Sayfa 341/568 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441 ... SonSon
Arama sonucu : 4540 madde; 2,721 - 2,728 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1. Ben huzur arıyorum, böyle şeyleri istemiyorum, bugün paraları kapamadım diye, yada yarın elimden alacaklar mı diye yaşamak istemiyorum, paramla rezil olmak istemiyorum.

Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Halk yatırım raporunda çeyreklik favök/ton için 123 dolar demiş. Nasıl bulmuş bu favök ü anlamadım.
    Fedor amca,
    Vakti zamanında hesaplama yolunu uzunca yazmıştım burada. Oradan bakabilirsin.

3. Dünden beri asabım bozuk. Diğer tarafta yazılan çizilenler sinir bozucu. Kızıldağ yani Sn.Sezgin Demirel milletin boğazına silahla basıp zorla Eregl İsdmr mi aldırdı? Hissenin fiyatı 3 e 5 e katlayacak kaçırmayın mi dedi? Bu işin ana felsefesi şudur; Öncelikle çalıştığın profesyonel işin olacak (memur işçi işveren vs vs) daha sonra buradan elde ettiğin gelirin belirli bir kısmını azami ölçüde tasarruf edeceksin. Ondan sonra bu tasarrufları eğer borsada değerlendirmek niyetindeysen sana düzenli nakit akışı sağlayacak şirkete ya da nakit akışı lazım değil değeri artsın diyorsan ona göre bir şirkete yatıracaksın. İlki için benim de tercihim Eregl oldu olmaya da devam ediyor edecek. Ama şunu da biliyorum ki işlerin iyi gittiği ve kötü gittiği zamanlar olacak. Haliyle hissede bundan etkilenecek. Iyi yıllar da kötü yıllar da sonsuza dek devam etmeyecek. Aslolan ana gelirden düzenli tasarruf ederek bunu alışkanlık haline getirmek. Ondan sonra tercih edeceğiniz şirketi ne istediğinize bağlı olarak seçmelisiniz. Eregl bu sene 5 verir seneye 2 sonramı sene 3 sonraki sene 13 vs bunu bugünden görebilmek olanak dışıdır. Tek öngörülebilecek nokta elde ettiği karı vereceğidir azsa az çoksa çok

4.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Fedor amca,
    Vakti zamanında hesaplama yolunu uzunca yazmıştım burada. Oradan bakabilirsin.
    Var ben de o notlar, teşekkürler.

5.  Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Dünden beri asabım bozuk. Diğer tarafta yazılan çizilenler sinir bozucu. Kızıldağ yani Sn.Sezgin Demirel milletin boğazına silahla basıp zorla Eregl İsdmr mi aldırdı? Hissenin fiyatı 3 e 5 e katlayacak kaçırmayın mi dedi? Bu işin ana felsefesi şudur; Öncelikle çalıştığın profesyonel işin olacak (memur işçi işveren vs vs) daha sonra buradan elde ettiğin gelirin belirli bir kısmını azami ölçüde tasarruf edeceksin. Ondan sonra bu tasarrufları eğer borsada değerlendirmek niyetindeysen sana düzenli nakit akışı sağlayacak şirkete ya da nakit akışı lazım değil değeri artsın diyorsan ona göre bir şirkete yatıracaksın. İlki için benim de tercihim Eregl oldu olmaya da devam ediyor edecek. Ama şunu da biliyorum ki işlerin iyi gittiği ve kötü gittiği zamanlar olacak. Haliyle hissede bundan etkilenecek. Iyi yıllar da kötü yıllar da sonsuza dek devam etmeyecek. Aslolan ana gelirden düzenli tasarruf ederek bunu alışkanlık haline getirmek. Ondan sonra tercih edeceğiniz şirketi ne istediğinize bağlı olarak seçmelisiniz. Eregl bu sene 5 verir seneye 2 sonramı sene 3 sonraki sene 13 vs bunu bugünden görebilmek olanak dışıdır. Tek öngörülebilecek nokta elde ettiği karı vereceğidir azsa az çoksa çok
    Abi, onları provakate eden adam aslında eskiden vobcuydu. Gecen sene isdemir aldı sattı, sanırım 53 bin lot, tam o gece isdemir temettü açıkladı. Adamın kuyruk acısı bir yıl önceden geliyor. Yoksa gerçekten temettü İçin biriktiren bekleyen adam kötü yazmaz. Elbet adalet bir gün tecelli edecektir. Sabırla o zamanı bekleyeceğiz.

Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Dünden beri asabım bozuk. Diğer tarafta yazılan çizilenler sinir bozucu. Kızıldağ yani Sn.Sezgin Demirel milletin boğazına silahla basıp zorla Eregl İsdmr mi aldırdı? Hissenin fiyatı 3 e 5 e katlayacak kaçırmayın mi dedi? Bu işin ana felsefesi şudur; Öncelikle çalıştığın profesyonel işin olacak (memur işçi işveren vs vs) daha sonra buradan elde ettiğin gelirin belirli bir kısmını azami ölçüde tasarruf edeceksin. Ondan sonra bu tasarrufları eğer borsada değerlendirmek niyetindeysen sana düzenli nakit akışı sağlayacak şirkete ya da nakit akışı lazım değil değeri artsın diyorsan ona göre bir şirkete yatıracaksın. İlki için benim de tercihim Eregl oldu olmaya da devam ediyor edecek. Ama şunu da biliyorum ki işlerin iyi gittiği ve kötü gittiği zamanlar olacak. Haliyle hissede bundan etkilenecek. Iyi yıllar da kötü yıllar da sonsuza dek devam etmeyecek. Aslolan ana gelirden düzenli tasarruf ederek bunu alışkanlık haline getirmek. Ondan sonra tercih edeceğiniz şirketi ne istediğinize bağlı olarak seçmelisiniz. Eregl bu sene 5 verir seneye 2 sonramı sene 3 sonraki sene 13 vs bunu bugünden görebilmek olanak dışıdır. Tek öngörülebilecek nokta elde ettiği karı vereceğidir azsa az çoksa çok
    Sn. Mr steel ,
    zaman zaman Ege CANSEN'in köşe yazılarını okurum , şöyle bir söz okumuştum " yüz kere az kar et , asla iflas etme"
    syg.

7. ArcelorMittal Warszawa, duruşların ortasında enerji azaltma üzerinde çalışıyor

8.  Alıntı Originally Posted by Mr Steel Yazıyı Oku
    Dün size yazacaktım da fırsat olmadı. Canınızı sıkmayın diye...

Şu an sancı çekenlerimiz, yatırım peşinde olanlar değil, dağıtılan paradan payını alamayanlar. Haksızlar demiyorum, sadece doğru yerde değiller. Para nerede ise orada olmak lazım. Ama onun da kendine göre riskleri var stresi var... O riski göze alabilsem ben de giderdim, ama burada sakin sakin ilerlemeyi daha doğru buluyorum kendi adıma.

İşin başında ben de öyle idim. Şimdi eğer yükselmiyorsa, ne yapalım olsun biraz daha fazla lot toplarım diyorum.

Sakın yazılanlardan alınıp, gitmeyin buralardan Seviyoruz sizi.

Saygılar.

Sayfa 341/568 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •