Sayfa 355/551 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455 ... SonSon
Arama sonucu : 4408 madde; 2,833 - 2,840 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Mevcut enflasyonun %200 lerde olup yıllık %38 açıklayıp şirketlerin bunu kullanması ve benim yatırımlarımın erimrsini eleştirmek siyaset degildir. Siyaset olaa dahi sonucu benim burdaki yatırımımı etkiliyorsa konuşurum. Kimsenin haddinede düşmez susturmaya çalışmak. Birisi damat diye digeri damadın adamı diye gömlekçiyi getirirseniz sonucu benim yatırımı mı etkiliyor , ülkemi etkiliyorsa bunu her mecrada eleştiririm. Sonuçlarını hep beraber çekiyoruz. Çekmiyorum tuzum kuru diyeninde nedeni bellidir. Daha cumartesi görüştügüm bir firma sahibi beleş kredi dagıtıyorlar çektim bankaya yatırdım diyorsa brn eleştiririm kardeşim kimse de susturamaz. Malesef bu düzen böyle bu ülke son 60-70 yıldır siyasiler ve patronlar tarafından düzenli ....... siz doldurun boşlugu artık

2. Türkiyen nin sorunları halkın siyaset yapmamasından, yapamamasından , 12 eylül yüzünden korkmasindan gelir , her konuştuğumuz laf , sonunda siyasete gelir.
    Eczacıların borsada at oynatip açıktan , biz fiyatın artışını engelliyoruz diyebilmesi siyasetin doğru islememesinden , bi de Amerika da boyle konuşsun erkekse ,isterse başkanın oğlu olsun .
    Adama bak, gelmiş burada ayar veriyor millete , neymiş Eczacıların şirketiyle ilgili yazalım mis da siyaset yapmayalim mış .
    Al yaziyorum , spk için nerede neden gerekli yasalar çıkarılmıyor, borsada şirket sahipleri ky yi 30 yıldır soyuyor . Neden şirket emtialari düşük gösterilip , gerçek değerleri saklanıyor , neden gerçek olmayan yönetim , pazarlama giderleri uyduruk faturalarla sunulup ibra ediliyor.Denetim şirketleri patronların oyuncağı . Doğru çalışan düzgün şirketleri tenzih ederek . 6.7 yıl önce torunlar gyo ile sngyo yu karsilastirmistim , bu giderler , komedi ötesi farklıydı.
    Al siyaset yaptım , kendisi de mağdur , gelmiş abuk sabuk konuşuyor.

3. Şirketimizce Sarıyer Belediyesi'ne ("Belediye") iletilen 25.04.2022 tarih ve 6320514-62126 sayılı yazımıza istinaden, maliki olduğumuz İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, K. Ayazağa Mahallesi, 2 Pafta, ve 36, 41, 398, 399, 400, 401, 403 Parseller'de kayıtlı yaklaşık 75 bin m² büyüklüğündeki taşınmazlarımızın da içerisinde yer aldığı bölgede 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 18. madde İmar Uygulaması çalışmasının başlatıldığı ve çalışmaların devam etmekte olduğu bilgisi tarafımıza iletilmiştir.

İmar Kanunu'nun 18. maddesi uyarınca yapılacak arsa ve arazi düzenleme çalışmaları neticesinde oluşacak parselasyon planına göre taşınmazlarımızın bulunduğu parsellerin yapılaşmaya uygun hale gelmesi beklenmektedir. Sürecin tamamlanabilmesi için Belediyesi'nin hazırlayacağı parselasyon planının 1 ay süre ile askıya çıkartılması, olası itirazların karara bağlanması gerekmekte olup; parselasyon planının kesinleşmesi, kadastro müdürlüğünce onaylanması ve tapu müdürlüğünce tescili sonrasında nihai tapu senetleri alınabilecektir.

Süreçte kesinlik kazanacak ilave gelişmeler hakkında kamuya bilgilendirme yapılacaktır.

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1028140
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Şirketimizce Sarıyer Belediyesi'ne ("Belediye") iletilen 25.04.2022 tarih ve 6320514-62126 sayılı yazımıza istinaden, maliki olduğumuz İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, K. Ayazağa Mahallesi, 2 Pafta, ve 36, 41, 398, 399, 400, 401, 403 Parseller'de kayıtlı yaklaşık 75 bin m² büyüklüğündeki taşınmazlarımızın da içerisinde yer aldığı bölgede 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 18. madde İmar Uygulaması çalışmasının başlatıldığı ve çalışmaların devam etmekte olduğu bilgisi tarafımıza iletilmiştir.

İmar Kanunu'nun 18. maddesi uyarınca yapılacak arsa ve arazi düzenleme çalışmaları neticesinde oluşacak parselasyon planına göre taşınmazlarımızın bulunduğu parsellerin yapılaşmaya uygun hale gelmesi beklenmektedir. Sürecin tamamlanabilmesi için Belediyesi'nin hazırlayacağı parselasyon planının 1 ay süre ile askıya çıkartılması, olası itirazların karara bağlanması gerekmekte olup; parselasyon planının kesinleşmesi, kadastro müdürlüğünce onaylanması ve tapu müdürlüğünce tescili sonrasında nihai tapu senetleri alınabilecektir.

Süreçte kesinlik kazanacak ilave gelişmeler hakkında kamuya bilgilendirme yapılacaktır.

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1028140
    Beklenmedik bir açıklama olmuş. Henüz tamamlanmış bir plan yok, sürecin adımları tarif ediliyor. Normalde Eczacıbaşı bu gelişmeyi kap duyurusu yapmazdı. Yine de Kartal ve Ayazağa' nin aynı yıl içinde devreye alınması konut furyasi varken bir fırsat elbette. Siyaseten yapılan yorumlara hiç girmiyorum. Daha önce ülkenin içinde bulunduğu makro risklere göre bu topluluğun önlemler alabileceğini ve bir nev'i güvenli liman olabileceğini yazmıştım. Tabii kendilerine göre güvenli liman..
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. Meşaz yazmışsınız, buyurun size prematüre gelişmelere dayalı hisseyi hareketlendirmeye yönelik " meşaz"

7. İlacın bilançosunun her unsuru poatansiyel "meşaz". Fiyatlanmadıktan sonra hepsi boş. Bu kap ta dediğiniz gibi premature. Sakın yanlış anlaşılmasın daha hiç bir şey yok tadında bir kap. Niye yayınlanmış anlamadım. B.E Genel kurulda şeffaflık sözü verdi ya. Alın size şeffaflık. Peki gider kalemlerinde şeffaflık , iştirakların şeffaflığı. Holding karının ilacın bilançosunda konsolide edilmesi vs hiç girmiyorlar. Bu boş kap ı şeffaflık diye atıyor. Koskoca B.E bak sözünde durdu kap ı.

8. Doğru ama eğer izin verilen spekülatörler Kartal ve Ayazaga'nin aynı yılda çıkacağını anlarlarsa borsa adına çifte kavrulmuş ( double effect) haberleri dibine kadar kullanırlar. Özellikle yatırımcılar borsa konusunda kulakları dikmiş en küçük bir habere atlayacak durumda iken. Izin çıkar mı bilmiyoruz..

Sayfa 355/551 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •