Sayfa 396/1312 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,161 - 3,168 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by senseni83 Yazıyı Oku
    Yapan adamlar da 45'er yıl ile yargılanıyor.
    Elinizden gittikten sonra neye yarar, o sıkıntıları çektikten sonra ne işe yarar. 15'er yılla yargılanıyorlar. Ama hacizler geldi, mallar satışa konuldu belki. Gece gündüz senelerce uykunuz kaçtı, sağlığınız bozuldu.

Burada bas bas bağırıyoruz boşuna değil, öyle emlakçıda vs. kağıda mağıda imza atılmaz diye. Zenginliğiniz, mal varlığınız ortada.

150-200bin TL için dahi bunları yapan dolandırıcı örneklerini gördük. Tebligatın ardından peşlerine PTT memuru kıyafetiyle yanlış gelmiş diyerek tebligatı geri alıp itiraz süresini geçirten dolandırıcıların haberini gördük.

Kanunda büyük bir açık var. Bence belirli bir meblağın üzerindeki senet ve borçlanmalarda noter onayı vs. gerekli. Özel uygulamalar olması gerekli.

İcra kağıdı geldi itiraz için 7 gün süreniz var. İtiraz etmediniz yandınız.

İtiraz ederken bu borç bana ait değil derseniz imzanızı kabul etmiş sayılırsınız. Yine yandınız. Hem borca hem imzaya itiraz etmeniz gerekli.

Böyle bir durumla karşılaşırsanız kesinlikle deneyimli bir avukat ile çalışmanız çok faydalı olur.
    Zira bu yolla kişinin tüm mal varlığına el konulabilir.

İcra takibine itiraz etmezseniz icra kesinleşir.

İcra takibi kesinleştikten sonra bittiğinizin resmidir, yapabilecekleriniz şunlar:

1-)Haciz kaldırmak için menfi tespit davası açabilirsiniz, ancak haciz miktarının %115'i kadar parayı teminat olarak yatırmanız gerekiyor. Yoksa dava dahi açamazsınız!!! Haciz de devam eder.

Yani örneğimizde 10,6 milyon dolarlık kesinleşmiş takip için 12,2 milyon dolar teminat yatırmanız gerekir.

2-) İmzaya itiraz edersiniz, %15 teminat yatırmanız gerekli. Yani 1,5 milyon dolardan fazla eder örneğimizde.
    Bu durumda dava açılsa dahi haciz ve yakalamalar devam eder. Durduramazsınız.

Zaten bu dolandırıcılar her şeyi çok iyi bildikleri için rakamları ödeyemeyeceğiniz şekilde ayarlıyorlar.

Dava 3-4 yıl sürüyor ve ekonomik olarak dayanamayan mağdur mecburen dolandırıcılarla anlaşmak zorunda kalıyor ya da haciz yapılan mallarını kaybediyor.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Banka konut eksper değeri üzerinden kredi veriyor sanırım, bu nedenle tapudaki satış bedeli ile bankanın eksper değeri arasında fark olabilir mi?

Tapuda 1 m gösterdiğimiz ev aslında bankada eksper raporunda 500 bin çıkarsa bir sorun olur mu?

3.  Alıntı Originally Posted by Sağsalim Yazıyı Oku
    ...
    Toplam firmaya ödenecek tutarın bankaları nezdinde bulunması gerektiğini aksi taktirde kredinin onaylanmayacağını belirttiler. Bu tutar da bankadan inşaat firmasına HAVALE yapılacakmış EFT bile kabul edilmiyor!

Arkadaş nasıl olur ben zaten konut tutarının yarısını firmaya ödedim al sana dekontu diyorum. Yok efendim bu şekilde olmuyor diyorlar..

Bu şekilde bir durum yaşayan oldu mu arkadaşlar. Banka resmen kredi kullandırtmamak için takla atıyor.
    Kredinin amacına uygun kullanımı için bunu yapıyorlar. BDDK'nın sıkı denetimi oluyor.

Tüketici kredisi için başvurdunuz, dediniz ki mobilya alacağım beyaz eşya alacağım. Kredinin amacına uygun kullanılmasını sağlamak üzere banka diyebiliyor ki proforma faturalarını kestir getir, onların hesabına havaleyi yaparız.

Bankalar ceza yememek için bunu yapabiliyorlar, zira Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, bireysel veya tüzel müşterilere Türk lirası cinsinden kullandırılan kredilerin amacına aykırı işlemlere konu edilmemesine yönelik gerekli kontrollerin azami seviyede oluşturulması konusunda uyarıda bulundu.

Kanımca insanlar çeşitli krediler çekip bu kredileri döviz alımında kullandılar ve böyle önlemler alınmak zorunda kalındı.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Sağsalim Yazıyı Oku
    Başka bir devlet bankası çözüm öneresi olarak şunu söylüyor;

Evin değeri 500 bin diye belirt 300 bin bankada tut 200 bin kredi verelim.

Diyorum tapuda 1 milyon gösterince sorun olmaz mı?

Bizim açımızdan olmaz diyor?

Hay Allahım yarabbim.
    Neden tapuda yuksek gostermek istenirki? Tapu masraflari bunun uzerinden hesaplaniyor buyuk zarar. Sanirim %2-%2 alici satici toplam %4

bugünde zam yaptık çok şükür

6.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Kredinin amacına uygun kullanımı için bunu yapıyorlar. BDDK'nın sıkı denetimi oluyor.

Tüketici kredisi için başvurdunuz, dediniz ki mobilya alacağım beyaz eşya alacağım. Kredinin amacına uygun kullanılmasını sağlamak üzere banka diyebiliyor ki proforma faturalarını kestir getir, onların hesabına havaleyi yaparız.

Bankalar ceza yememek için bunu yapabiliyorlar, zira Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, bireysel veya tüzel müşterilere Türk lirası cinsinden kullandırılan kredilerin amacına aykırı işlemlere konu edilmemesine yönelik gerekli kontrollerin azami seviyede oluşturulması konusunda uyarıda bulundu.

Kanımca insanlar çeşitli krediler çekip bu kredileri döviz alımında kullandılar ve böyle önlemler alınmak zorunda kalındı.
    Sıkıntı burda zaten, çürük elmayı ayıramadıkları için herkese aynı muamele

Benim inşaat firmasına yaptığım ödeme belli zaten 3 ay önce yapmışım

İstediğim tutarda öyle çok değil. çektiğim kredi tutarının bankadan alıcıya gitmesini anlarım zaten doğru bu. Ama sen neden toplam tutarın bankadan gitmesi için ısrar ediyorsun? Zaten ödemişim ben firmaya sözleşme zamanında..

7.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Neden tapuda yuksek gostermek istenirki? Tapu masraflari bunun uzerinden hesaplaniyor buyuk zarar. Sanirim %2-%2 alici satici toplam %4

ev maliyeti vs min 1m gösterebiliyor firma

8. Aralık ayında satış rakamlarında beklenmedik oranda artış olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=UQaCVUzO5xk

Sayfa 396/1312 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •