Sayfa 152/201 İlkİlk ... 52102142150151152153154162 ... SonSon
Arama sonucu : 1607 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1. Maalesef bu tahtada gerçekler böyle ve hikayeler de hep benzer.
    Halka Açıklık fazla olunca Spekilatör de çok rahat. Ayrıca viop işlemleri de böyle hacimli kağıtta etkili oluyor.

Bugün yine 3/4 tane Tiyo geldi hepsinin de piyasa Değeri bir milyar dolar civarında benim hesaplarıma göre ANCA 100 milyon ederler.

Borç batağındaki ebebek e 3.5 milyon kişi alım Yazmış ve 5 Lot hisse alabilmiş.

Desteğimizi direncimizi kırmadan Sabırla biriktirmeye devam.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

2. Endeks göre negatif ayrıştı. Enerji ve bankacılık hikayesi çöp oldu. Mantık doğru hisse seçimi yanlıştı.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

3. Ziraat 80 lira hedef veriyor. EnerjiSa Üretim değerlemesi payı %10 alınmış. Sizin okuduğunuz finans dersini bu şekil veriyorlarsa vay piyasanın haline. 12 milyar TL piyasa değerine sayarlasa alalım o zaman. Birde %25 iskonto koymuşlar ilk hedef fiyata yani hedef fiyat 15 milyar TL. Mevcut Fiat bunlara göre 12 milyar TL. Ona da 400 Mw bir yenilebilir enerji santrali kurulur anca. Ben olsam kovalarım böyle saçma sapan rapor yazan analistleri, zaten kafaları çalışsa parayla rapor yazmazlar. Şirket satmaya gelince favök ler öyle katsayılar ile çarpılıyor ki bunların hesapları hurda değeri bile değil.
    Aç bak bilançoyu net karı kaç yazıyor. Sektör ortalamasını al en azından geçtik favökten. https://twitter.com/BayTutumlu/statu...wYgMkDMSg&s=19
    Birde EnerjiSa Üretim şirket içine iskonto uygulamış. 3% büyüme ve İNA için 19,9% İskonto, üzerine 25% holding iskontosu. Toplamda 40% ediyor.
    Son düzenleme : ferden; 06-09-2023 saat: 18:27.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Kapanış 61,10
    Bugünkü ortalama maliyetim 61,30

Pozisyon almaya devam.
    Koç grubundan, Sabancıya geçişe devam.

5.  Alıntı Originally Posted by ferden Yazıyı Oku
    Ziraat 80 lira hedef veriyor. EnerjiSa Üretim değerlemesi payı %10 alınmış. Sizin okuduğunuz finans dersini bu şekil veriyorlarsa vay piyasanın haline. 12 milyar TL piyasa değerine sayarlasa alalım o zaman. Birde %25 iskonto koymuşlar ilk hedef fiyata yani hedef fiyat 15 milyar TL. Mevcut Fiat bunlara göre 12 milyar TL. Ona da 400 Mw bir yenilebilir enerji santrali kurulur anca. Ben olsam kovalarım böyle saçma sapan rapor yazan analistleri, zaten kafaları çalışsa parayla rapor yazmazlar. Şirket satmaya gelince favök ler öyle katsayılar ile çarpılıyor ki bunların hesapları hurda değeri bile değil.
    Aç bak bilançoyu net karı kaç yazıyor. Sektör ortalamasını al en azından geçtik favökten. https://twitter.com/BayTutumlu/statu...wYgMkDMSg&s=19
    Birde EnerjiSa Üretim şirket içine iskonto uygulamış. 3% büyüme ve İNA için 19,9% İskonto, üzerine 25% holding iskontosu. Toplamda 40% ediyor.
    Enerjisa üretim için 43.5 milyar hedef değer demişler

2 yıl sonra yaklaşık 5000 megawatt kurulu güç olacak.
    Hadi yapılmakta olan yatırımları yok sayalım
    Borç sıfıra yakın 3600 megawatt santraller portföyü

kurulum maliyeti en az 4.5 milyar dolar

130 milyarlık şirketi 43.5 demek fazla komik olmuş.

Doğru analiz yapsa %25 holding iskontosu bile uygulasan 100 liradan aşağı olmazdı hedef

6. Pimi çekilmiş bomba gibi oldu. Çok fazla sıkıştırdılar.

7. Sahol KordSA ile ilgili baya beklentili açıklamalar, bu şirkete ayrı bi önem veriyor olmalı, kompozit teknolojisi çok geniş Bi alana yayılıyor gerçekten

8.  Alıntı Originally Posted by efeksk Yazıyı Oku
    Sahol KordSA ile ilgili baya beklentili açıklamalar, bu şirkete ayrı bi önem veriyor olmalı, kompozit teknolojisi çok geniş Bi alana yayılıyor gerçekten
    Açıklamalar yeni mi?
    Nerde gördünüz?

Sayfa 152/201 İlkİlk ... 52102142150151152153154162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •