Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 366/1014 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466866 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 2,921 - 2,928 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Tamam da video cekerken bile baya bir sure kave iciyor- kavesiz yapamam diyor likir likir iciyor-
    hosgeldiniz hosgeldiniz hosbulduk hosbulduk nasilsiniz is bulabildiniz mi is kurabildiniz mi sus manyak kari filan dedigi kim acaba......... 550ci bolum olmus- ben ilk bolumlerden izlemeye basladim, orada karadenizden cikmis degirmendere kadikoy antakya sonra amerika nin guneyinde bir yer sonra kuzey kanada da bi yer derken pensilvanya mi preston mu ne oralari anlatmaya basladi- turk kadin profosor un kapi girisinde beton zemini power washer mi ne ile yikamasini anlatti filan........ aksamlari izlemesi iyi- fox haberi de youtube den izliyorum ve uyuyorum bu suudi diyarinda...................

42bin abone oldu heryerde benden bahsedin dedi adam demek ki yansimalarina baslamis olduk eheehhe

Alıntı Originally Posted by velevki Yazıyı Oku
    ahmet amca hayırlı öglenler dilerim

fenomenlige dogru giden bi yütübür amcamız var idris usta diye yayın yapıyo yütübde

biz genclere meslek ögrenin cam silin boya yapın fayans döseyin diyo ama buralarda el emegi de pek degerli degil sanki kendi verdigi rakamlara göre

mesala bi vidyosunda birinin evini dış cephe yıkamış besyüzdolar almış saatligi 50 dolara geliyo cünkü 9 - 10 saatte bitirmiş

ahmet amca sizin oralarda gercekten el emegi iyi para ediyo mu
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Ozdereden itibaren taa seferihisar a kadar 3-5 tane kasaba vardir boyle- onlar pek taninmis degil aslinda oralardan da bir ev alinabilir ama bi suru problem oluyor- esime almayalim dedim ama gene de aldik-
    en iyisi oteldir- araba sahibi olmak yerine elini kaldirsa tum arabalar onun diye zihniyet.............

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Yapma Ahmet Bey ,bahsettiğin Özdere,emekli şehridir,birde askeri kamp vardır millet ev tutar gündüzleride kamptan faydalanır sanırsın FRANCE nice kıyıları

kural bir nerede calistiginizi soylemeyin..........

esnaf ta bir kur ayari var hemen nominal fiyat ile o kur degerini carpip soyluyorlar islem bedelini

kural iki- nerelisin hemserim olayina da girme- ben bi suru yer siraliyorum- soran da bunaliyo-
    bana ne--- ankaraliyim diyorum cok beyaz sin diyolar- trakyaliyim diyince oldu tamam diyolar ama suudi de calisiyorum orasi benim karnimin doydugu yer diyince birinci madde deki kur hareketleniyor.........

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    TR de millet cin gibi beni yemek icin bekliyorlar ondan gelemiyorum

4. Önce can, sonra Canan, sonra çocuklar, sonra dost, akraba vs...kendi mutluluğumuza ilişkin kararlar alırken, diğer unsurları çok takmamalıyız...bunun icin biraz cesaret, biraz da bencil olmak lazım...ben şuna inanıyorum, önce ben mutlu olmalıyım ki, cevrendekilerin de mutluluğuna artı yönde katkım olsum.

Amerikalı arkadaş kendisini çok mutlu edecek bir kararı, muhtemelen, gerek cesaret eksiği, gerekse etrafındakileri mutsuz ederim korkusuyla erteliyor...mutsuz bir beyaz yaka olarak, kalp krizi, ya da kanser riski de az değil...peki 20 sene daha yaşayacağının garantisini kim veriyor, nefret ettiği bir ülkede, nefret ettiği insanlar arasında 1 sene sonra kalp krizinden masa basında ölneyeceginin garantisi var mi?

Benim etrafımda da beyaz yaka tabir edilen modern koleler çok...kimisi emekli olunca, kimisi özel okullarda okuyan cocuklari uni ye kapağı attığında hayalini kurduğu emekli hayatını yasayacak...hesaplar hep 60 yaşlarında emeklilik, 10-15 sene de emeklilik hayatı...peki 58 de olursen ne olacak...ya da 62 de felç olup, 5-6 sene yatağa mahkum bir emekliliği neden kimse düşünmüyor.

Çalışkan, planlı bir insan, biraz da mütevazı ise, fazla gelecek kaygısı yaşamaz...rızkı veren Allah, ilmi isteyen alır, zenginliği ise yaradan nasip eder, biraz da nasip işidir düşüncesinde olanın ise çok daha cesur olması gerekir.

5. Belki hariçten gazel okumak, belki bekara kari boşamak diyeceksiniz..ama öyle değil.

20 yıla yaklaşan beyaz yaka kariyerimi geçen ay sonlandırdım...öyle büyük bir servet birikimim de yok...ama emekliliğine 17 sene var, bu surede bir evim ve bir arabam dışında sahip olduğum nakdi, gayri nakdi varlıklarla idare ederim diye planladım.

Çalışkan biriyimdir, yârı zamanlı, amatör uğraşlarla ek gelir de elde etmeyi umuyorum, ama bu gelire bel bağlayarak plan yapmadım( bag bahçe tarım geliri, finansal piyasalarda birikimlerime %10 reel kazanç).

Aklıma gelmişken...hayati uç döneme ayırıyorum...eğitim-gelişim donemi, çalışma-birikim donemi, ve emeklilik dönemi...hepsi yaklaşık 20 şer yıl ve 60 sene ömür beklentisi...olur da 60 değil, 70 sene yasarsam buna da itirazım olmaz tabi😄 Ama 45 de olursem gözüm acık da gitmem!

6. servet amca merhaba suud topraklarındasın sen de orayla ilgili idris usta gibi vidyolar neden yapmıyorsun

veya almanyaya anlatan ve orda löplöp etletin kılosunun ne kadar ucuz oldugundan dem vuran koca koca döner tabaklarını agızlarını şapurdatarak yerken bizim gibi genclerin agzını sulandıranlar gibi vidyolar da yapabilirsin

sonra bir de japonic takma adlı ve japonyada yasayan bi vatandaşımız var o da japonyayı guzelligi saygıyı temizligi falan anlatıp duruyor

sonra hollandayı ya da işte finlandiyayı anlatanlar da bu ara baya izleniyo

ama servet amca sen de suudu anlatsana bize

mesala kocaman bir döner tabagına verdigin para oradaki asgari ucrete oranla ucuz mu degil mi

mesala almanyayı anlatan birisi 100 euro 100 tl kıyaslaması yapan bir market alısverişi yapmış

şunu aldım bunu aldım derken poşetten bir iki ürün cıkardıgında zaten bizim yüzliramız bitmiş oluyor ve adam hala poşetten cıkarmaya devam ediyordu

suudda da alım gücü batı ve japonya da gösterildigi gibi bizim ulkemize göre cok mu fazla anlatsana işte servet amca

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Tamam da video cekerken bile baya bir sure kave iciyor- kavesiz yapamam diyor likir likir iciyor-
    hosgeldiniz hosgeldiniz hosbulduk hosbulduk nasilsiniz is bulabildiniz mi is kurabildiniz mi sus manyak kari filan dedigi kim acaba......... 550ci bolum olmus- ben ilk bolumlerden izlemeye basladim, orada karadenizden cikmis degirmendere kadikoy antakya sonra amerika nin guneyinde bir yer sonra kuzey kanada da bi yer derken pensilvanya mi preston mu ne oralari anlatmaya basladi- turk kadin profosor un kapi girisinde beton zemini power washer mi ne ile yikamasini anlatti filan........ aksamlari izlemesi iyi- fox haberi de youtube den izliyorum ve uyuyorum bu suudi diyarinda...................

42bin abone oldu heryerde benden bahsedin dedi adam demek ki yansimalarina baslamis olduk eheehhe

7. abi merhaba 20 sene beyaz yaka geçmişi zaten iyi bir birikim yaptırmıştır sana ve şimdi kendimi emekliye ayırdım diyorsun ve 17 sene beklicem diyorsun ve bu sürede de yaptıgım birikimlerin nemasıyla idare etcem mealinde yazmışsın

sanırım bu bizim ulkemiz kosullarında gayet bir başarı sayılabilir di mi

cunku beyaz yakalı birinin yaşam standartını calısmadan idame ettirebilmesi icin minimum aylık 5 bin lira gibi sabit ve garanti bir gelirinin olmasını düşünürsek senin kendini emekliye ayırabilmen büyük başarı bence

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Belki hariçten gazel okumak, belki bekara kari boşamak diyeceksiniz..ama öyle değil.

20 yıla yaklaşan beyaz yaka kariyerimi geçen ay sonlandırdım...öyle büyük bir servet birikimim de yok...ama emekliliğine 17 sene var, bu surede bir evim ve bir arabam dışında sahip olduğum nakdi, gayri nakdi varlıklarla idare ederim diye planladım.

Çalışkan biriyimdir, yârı zamanlı, amatör uğraşlarla ek gelir de elde etmeyi umuyorum, ama bu gelire bel bağlayarak plan yapmadım( bag bahçe tarım geliri, finansal piyasalarda birikimlerime %10 reel kazanç).

Aklıma gelmişken...hayati uç döneme ayırıyorum...eğitim-gelişim donemi, çalışma-birikim donemi, ve emeklilik dönemi...hepsi yaklaşık 20 şer yıl ve 60 sene ömür beklentisi...olur da 60 değil, 70 sene yasarsam buna da itirazım olmaz tabi�� Ama 45 de olursem gözüm acık da gitmem!

8. almanyadaki löplöp etler fox haberin bile ilgisini çekmiş

https://www.youtube.com/watch?v=CVJfdBe0HN8&spfreload=5

Sayfa 366/1014 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466866 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •