Sayfa 160/1001 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon
Arama sonucu : 8003 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - III

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,547
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Newyork

#coronavirus
    #COVID
    Bir markette insanların üstüne öksüren kişi terör suçlaması ile göz altına alındı
    Adamlar pipirik olmuş,Trampete bile bir konuşma anında şaka yaptılar kadının biri bende ateş çıktı diye,anında oradan toz oldu ...gerçi dalga geçiyoruz,ama durum çok vahim,ben bizde patlama olur korkusundayım,çünkü gerçekler basına yansıltılmıyor,çevremde tıpçı çok,çoğu ile muhataplığım var

2. twitterdan

Türkiye'nin önlemli giyim markalarından biri bankalara dilekçe vererek "Çeklerimizin arkasına karşılıksız yazmayın,mücbir sebep yazın" talebinde bulundu.
    (Firma ismini ve belgenin tamamını ticari sır nedeni ile yazamıyorum)

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Dax -3.06%
    Dow future -2.20%

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,547
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    İstanbul’da 4 noter ofisi karantinaya alınmış.
    Zaten İstabulda şikayetler çok,panik olur diye çoğu yansıltılmıyor...1 ay önce bende İstanbuldaydım,çoğunun virüsten haberi yoktu,ben önlemli gezdim,çoğu dalga geçer gibi bana bakıyordu,çoğunu uyardım bu işin boyutu yüksek diye,tınlamadılar bile,bir taksiciylen tartıştım,adam sıkı Tayyipçi,reisimiz bir çaresine bakar dedi beynimin tası attı,bir elimde ruhsatlı silahımdaydı,pek kullanmam,İstanbul gibi bir yerde tehlikeli olduğu için yanımda taşırım,ben gezmeyi severim,bilhassa antikacı ve birpazarlarını...neyse 15 gün önce döndüm o zaman sorun yoktu İstanbulda,benden sonra kıyamet koptu,bu naleti inceledim bir araştırmacı olarak,baktım mutasyon atlamış aklıma eski virüsler,bakteriler geldi,1 enfekte virüs 59.000 kişiye bulaşırmış anında toplum içinde,17 günde canlı kalabiliyormuş,neyse fazla korku salmayayım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,547
    BİLGİ AMAÇLI

KORONA VİRÜS

Bu madde bir virüs alt familyası hakkındadır. SARS-CoV-2'nin sebep olduğu hastalık için Koronavirüs hastalığı 2019 sayfasına bakınız. 2019-20 salgını için 2019-20 koronavirüs pandemisi sayfasına bakınız.

Şiddetli akut solunum yolu sendromu koronavirüsü 2 virionu
    Koronavirüs ya da corona virüsü (Latince: Orthocoronavirinae), kuşlarda ve memelilerde hastalıklara sebep olan ve Coronaviridae familyasının iki alt familyasından birini oluşturan virüslerdir. İnsanlarda genellikle ciddi olmayan virüs, nezle vakalarının önemli bir bölümüne yol açmasıyla birlikte, aralarında MERS-CoV, SARS-CoV ve COVID-19 (2019-nCoV)'un bulunduğu bazı nadir koronavirüs çeşitleri ölüm riski bulunduran solunum yolu enfeksiyonlarına neden olabilir.[1] Koronavirüsler ineklerde ve domuzlarda ishal, tavuklarda ise üst solunum yolu hastalıklarına sebep olur.

İçerisinde barındırdığı genetik materyal (genom) pozitif polariteli, tek iplikçikli RNA'dan oluşur. Bugüne kadar tespit edilmiş en büyük RNA genomuna sahip virüslerdir, 30 kilobazdan büyük bir uzunluğa sahiptir. 125 nanometre büyüklüğe sahip olan virüsün en belirgin özelliği etrafındaki değneğe benzeyen çıkıntılarıdır. Bu özelliğiyle mikroskop altında güneşin taç küresine (Latince: corona) benzediği için koronavirüs adını almıştır.[2]

SARS-CoV 2'nin de aralarında yer aldığı koronavirüs hastalıklarına karşı henüz herhangi bir aşı veya özel antiviral ilaç geliştirilmemiştir. Hastalığın kontrol edilmesinde semptomatik tedavi, izolasyon ve çeşitli deneysel uygulamalar yer alır.[3] El yıkama, mesafe koyma ve yüze dokunmama koronaviral hastalıkların yayılmasını önlemek için önerilen önlemlerdendir.[4][5]

Devamı aşağıda

https://tr.wikipedia.org/wiki/Koronavir%C3%BCs

abd'de haftalık işsizlik başvuruları 3,283 milyon (beklenti 1,5mln, önceki 281.000)

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,547
    Bovespa 74.955,57 76.713,93 69.359,58 +5.226,27 / +7,50%...Türkiye gibi onlarda ayrıştı !!!

Acaba sıcak para nuslukları için ???...Yatırım için Türkiyeyi es geçiyor yabancılar şu an !!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,547
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    abd'de haftalık işsizlik başvuruları 3,283 milyon (beklenti 1,5mln, önceki 281.000)
    DOW pek tınlamadı,üstelik vadeli düşüşü azaldı.

Sayfa 160/1001 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •