Sayfa 370/430 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,953 - 2,960 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tahsis no gözüküyor, aylık başlangıç zamanı olarak da 01.11.2023 yazmış. Bu durumda ekim sonuna doğru yarım aylık, kasım ayı maaş ödemesinde de tam aylık alacağım sanırım.

Hayırlısı diyelim artık.
    İşlemler kasımda biterse bir yarımdan biraz fazla birde tam aylık alırsın...Kasım 1 ile maaş günü arasını ve 1 tam maaş...Dilekçe tarihinden itibaren maaş başlamıyor....

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    görmemiştim 40 yaşında erken emekliyi yeni mi yazdın varmıydı
    40 yaşında kendimi kurumsal hayattan emekli ettim, yani 7 yıldır yarı emekli sayılırım, şimdi de maaşlı emekli olacağım, nasip olursa.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    İşlemler kasımda biterse bir yarımdan biraz fazla birde tam aylık alırsın...Kasım 1 ile maaş günü arasını ve 1 tam maaş...Dilekçe tarihinden itibaren maaş başlamıyor....
    Anladım, sonraki ayın 1 inden itibaren başlıyor,
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Anladım, sonraki ayın 1 inden itibaren başlıyor,
    Başvuru yaptığın aydan sonraki ayın 1 itibariyle sayaç çalışıyor , atıyorum maaş gününüz kasım 18 olsun , 18 gün için günlük ödeme adı altında 17 günlük maaş + peşin de 1 tam maaş yatıyor...Yani yine 1,5 maaşdan fazla para kasımda hesabınıza yatmış olur...

Bu 4A-B için geçerli kural..4C konusunda bilgim yok...

5.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Başvuru yaptığın aydan sonraki ayın 1 itibariyle sayaç çalışıyor , atıyorum maaş gününüz kasım 18 olsun , 18 gün için günlük ödeme adı altında 17 günlük maaş + peşin de 1 tam maaş yatıyor...Yani yine 1,5 maaşdan fazla para kasımda hesabınıza yatmış olur...

Bu 4A-B için geçerli kural..4C konusunda bilgim yok...
    Eyvallah. Gelişme oldukça yazarım. Maaş hesaplama uygulaması ile gerçekleşen maaş arasındaki farkı da yazarım. Benim günlerde karışık kuruşuk bir şey olmadığı için uygulamaya çok yakın maaş yatar diye düşünüyorum.

6. Oooo çok hızlı maşallah, senin adına sevindim hocam. Bana da moral oldu bu, benim de sadece 4A dan oluşuyor tüm primlerim. Bu durumda benim de hızlı biter inşallah süreç. (Şubat 2024'te başvuru yapmayı planlıyorum)

Tahsis no gözüküyor, aylık başlangıç zamanı olarak da 01.11.2023 yazmış. Bu durumda ekim sonuna doğru yarım aylık, kasım ayı maaş ödemesinde de tam aylık alacağım sanırım.

Anladığım kadarıyla işlemlerim hızlı ilerliyor. Benim tek şirket, tek sigorta tipi(4A) olup; borçlanma, askerlik ödemesi vs olmadığı için bir ayda süreç tamamlanacak gibi.

Hayırlısı diyelim artık.

40 yaşında kendimi kurumsal hayattan emekli ettim, yani 7 yıldır yarı emekli sayılırım, şimdi de maaşlı emekli olacağım, nasip olursa.
    hadi hayırlı olsun dostum. Benim süreç uzun sürecek gibi. aile şirketimizin ortağı gözüktüm yıllarca o nedenle her iş değiştirmek için boşluk verdiğim de orada bağkur başlamış. Onları ödemedim sıfırlattım ama çok iş yeri, bağkurun bu durumu, yedek subaylık vs derken süreç birkaç ay daha sürebilir. Umarım bir yerlerde uzun süre takılmaz.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    hadi hayırlı olsun dostum. Benim süreç uzun sürecek gibi. aile şirketimizin ortağı gözüktüm yıllarca o nedenle her iş değiştirmek için boşluk verdiğim de orada bağkur başlamış. Onları ödemedim sıfırlattım ama çok iş yeri, bağkurun bu durumu, yedek subaylık vs derken süreç birkaç ay daha sürebilir. Umarım bir yerlerde uzun süre takılmaz.
    İlk baştaki gibi olmaz, yine de çok girdi çıktı, çok süre demek. 3-4 ay sürebilir. Aktif çalışma hayatında olduğun için çok da önemli değil. Sonuçta başvurduktan sonra süreç başlıyor.

Ben psikolojik rahatlık açısından erken bitmesine sevineceğim. Ayrıca dışarıdan sağlık ödemesi gibi yan faktörler de var. Benim için sürecin erken bitmesi, maddi açıdan ziyade psikolojik faktörler nedeniyle önemli.

Sayfa 370/430 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •