Sayfa 199/1002 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: Viop XLVIII

1.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Ariston abi ilahi güç denilen şey bu
    Allah malı(zenginliği) istediğime, ilmi(imanı) isteyene vereceğini söylemiş
    Zengin olmaya çalışma, asla başaramazsın, imanına sahip çık yeterli
    Bu iman denen şey öyle bir şey ki en alimi gelse bir iki dakikada kafasında acaba oluşabilir. O yüzden ben kimsenin imanına inancına karışmak istemem, okuyanların yazdıklarımdan kendi inançlarına/stratejilerine göre işine geleni alıp işine gelmeyeni unutması en mantıklı şey. Yazdıklarımı red eden biri değilim ama değişmeyen tek şey değişim daha karlı bir sistem düşünürüm ona inanırum ve belki son dakika kaybederim.

Cübbeli TV'de uyardı, herif dinsizlikten onu almış, ateizmden bunu almış, Kuran'dan şunu almış güzel olabilir ama biz ona İslam diyemeyiz dedi.

Kuran'da hatırladığım kadarı ile bir yerde o sırf kafadan atıyor onu dikkate almayın diyor, çok bakmadım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by metin68 Yazıyı Oku
    tevekküle şunu da ilave etmek gerekir eğer hatalı bir iş yapılmışsa o hatalı işi yapana da hak ettiği cezayı vermek de tevekkül içine girer çünkü diğerleri bu cezadan ibret alıp aynı hatayı yapmaz ALLAH soracaktır eyy kulum sen hatalı iş yapıldığını bildiğin halde tespit ettiğin halde gerekli cezayı verdin mi verseydin diğerleri yapamayacaktı sende de hata var derse ne cevap vereceğiz
    Bence verecegi cevap su olacak Metin abi; Amirim,mudurum,sefim,BASKANIM , bakanim bana oyle yapmami emretti bende onlarin dedigi sekilde yaptim.Suclu kim?

Gelsin duvardan mi geliyor buzdolabından mi. Nerden geliyorsa

Gerçi buzdolabından ses geliyor ama bı mok anlamıyorum

Bozulacak ellaam

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    13,443
    evet sadece 2 hücreden 2 trilyon hücreli insan yaratılması.zigottan,ana rahminde karanlık.. Jinekolog arkadaş var.Her kademede bin seçenek var ama o hücre en güzelini seçer..der

Su anda karaciğer başta olmak üzere binlerce ay olur.Fotosentez çalışmışsınızdır.Toprakdaki mineralle ışığın en.ile besin oluştur..

Kainatın formullerle donatılması.. yer çekimi kütle kanunu...

tüm sıvıların ısındıkça yoğunluğu azalır.. suda öyledir.. Ama bir yaratıcı o genel kanunu değiştirir.. ISTEDIGINI YAPAR...SU, SADECE sıfır ile 4 derece arasında bu kuralın tam tersi işler..

suyun en yoğun hali 4 derecedir.boylece denizlerin üzeri eksi 30 iken altında hayat devam eder...

Düşünene bu evrende ders çok.

Ariston abiye diyorum iki uctane bana yolla diye ama çok bencil. Bitane bile yollamadi.

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bu iman denen şey öyle bir şey ki en alimi gelse bir iki dakikada kafasında acaba oluşabilir. O yüzden ben kimsenin imanına inancına karışmak istemem, okuyanların yazdıklarımdan kendi inaçlarına göre işine geleni alıp işine gelmeyeni unutması en mantıklı şey. Yazdıklarımı red eden biri değilim ama değişmeyen tek şey değişim daha karlı bir sistem düşünürüm ona inanırum ve belki son dakika kaybederim.
    Bende kimsenin inancına ve neye inanıyorsa karışmam, bu işler çok vebal aldırır, para kaybetmeye mal mülk kaybetmeye de benzemez.
    Geçen gün bir arkadaşın evine geçmiş olsuna ziyarete gittim,doktorlar babasına alzhmer ve demans hastalığı başlamış demişler, beyin küçülüyormuş ve akıl baştan gidiyormuş, beyin artık yaşanılan olayları kayıt edemiyormuş ama çok eski 30-40 yıllık olayları unutmuyormuş. Herneyse konuya gelelim, amca nasılsın diye söylendim beni tersledi, arkadaşta babasının hastalığından bahsetti bende Allah acil şifalar versin temennisinde bulundum. Amcada yüce varlığa küfür etti
    Yani demem o ki,
    son dakka gol yenilebilir.
    Allah kimseyi akıldan fikirden ayırmasın

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

Abka sen bir sürü fizik kimya kanunundan bahsediyorsun ama şuan milyonlarca kabile hayatı yaşayan elinde ok yalın ayak ava cikan insanlar var. din ne onu bile haberleri yok.

Tanrı bencr asıl oraya arada ugrasa daha iyi olur. Yoksa zaten burası müslüman.enindr sonunda cennete girecek

O kabillerde yaşayanlar cehenneme mi gitsin. Bence oraya daha çok ugramali

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Abka sen bir sürü fizik kimya kanunundan bahsediyorsun ama şuan milyonlarca kabile hayatı yaşayan elinde ok yalın ayak ava cikan insanlar var. din ne onu bile haberleri yok.

Tanrı bencr asıl oraya arada ugrasa daha iyi olur. Yoksa zaten burası müslüman.enindr sonunda cennete girecek

O kabillerde yaşayanlar cehenneme mi gitsin. Bence oraya daha çok ugramali
    avustıralya'ya uğramak yok zavallı aborjinler, amerika kıtasına uğramak yok zavallı inkalar
    ısrarla tek coğrafya yahu bu bir kültür işte gör diyorsun, yok bu bölgedekileri sınadı diyor..

Sayfa 199/1002 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299699 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •