Sayfa 262/399 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312362 ... SonSon
Arama sonucu : 3188 madde; 2,089 - 2,096 arası.

Konu: MAALT - Marmaris Altınyunus

1. Tarih: 09/10/2019

Alıntı Originally Posted by tourkana Yazıyı Oku
    birşeyler olacak ne olacak bilmiyorum ama birşeyler oldu 3-4 günde..
    Tarih: 09/10/2019
     Alıntı Originally Posted by tourkana Yazıyı Oku
    Hisse hareketleri bazında ; Artık o uzun süredir bekleyenlerin bildiği ve ezberlediği 10-15 kademeden doldur boşalt tarzı internet cafe spekülatörlüğü (pardon manipülatörlüğü) hareketleri bitti. Daha sert ve istikrarlı boşlukları doldura doldura giden yukarı yönlü hareketler olmakta. Bu sanırım tahtada daha işin ehli, finansal gücü daha yerinde birilerinin olduğunu gösteriyor.

Hareketin altını dolduracak olumlu bir haber henüz yok , gerçekte olan tek şey sadece faize yatırılmış bir meblağ , yıkılmış otelin arsası bulunuyor.

Beklentiler ve hayaller arasında bizler gidip gelirken araya savaş kötümserliği de girdi, şu anda yukarı yönlü bir hareket var gibi , ama bu hareketi de bu ortamda yapan kişi ya da kişilerin daha kesin duyuma dayalı bilgileri olması gerekiyor. Daha önce MARES kiralama zamanlamalırından hemen önceki manidar yükseliş ve düşüşleri uzun vadeci arkadaşlar iyi bilirler.
    Az çok anlıyoruz bu işlerden.. Derinlikli ekranlar, aracı kurum dağılımları falan fazla bakmayın arkadaşlar , kısa vadeli oyun olarak görüyorsanız belki yararı olabilir ama orta ve uzun vadede değerli zamanınızı almaktan başka birşey değil. Hikayesine ve beklentisine inandığınız şirketlerin elbette zamanı gelecektir.

Eski duayen bir borsacı büyüğüm bana , Arsa aldığında hergün fiyatı ne oldu diye bakmayacağın gibi , alacağın hisse senedinde de öyle davranmalısın demişti. Umarım mesajı anlamışsınızdır.
    Son düzenleme : tourkana; 04-12-2019 saat: 14:24. Sebep: tarih ilavesi

MAALT

3.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    MAALT
    Acını anlıyorum Spek'te kime satacan o kadar lotu ;) .....

4.  Alıntı Originally Posted by Bombalar Yazıyı Oku
    Acını anlıyorum Spek'te kime satacan o kadar lotu ;) .....
    Adamın hiç bir acısı yok kardeş daha kağıt için asıl haberler gelmedi daha yol çok kardeşim çakar ileride birilerine y.t.d.

5.  Alıntı Originally Posted by ufukgul Yazıyı Oku
    Adamın hiç bir acısı yok kardeş daha kağıt için asıl haberler gelmedi daha yol çok kardeşim çakar ileride birilerine y.t.d.
    Sanmam üstad , Kağıdın bana göre TEMEL yolunun sonu 40 Lira . Ufak bir hesap 220 Milyon TL piyasa değeri , 130 Milyon Nakit ne kaldı 90 Milyon TL . Diğer otelden 2034' tü sanırım o zamana kadar nakti para gelmeyeceğine ve bu arazinin uzatımı için 20 Milyon TL nakte ihtiyacı var. Yani 110 Milyon TL de şuan ki arsanın fiyatı için desek . Hisse eder değeri başa baş çıkıyor.

Tekrar hesaplamak gerekirse :
    Kasada ki nakit 130 Milyon TL
    +
    Arsa 110 Milyon TL
    -
    20 Milyon TL uzatma parası .
    = 220 Milyon TL piyasa değeri ne şuan da 220 Milyon TL . Yani bana göre hisse şuan ederinde . Arsa 10 küsür dönüm. Dersen ki hesapta yanlışlık var o arsa şu kadar eder o zaman haklısın derim. Arsanın imarı için harcanacak zamanı ve hissenin o sürede karlılıktan düşeceğini vs. saymıyorum bile . Yatırım Tavsiyesi değildir ama bundan sonrasının köpük olma ihtimali var yeni giren profesyonel yatırımcılar benim şu yaptığım hesabı kolaylıkla yapacaktır.
    Son düzenleme : Bombalar; 04-12-2019 saat: 19:15. Sebep: yanlış yazım

6.  Alıntı Originally Posted by Bombalar Yazıyı Oku
    Sanmam üstad , Kağıdın bana göre TEMEL yolunun sonu 40 Lira . Ufak bir hesap 220 Milyon TL piyasa değeri , 130 Milyon Nakit ne kaldı 90 Milyon TL . Diğer otelden 2034' tü sanırım o zamana kadar nakti para gelmeyeceğine ve bu arazinin uzatımı için 20 Milyon TL nakte ihtiyacı var. Yani 110 Milyon TL de şuan ki arsanın fiyatı için desek . Hisse eder değeri başa baş çıkıyor.

Tekrar hesaplamak gerekirse :
    Kasada ki nakit 130 Milyon TL
    +
    Arsa 110 Milyon TL
    -
    20 Milyon TL uzatma parası .
    = 220 Milyon TL piyasa değeri ne şuan da 220 Milyon TL . Yani bana göre hisse şuan ederinde . Arsa 10 küsür dönüm. Dersen ki hesapta yanlışlık var o arsa şu kadar eder o zaman haklısın derim. Arsanın imarı için harcanacak zamanı ve hissenin o sürede karlılıktan düşeceğini vs. saymıyorum bile . Yatırım Tavsiyesi değildir ama bundan sonrasının köpük olma ihtimali var yeni giren profesyonel yatırımcılar benim şu yaptığım hesabı kolaylıkla yapacaktır.
    Yanlış hesaplamışsın benim bu hesabımı tekrar düşün Kasadaki nakit vede mares otelden yıllık 2 milyon usd kira geliri 10 yıllık ticari kredi ile otelin karına dokunmadan bu işi bitirir yeni adıyla DİVAN TALYA olur kötümser tahmin ile 100 milyon usd piyasa değeri olur otel tamamlanınca 450 veya 500 milyon tl piyasa değeri olur

7. Talyanın yakınında dedeman otel nezih baruta 80 milyon usd ye satıldı yıkmadan içine 45/50 milyon tl tadilat yaptı şu an ki değerini kıyasla talya ile

8. Yeniden değerleme bedelli bedelsiz birleşme falan feşmekan maldan çıkanlar lütfen düşüşe oynamasın

Sayfa 262/399 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312362 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •