Sayfa 299/450 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399 ... SonSon
Arama sonucu : 3595 madde; 2,385 - 2,392 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Benim gibi dostum senin durum da ayni...
    Benim ki bes martta yas doldu 52 yas doldu ama eyt cikinca 03 mart ta basvuru yaptim ama hala bekliyoruz bir yerde takilda tahsis talep yaziyo sonra tik yok bakalim ne zaman maas baglanacak

25 yil sgk lilik suresi olan tam 9 yil yani 108 maas in buhar olmasina mi 2015ten beri alamadigimiz iki ser bayram ikramiyesine mi yanalim napalim ne edelim onumuze gecen bir milyon eyt liye mi kizalim cozemedim bu isi.......
    Üzerine ben bir soğuk su içtim...Sizde kafaya fazla takmayın...Maaşınız Nisandan itibaren çalışmaya başladı sıkıntı yok...

2. Oomsu nun eyt talebi reddedildi edilmiş.
    Neden diye sordum tahhahuk fazlası yani fazla prim ödenmiş. 30gunden fazla imis 45 gün.prim cakisma si.
    Öyle olan 3 ayi silmiş ssk.mahsuplas dedim ole bisi yokmuş.askerlikten 3ay borçlanarak emeklj olursun demişler
    Üzüldüm..adam falz prim yatırıldığı halde gün ve ayını silmişler ne acaib yasalar var yaw..
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

3.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Oomsu nun eyt talebi reddedildi edilmiş.
    Neden diye sordum tahhahuk fazlası yani fazla prim ödenmiş. 30gunden fazla imis 45 gün.prim cakisma si.
    Öyle olan 3 ayi silmiş ssk.mahsuplas dedim ole bisi yokmuş.askerlikten 3ay borçlanarak emeklj olursun demişler
    Üzüldüm..adam falz prim yatırıldığı halde gün ve ayını silmişler ne acaib yasalar var yaw..
    Nasıl ben anlamadım? Şimdi benim de fazla günlerim var,bir firmada sgklı iken aynı ay içinde farklı bir firmadan daha ssk primi yattı.360 günken 375 gün prim ödenen yılım var,şimdi bu fazlalık 15 günü mü kesecekler,yoksa iki firmadan aynı ay prim ödenen o ayı komple mi silecekler?

4.  Alıntı Originally Posted by ey_b Yazıyı Oku
    Nasıl ben anlamadım? Şimdi benim de fazla günlerim var,bir firmada sgklı iken aynı ay içinde farklı bir firmadan daha ssk primi yattı.360 günken 375 gün prim ödenen yılım var,şimdi bu fazlalık 15 günü mü kesecekler,yoksa iki firmadan aynı ay prim ödenen o ayı komple mi silecekler?
    Aynen ay komple siliniyormus.fazlan varsa prim gün sikinti olmaz.
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

5. Hizmet dokumune ay olarak iyi kontrol edin tüm yılları...

6. Fazlam var ama sınırda olur ay silinirse,mesela aynı ay içinde 30 gün bir firmada,5 gün farklı bir firmada sgklı çalıştığım ay var.Şimdi o ay komple silinecek mi ?Bu kadar saçma bir şey olamaz.

7.  Alıntı Originally Posted by ey_b Yazıyı Oku
    Fazlam var ama sınırda olur ay silinirse,mesela aynı ay içinde 30 gün bir firmada,5 gün farklı bir firmada sgklı çalıştığım ay var.Şimdi o ay komple silinecek mi ?Bu kadar saçma bir şey olamaz.
    I.sallah olmasin olan komşuya olmuş üzüldüm dedim ..

8.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    I.sallah olmasin olan komşuya olmuş üzüldüm dedim ..
    Şimdi baktım mesela 2016 yılı 9 cu ayda 30 gün çalıştığım yerde sgk ödenmiş,farklı bir firmada da aynı ay içinde 2 gün ödenmiş.Böyle çakışan tam 10 ay var yani 300 gün silinmesi demek.Ayda 30 gün aynı firmada çalışmam var 2 gün farklı firmada çakışan günü silmeleri gerekiyor mantık o 30 güne ne olacak dedirtiyor.3 marttan beri bekliyorum yani bir cevap gelse ona göre aksiyon alırdık.Ona kızıyorum ben size bir sözüm yok.

Sayfa 299/450 İlkİlk ... 199249289297298299300301309349399 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •