Sayfa 317/1000 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417817 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 2,529 - 2,536 arası.

Konu: Viop XLIII

1.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    yabancı takasına bakalım.. aralık ayından beri sürekli satış modunda, 8 ayda toplamda 4.7 milyar dolarlık net satış yapmışlar.. borsa istanbul tarihinin en ağır yabancı satışı dalgası.. buna mukabil endeks aralık seviyesinin yüzde 60 üstünde- yabancı satış vs endeks bağlamında bu anomali tarihte bir ilk

iki yorum yapmak istiyorum

i. yabancı takasından 5 milyar dolarlık satış yemesine rağmen yüzde 60 yürümeyi başaran bir endeks, mesela 3-5 milyar dolarlık net yabancı alımıyla karşılaşırsa nerelere gider ? tarihi bir ralli olur zannımca, 1993/94 yada 1999/2000 rallisiyle eşdeğer bir hareket olabilir

ii. haftalık değişimlere bakarsak 8-nisanla biten haftada 200+ alım var, orası zirve olmuş ve düzeltmeye başlamış endeks.. haziran ilk hafta yine hafif bi yabancı girişi var 130 milyon dolar kadar, ve orası yine zirve olmuş iki aylık bi düzeltme evresine girmiş endeks.. son iki hafta yine benzer bi yabancı girişi var, acaba yine yabancıya malı yükledikten sonra aşağı mı salacak pala ??
    Buda 19 yıllık yabancı takas....2008 yılından sonra yabancı takası hafifçe düşmeye bşlamış..2019 yılından sonra yabancı arkasına bakmadan tabana basmış.....Ama buna rağmen Bist grafiği Kuzeye kutbuna, Yabancı takası grafiği ise Güney kutbuna uçmuş....Bu işten bir şey anliyan varsa buyursun anlatsın bize....Benim tek anladığım bundan böyle Bistin ağası varlık fonu olacak....Yabancı gelip varlık fonunun elini öpecek...Biz bundan böyle uslu çocuk olacağız deyip az az ve yavaş yavaş gelmeye başliyacaklar......

2.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Buda 19 yıllık yabancı takas....2008 yılından sonra yabancı takası hafifçe düşmeye bşlamış..2019 yılından sonra yabancı arkasına bakmadan tabana basmış.....Ama buna rağmen Bist grafiği Kuzeye kutbuna, Yabancı takası grafiği ise Güney kutbuna uçmuş....Bu işten bir şey anliyan varsa buyursun anlatsın bize....Benim tek anladığım bundan böyle Bistin ağası varlık fonu olacak....Yabancı gelip varlık fonunun elini öpecek...Biz bundan böyle uslu çocuk olacağız deyip az az ve yavaş yavaş gelmeye başliyacaklar......

Kavcıoğlunun ilk faiz indirimine kadar piyasa sürünüyordu 230 günlükde felandık herhalde. Bu grafiğe Usd bazlı bakmak lazım o zaman üst üste oturur yabancı takasıyla bist grafiği

LHSummers

Türkiye'nin faiz indirimine tepki verirken

“Cumhurbaşkanı Erdoğan dünyanın ilk pratik modern para teorisyeni” diyor.

Türkiye'nin merkez bankasının yükselen enflasyon zemininde faiz oranlarını düşürme kararı birçok kişiyi şaşırttı https://trib.al/FlKkecr

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,749
    Herifin yerinde olsam ptesi -%1 dususle acarim...

Sonra çuvala doldurunca roket formasyonu yaparım...

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Herifin yerinde olsam ptesi -%1 dususle acarim...

Sonra çuvala doldurunca roket formasyonu yaparım...
    Hafta sonu gelen haberle borsa eksi açar ..ama ilerleyen saatler de toparlar mı görünüşe göre yapabilirler.....gelen haber olumlu olsaydı borsalar açıkken gelirdi....olumsuz olduğu için hafta sonu açıklandı...böylece olumsuz etkisini de azaltma amaçlı......

haberi herkes tartışıyor....Pazartesi gününe kadar çarpan etkisi de azalmış olur....

7. Bu tekstil sektorunde neler oluyor ??
    Koyun yunu neden artik tekstil sektorunde kullanilmiyor. ?

Gecenlerde Doguda uzak bir ile bir yaylaya gittim. 400 koyun sahibi bir ciftci kirptigi koyunlarin yununu kimse alip 5 kurus vermedigi icin hepsini atti.....Adam diyordu ki hem yun para etmiyor. Hemde kirpmasi icin cepten 4-5 bin lira para oduyorum. ....Yine oralarda baska yaylalarda dogaya atilmmis bir suru koyun yunune rastladim. Ciftcilik cok zor is. Oyle sanildigi gibi hicte risksiz bir is degil.

Insan cok uzuluyor. Bir zamanlar cocuk iken cok degerli oldugu icin o koyun yunlerini biriktirip koye gelen cercilere seker karsiliginda satardik...

Vay be....Devran nasilda degisiyor...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    tekstilde artık pek çok şey polyester....iğrenç...pamuk ve saf yün ürünler çok pahalı...işin kolayına kaçıyor herkes...biraz insaflısı %60 polyester %40 pamuk falan yapıyor...%100 pamuk bulmak zor...sağlıksız leş gibi terleten kıyafetler üretip satıyorlar...

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Bu tekstil sektorunde neler oluyor ??
    Koyun yunu neden artik tekstil sektorunde kullanilmiyor. ?

Gecenlerde Doguda uzak bir ile bir yaylaya gittim. 400 koyun sahibi bir ciftci kirptigi koyunlarin yununu kimse alip 5 kurus vermedigi icin hepsini atti.....Adam diyordu ki hem yun para etmiyor. Hemde kirpmasi icin cepten 4-5 bin lira para oduyorum. ....Yine oralarda baska yaylalarda dogaya atilmmis bir suru koyun yunune rastladim. Ciftcilik cok zor is. Oyle sanildigi gibi hicte risksiz bir is degil.

Insan cok uzuluyor. Bir zamanlar cocuk iken cok degerli oldugu icin o koyun yunlerini biriktirip koye gelen cercilere seker karsiliginda satardik...

Vay be....Devran nasilda degisiyor...

Sayfa 317/1000 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417817 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •