Sayfa 25/95 İlkİlk ... 1523242526273575 ... SonSon
Arama sonucu : 753 madde; 193 - 200 arası.

Konu: (kod rakamlar)==>izmir'in dağlarında çiçekler açar..

1. Sevgili Jas aslında 4.23 olacak diyerek biraz açıklık getirmiş. TL 2003-2016 yıllarındaki enflasyon açısından 2017'de dolar karşısında %25 daha kaybetmesi gerekmekte. Bu ne demek sizce?
    Şöyle arz edeyim...Enflasyonun faiz ve genel ekonomiye olan etkilerini bir önceki başlıkta değerlendirmiştim, link verecektim ama bulamadım, kısaca yazayım...Ekonomi beklentileri yönetme sanatıdır, rakam açıklayıp buna göre tedbir alma işi değil...Açıklanmış rakamlar, daha önceki kurguların bir neticesidir...Mesela faizi artırmak istiyorsanız enflasyonu bir şekilde yükseltmeniz gerekir belli bir oranda...Şayet bunu yapmazsanız da, enflasyonla faiz arasındaki makas olmadık şekilde açılırsa bu defa genel algı bozulur...Bütün rakamlara böyle bakmak lazım...Yukarıdaki dış ticaret rakamlarında da aynı şey geçerli...

Bu başlık uzun uzadıya bunların analiz edileceği bir başlık değil...Şahsen çok sık yazmamamın nedeni de bu...Keşke burada sadece KOD rakamlar olsa, diğer ekonomik değerlendirmeler için başka bir başlık açsa STAH ama bu O'nun kararı, saygı duyarım...Nedenine gelecek olursak, oldukça başarılı bir sistemi var STAH babanın...Rakamlarla ortada...Ancak -yukarıda arz ettiğim sanal rakamlara bakarak- yapılan yorumlar çoğu zaman kararları etkileyebiliyor ve başlığın ahengini de bozuyor çoğu zaman...Küfürleşmeler, sen böyle dedin ama öyle olmadı demeler felan fişman...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

2.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Dolar bazli yukselisi nicelik olarak yuksek gorulebilir ama nitelik olarak degerlindermek yanlis bir kani olur onemli olan paranin satin alma gucu dur dar gelirliyi ilgilendiren parasinin dolar karisinda arttigi degil gida fiyatlarindaki artis ve azalislar etkiler
    Mesela...Bu böyle yazılmaz...Getirilir resmi makamların açıklamış olduğu gıda fiyatları felan, onun üzerinden tartışılır...Kalbini kırmak için de yazmadım bilesiniz...Hiç işim olmaz...Zaten yeri de burası değil bu tartışmanın yazmıştım...Selametle...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

3.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Mesela...Bu böyle yazılmaz...Getirilir resmi makamların açıklamış olduğu gıda fiyatları felan, onun üzerinden tartışılır...Kalbini kırmak için de yazmadım bilesiniz...Hiç işim olmaz...Zaten yeri de burası değil bu tartışmanın yazmıştım...Selametle...
    Yaklasiminizi taktirle karsiliyorum fikir alis verisi guzel birseydir ama yeri burasi degil diyorsaniz saygiyla karsilarim iyi aksamlar

Sent from my LG-D802TR using hisse.net mobile app

Sayfa 25/95 İlkİlk ... 1523242526273575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •