Sayfa 196/1019 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon
Arama sonucu : 8151 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: Viop XLV

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,279
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Limanların süre uzatılması kanundan çıkarıldı diye haber vardı. Anayasal sorun varmış.

https://www.haberyildizi.com/magazin...di-h88370.html
    25 Ekim 2022 Salı 18:57
    Eyvallah dostum iyi oldu .Benim için çok yararlı bilgi.şimdi sıra geldi 3 idiots u izlemeye herkese hayırlı geceler.muhtemelen Hint filmi olduğu için uzundur ikiye böler öyle izlerim .

Cümleten herkese hayırlı geceler.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,279
     Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku
    TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda cemevlerine yönelik düzenlemeleri de taşıyan Aidat Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değiştirme Yapılmasına Dair Kanun Teklifiâ€â•nin maddeleri üstünde görüşmeler sürüyor. AK Parti milletvekillerinin verdiği önergenin kabul edilmesiyle limanların özelleştirilmesine ilişkin 9. madde, tekliften çıkarıldı. Teklif metninden çıkarılan düzenleme
    şöyle: Katarâ€â•ı sevindirecek önerge: AYM iptal etmişti, AK Parti bitmiş Meclisâ€â•e getirdi â€Åâ€Åâ€Å “Özelleştirme

Uygulamaları Hakkında Kanunâ€â•da limanların işletme sürelerine ilişkin düzenleme yapılıyor. Buna kadar, Türkiye Denizcilik İşletmeleri Anonim Şirketi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğüne ait bir takım limanların işletme hakkı verilmesi/devri yöntemiyle özelleştirilmeleri neticesinde imzalanan 49 yıldan az süreli anlaşma süreleri, en geç 15 gün içerisinde mali bilgileri belirten yeminli finansal müşavirlerce onaylama edilmiş belgelerle birlikte başvuruda bulunulması ve öteki şartları yerine getirmeleri koşuluyla, hakkın başlangıç tarihinden itibaren ve bir defaya kasten edinmek üzere 49 yıla değin uzatılacak.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı göre, kullanım ekindeki belgeler alınarak 15 gün içerisinde yapılacak değerlendirmeyi müteakiben başvuruda bulunan işletmeci şirketlere, ilave sözleşme imzalanmak üzere 3 ayı geçmeyecek şekilde vakit verilecek. Ilave anlaşma imzalanabilmesi için işletmeci şirketlerin işletme hakkını doğuran sözleşmeden kaynaklanan bütün finansal yükümlülüklerini eksiksiz yerine getirmiş olmaları ve işletme hakkını doğuran sözleşmeden kaynaklı olarak çözülmüş davalardan feragat etmeleri durum olacak.

Geri adım atıldı: Katarlı şirketlere kötü haber İşletme hakkı verilmesi/devri sözleşmesinin süresinin 49 yıla uzatılmasına ilişkin ilave kontrat, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından işletmeci şirketlerin sözleşmeye eğlence edilmesinden itibaren en geç 3 ay içinde imzalanması şartıyla yürürlüğe girecek. Ek kontrat ile ilgili olarak Danıştayâ€â•dan görüntü alınmayacak, uzatılan süre yatırım süresine eklenmeyecek.

Teklifle işletmeci şirketlerce ödenecek anlaşma bedelleri de düzenleniyor.
    İşletmeci şirketler, ilave sözleşme bedeline ek olarak uzatılan işletme hakkı süresi içinde her yıl belirlenen tekdüzen hesap planına tarafından düzenlenmiş gelir tablolarında yer alan net satışlar, iştiraklerden ve emrindeki ortaklıklardan elde edilen temettü gelirleri hariç edinmek üzere öteki faaliyetlerden herzamanki gelir ve karlar ile olağandışı kazanç ve karların toplamının yüzde 5â€â•ini hasılat payı olarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığına ödeyecek. Saptama edilecek ilave sözleşme bedelinin vadeli olarak ödenmesinin istek edilmesi halinde bedelin minimum yüzde 25â€â•i ilave anlaşma imza tarihinde peşin, vadeye bırakılan tutarı en fazla 12 ayda bir ödeme yapmak kaydıyla en fazla 36 ayda ve eşdeğer taksitlerle, vadeye bırakılan miktar üzerinden ödeme tarihleri itibarıyla hesaplanacak vade farklarıyla birlikte ödenecek.†Kaynak: www.superkulup.com URL: https://www.superkulup.com/limanlari...cikarildi.html

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==>https://www.haberyildizi.com/magazin...di-h88370.html

Haber Yıldızı - Taraofız Güncel Haber

Okuyalım sonra silerim.
    Eyvalalh dostum teşekkürler.Bazen ipin ucu kaçıyor. insan adını bile unutuyor pür dikkat izlerken bir anda unuttum.şaka bir yana bu foruma yazmak çok meşgul ediyor zamanını alıyor insanın .
    Ben yalnız çok sevdim foruma yazı yazmayı.Sizlere de hayırlı geceler sn dva glaza .hayırlı geceler. Şimdiden hayırlı cumalar.

3.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Eyvallah dostum iyi oldu .Benim için çok yararlı bilgi.şimdi sıra geldi 3 idiots u izlemeye herkese hayırlı geceler.muhtemelen Hint filmi olduğu için uzundur ikiye böler öyle izlerim .

Cümleten herkese hayırlı geceler.
    Bence tatil günü izle gece yarım kalmasın, sonu ile anlamlı oluyor film 3 saat.
    Moral verici bir film, edindiğin morali de uykuya verme.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4. Bir şey aradım bulamadım ama bu var.

https://technogezgin.com/ekonomik-gu...en-onemlidir/#

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,279
    Bence tatil günü izle gece yarım kalmasın, sonu ile anlamlı oluyor film 3 saat.
    Moral verici bir film, edindiğin morali de uykuya verme.
    tamda ne yazacktım biliyormusunuz.
    amir khanı severim sayarım.ama hint filmlerini hi,ntlilerin diğer milletlere ve dinlere bakış açılarını öğrenmek için izlediğimi....

amir khanın peekay filmini ve 3 idiots filmi en son bunlar kalmışdı .(film izlememdeki amaç ..)

bunlardan peekay i 2 ay önce izledim.geriye bir bu kaldı izlemek istediğim.
    filmin konusunu okuyunca gece izleyip harcanmayacak kadar güzel bir film oalbileceğini hissettim .

tamam dostum sonra izleyeceğim.ben borsa hariç dostalrın dediğini yapan biriyim

6. Karl Marks geçen yüzyılda böyle demiş.

Öte yandan daha önceki mesajda belirttiğim komplo teorisine göre artık devlet tanrı yerine geçmeye başladı, üst akıl o yolda ilerliyor olabilir.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,279
    Bir şey aradım bulamadım ama bu var.

https://technogezgin.com/ekonomik-gu...en-onemlidir/#

ben 6 dayım ...
    paranı harca.

(nerdeee)

8. Paraya inanma ama parasız da kalma.

Sayfa 196/1019 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •