Sayfa 20/179 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon
Arama sonucu : 1426 madde; 153 - 160 arası.

Konu: TKNSA - Teknosa İç ve Dış Ticaret

1. bugün 14 görünür mü be canını yediğim

2. Kaldığımız yerden devam insallah.

3.  Alıntı Originally Posted by hasancan22 Yazıyı Oku
    bugün 14 görünür mü be canını yediğim
    Teknosa çok ucuz kaldı...ralliye girerse şaşırmam...zaten bu potansiyeli gördüğüm için bu hisseyi tercih ettim...yoksa ucuz hisseler zaten fazlası ile var...bizim gözümüz çokta.... artık nasip ne olur bilemem arkadaşlar...sabır sabır sabır....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. gesana ilk girdiğimde de benzer bir potansiyel görmüştüm...(gesan hala yolu çok uzun) şimdilik de benzer bir potansiyeli teknosada görüyorum...nasip nasip nasip....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. 0.75 cent üzeri atsın (atışa göre) gelirim.. kısada hayaller.. tabi bence..

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    gesana ilk girdiğimde de benzer bir potansiyel görmüştüm...(gesan hala yolu çok uzun) şimdilik de benzer bir potansiyeli teknosada görüyorum...nasip nasip nasip....
    Bazen hissenin potansiyelini çok erken farketmekde biraz can sıkıcı olabilir ....Bekleme ve sabretme konusunda...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

7. gıda perakendeciliği ile teknoloji perakendeciliği aynı kefeye koyulmamalı...teknoloji perakendeciliği çok daha yüksekten değer görmeli...çünkü gıdada bir sepet ürün alıyorsan tutarı 1000-2000 tl tutuyor...ama elektronikte bir cep telefonu alıyorsun ve cebine koyuyorsun 15-20 bin tl ödüyorsun...

ama buna rağmen örneğin bir migrosa baktığımızda :
    FK=23,3
    PD=14,7
    FD/FAVOK=4,8
    PİYASA DEĞERİ =17 MİLYAR TL...(hala da artma eğiliminde)

6 aylık cirosu 28,3 milyar tl...
    borsa fiyatı 93 tl...sermayesi 181 milyon

teknosanın piyasa değeri 2,7 milyar tl...FK =8,22.....PD=6,14 ...SERMAYESİ =200 MİLYON....6 aylık cirosu 6,3 milyar tl..FD/FAVOK=2,7

gerçekten de çok garip kalmış teknosa...tabi bunun nedeni yıllardır yatırımcıda oluşmuş bir önyargıdır....zarar eden bir teknosa beyinlere kazınmış...

8.  Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    Bazen hissenin potansiyelini çok erken farketmekde biraz can sıkıcı olabilir ....Bekleme ve sabretme konusunda...
    buffet yatırım sıkıcıdır der.... eğer sıkılıyorsanız demek ki doğru hissedesiniz...riskiniz minimum olur ki geçen günlerde endeks sert düşerken bile teknosa düşmedi...bunun yanında da zaman geçtikçe kazanma potansiyeliniz artar...piyasa yeni yeni keşif ederken siz trenin en lüks koltuğunda oturmuş kahvenizi içerekten dışarıdaki manzarayı seyrediyor olacaksınız...

Sayfa 20/179 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •