Sayfa 154/405 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254 ... SonSon
Arama sonucu : 3240 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Evet, yeni PS fabrikası ve SS kapasite artırımları nedeniyle beklenti mevcut ama bu zamana kadar etkisini görmemiz gerekiyordu. Örnek olarak Sasa ve Hektaşı verirsek beklentiler sayesinde inanılmaz yükseliş yaptılar. Bu yükselişler, şirket patronlarının piyasaya güven verici demeçler ve hisse geri alım sayesinde olmuştur. Alkim de ise bu özellikler olmadığı gibi uzun vadeye yayılmış ortak satışları da hissede olumsuz hareketlere sebep olmaktadır. Saygılar.
    sn yak, Alkim ile ilgili ne kapasite artışı nede ps beklentileri fiyatlanmadı. patron da hisseleri almıyor, bir de üstüne satış yapıyor... dediğiniz hisselerde kaçtı zaten Alkimde epeyce düştü, Bu saaten sonra alkimden çıkıp arayışa girmeye gerek yok, Alkim bölgenin nadide bir firması kolay kolay dağılmaz, çünkü 800 milyon ton SS rezervi var, bu boş bırakılacak ürün değildir... devletten 105 mil teşvik alınmış . yanı demem o ki; Alkimi dağıtamazlar çok taliplisi çıkar görüşündeyim. öte yandan bilanço oyunları ve patron satışlarıyla hisseyi düşürürlerse yeni yatırımcılar aramıza katılır daha çok hisse kaptırmış olurlar ...
    bence biraz da bardağın dolu tarafına bakmak gerek, yıllık 200 mil. karlar var içinde kapasite artışı yok ps yok, ilerki zamanlarda PS 100 bin tona bile çıkabilir...
    ytd. kimse etkilenmesin yazdıklarımdan

Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    sn yak, Alkim ile ilgili ne kapasite artışı nede ps beklentileri fiyatlanmadı. patron da hisseleri almıyor, bir de üstüne satış yapıyor... dediğiniz hisselerde kaçtı zaten Alkimde epeyce düştü, Bu saaten sonra alkimden çıkıp arayışa girmeye gerek yok, Alkim bölgenin nadide bir firması kolay kolay dağılmaz, çünkü 800 milyon ton SS rezervi var, bu boş bırakılacak ürün değildir... devletten 105 mil teşvik alınmış . yanı demem o ki; Alkimi dağıtamazlar çok taliplisi çıkar görüşündeyim. öte yandan bilanço oyunları ve patron satışlarıyla hisseyi düşürürlerse yeni yatırımcılar aramıza katılır daha çok hisse kaptırmış olurlar ...
    bence biraz da bardağın dolu tarafına bakmak gerek, yıllık 200 mil. karlar var içinde kapasite artışı yok ps yok, ilerki zamanlarda PS 100 bin tona bile çıkabilir...
    ytd. kimse etkilenmesin yazdıklarımdan
    Sayın Foton; İnanın Alkime hatırı sayılır yatırım yapmış bulunmaktayım. Bu hisseye yatırım yapmamın amacı, güçlü finansal verileri ve yapmış olduğu yatırımlardan dolayıdır. En azından yatırmış olduğumuz paranın alım gücünün düşmemesi öncelikli amacımdır. 1989 yılından beri borsada yatırım yapmaktayım. Meslek olarakta gerek özel sektör gerekse devlet sektöründe para ile ilgili birimlerde çalıştım. Hayat konusunda çok acı tecrübelerim oldu. Maalesef iyimser olmak insana bu devirde kaybettirir. Hissemizle ilgili investing forum sayfasına baktığınızda oradaki kişilerin çoğu bunalıma girmiş durumdalar. Bu hissede normal olmayan bir olumsuz bir şeyler olduğuna inananlardanım. Bu his sadece beni bağlar. Bu güçteki hissenin en az 20 lerin üzerinde olması gerektiğine inanıyorum. Maalesef devamlı patinaj hareketleri yapmaya devam ediyor. Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Sayın Foton; İnanın Alkime hatırı sayılır yatırım yapmış bulunmaktayım. Bu hisseye yatırım yapmamın amacı, güçlü finansal verileri ve yapmış olduğu yatırımlardan dolayıdır. En azından yatırmış olduğumuz paranın alım gücünün düşmemesi öncelikli amacımdır. 1989 yılından beri borsada yatırım yapmaktayım. Meslek olarakta gerek özel sektör gerekse devlet sektöründe para ile ilgili birimlerde çalıştım. Hayat konusunda çok acı tecrübelerim oldu. Maalesef iyimser olmak insana bu devirde kaybettirir. Hissemizle ilgili investing forum sayfasına baktığınızda oradaki kişilerin çoğu bunalıma girmiş durumdalar. Bu hissede normal olmayan bir olumsuz bir şeyler olduğuna inananlardanım. Bu his sadece beni bağlar. Bu güçteki hissenin en az 20 lerin üzerinde olması gerektiğine inanıyorum. Maalesef devamlı patinaj hareketleri yapmaya devam ediyor. Saygılar.
    haklısınız diyecek söz yok, her yatırımcının amacı biriktirdiği tasarruflarının değerlenmesi. Alkim bu konuda iyi sinav veriyordu bırakmadılar. milyonlarca lot satışa kote edildi ne diyebiliriz ki... ancak PS kaliteli pahalı geçerli bir ürün. gübre fiyatlarının zirve yaptığı bu zamanlarda PS butik tarım ve seracılıkta vazgeçilmez olacaktır. tabiiki her birey hesabını iyi yapacak Alkim olmuyorsa borsada fırsatlar bitmez, alternatif çok hisse var... şahsen ben kendimi tamamen alkime bağlamadım.

Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    haklısınız diyecek söz yok, her yatırımcının amacı biriktirdiği tasarruflarının değerlenmesi. Alkim bu konuda iyi sinav veriyordu bırakmadılar. milyonlarca lot satışa kote edildi ne diyebiliriz ki... ancak PS kaliteli pahalı geçerli bir ürün. gübre fiyatlarının zirve yaptığı bu zamanlarda PS butik tarım ve seracılıkta vazgeçilmez olacaktır. tabiiki her birey hesabını iyi yapacak Alkim olmuyorsa borsada fırsatlar bitmez, alternatif çok hisse var... şahsen ben kendimi tamamen alkime bağlamadım.
    İnanın sadece bende Alkim var. Daha önce farklı hisselerde vardı. Alkime güvendiğimden sadece Alkime yüklendim. Ama beklentimi karşılayamadı. 2021 yılı için borsayı iyi görmediğimden diğer hisselerden çıkıp paramı farklı enstrümanlara yatırdım. %30 hisse % 70 likit para. Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,982
     Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Evet, yeni PS fabrikası ve SS kapasite artırımları nedeniyle beklenti mevcut ama bu zamana kadar etkisini görmemiz gerekiyordu. Örnek olarak Sasa ve Hektaşı verirsek beklentiler sayesinde inanılmaz yükseliş yaptılar. Bu yükselişler, şirket patronlarının piyasaya güven verici demeçler ve hisse geri alım sayesinde olmuştur. Alkim de ise bu özellikler olmadığı gibi uzun vadeye yayılmış ortak satışları da hissede olumsuz hareketlere sebep olmaktadır. Saygılar.
    Piyasa zamani gelince fiyatlar ,
    Alkada öyle olmadi mi , Ropörtajlar veriyorlardı
    Kemalpasadaki fabrika arsasini parselleyip satsak daha fazla para eder diye .
    Sonra Kar gelmeye baslayinca fiyatlmaya basladi piyasa buda öyle olacak,
    Alkimde Beklenti erkenden fiyatlamasidi idi ama
    oyun kurucu step by step dedi, Bekleriz
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

6. Araya başka 3.şahıs birileri girmez ise aralarında sürtüşür dururlar ama kolayca çözülebilecek iken ne gerek var.
    Learn to sit back and observe, Not everything needs a reaction.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,982
    hocam nerden biliyosunuz böyle sürtüştüklerini aileye yakinmisiniz ?
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

8.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    hocam nerden biliyosunuz böyle sürtüştüklerini aileye yakinmisiniz ?
    Sürtüşme falan yok bence, öyle şirket olsa kapasite artışı için yatırım yapar mıydı, nerdeyse çeyrek yüzyıldır Potasyum Sülfat üretmek için para ve zaman harcarlar mıydı, karlılığı bu kadar artar mıydı, her sene temettü verirler miydi. Bütün bunlar yönetimde ağırlığın iyilerin elinde olduğunu gösteriyor.

Sadece bir ortağın yanlış zamanda yaptığı yanlış bir hareket yüzünden şirketi ve tüm yönetimi yerin dibine koymaya gerek yok, haksızlık olur.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 154/405 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •