseyi alabilmektir.
    kural olarak, 40 yıllık borsa hayatımda 5 adet hisseden az hisse tutmadım. bundan birkaç sene önce sahol hissesini 1 dolarlarda görünce bu kuralı bozup, tüm portföyü sahol yapıp borsa hayatımı sonlandırdım. daha önce 5 dolar görülmüş, oraya geldiğinde belki yine 5 hisse ye dönebilirim, ama alınacak pek hisse de göremiyorum.

8. Enerjisa Üretim'in değerlemesi bilançoya girince piyasa değerinden fazla kâr bu sene olacak mı hep beraber göreceğiz.

Sayfa 147/201 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •