Sayfa 359/1027 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459859 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Seçmenlere sandık başında hiçbir bilgiye dayalı olmayan pisa soruları tadında tamamen muhakemeye dayalı 10 soru sorsan, tamamını doğru cevaplayanlara oy pusulasını verip kabine göndersen ertesi gün ne bu popülist politikacılardan, ne suni gündemlerden eser kalır. Oturur hep birlikte bir kuzey ülkesi gibi yarınları konuşuruz.

Kamuya alınacaklara da 3-5 günlük oryantasyon adı altında ahlaki erezyon var mı yok mu testi yapsan, şöyle oyun tadında çaktırmadan. Bir ton case study üzerinden. Kişiliksiz, ahlaksız, psikolojisi sağlıklı olmayanları da kamu görevlerinden arındırsak ülke çiçek bahçesi olacak ama.

Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Bence bu kur ve faizin etkisi enflasyona asıl Temmuz ayında yansır.
    temmuz enflasyonun zirve yapacağı ay olacak yani ağustosta açıklanacak olan ehflayon herkesin gözlerini yuvalarından çıkartacak ama mayısıda es geçmeyin
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Bende kurda patlama, eflasyonda patlama, işsizlikte patlama, borçlu şirketlerde patlama bekliyorum. Bunların sonucu olarak ekim gibi ekonomide patlama bekliyorum.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bugünden itibaren geçerli olmak
    üzere 1 haftalık repo ihalesini saat 11:00'de açacak.
    Merkez'den yapılan açıklamaya göre, repo ihalesinin sonucu ise
    saat 12:00'de açıklanacak.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    sanırım bu ay enflasyon beklentisi 2 lere dayandı
    *ertem: Enflasyonun beklentiler doğrultusunda geleceğini düşünüyorum, yüksek gelirse mb karşılığını verecektir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

*BOJ/KURODA, "TÜRKİYE VE ARJANTİN'DEN SERMAYE ÇIKIŞLARI BÜYÜK ÖLÇÜDE BU ÜLKELERİN EKONOMİLERİNDE KARŞILAŞTIKLARI BİREYSEL PROBLEMLER KAYNAKLI"

Vay arkadaş taaa nerdeki adamın gündemine bile girmişiz

7. Dün Uğur Civelek'i seyrettim youtube' dan seçimden sonra kim gelirse gelsin mevcut kur düzeninde değişiklik yapmadan devam edemez diyor. Bahsettiğim dövizlere el konması vs. değil ama kur rejiminde nasıl senaryolar konuşulabilir.

8. Malatya'da düzenlenen TESK esnaf iftarına katılan Erdoğan iftarın ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "IMF kapılarında yalvaran bir ükeden insani yardımlar konusunda rekor kıran bir ülke olduk. " dedi.

Erdoğan, "Tüm vatandaşlarımızı, varlık barışından faydalanarak yurt dışında veya sistem dışında tuttukları paralarını bankalarımıza yatırmaya davet ediyorum. Aynı şekilde döviz hesabı olan vatandaşlarımızı da Türk Lirası'na geçmeye davet ediyorum. Gelin, Türkiye'nin ekonomisini ve istikrarını döviz kuru üzerinden sarsmaya çalışanlara hep birlikte derslerini verelim." dedi.
    http://www.businessht.com.tr/ekonomi...-odeme-geliyor

Sayfa 359/1027 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459859 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •