Onemli Gunler Banner
Sayfa 404/1006 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504904 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 3,225 - 3,232 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Neymiş çoğunluk herzaman haklı değilmiş. Hitler ve Musolini de seçimle ve çoğunlukla gelmişti. İşte sonuç
    referandum öncesi çok kişi böyle bir sistemin yanlış olacağını bas bas bağırdı. ingilizler 1200 yılında riski görmüş magna carta yı çıkartmış. Antik roma bile sezar dışında ülkeyi senato ile yönetiyormuş. Sezarın bile yetkileri bizim kurduğumuz sistem gibi değilmiş. Sorun kişi değil tamamen sistem. Böyle bir sistem ile kim gelse ülkeyi yönetemez.
    Ve böyle bir sistem ile uzun süre devam ederseniz kurumlar yok olduğu için tekrar demokrasiye geçemezsiniz.
    Bkz. Irak, Mısır, Libya, İran (şah yıkılınca yerine başka tür diktatörlük gelmiş)
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Tr 10 YILLIK TAHVİL %19,90 +0,09 %0,45
    Tr 5 yıllık CDS risk primi 448
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Tr 10 YILLIK TAHVİL %19,90 +0,09 %0,45
    Tr 5 yıllık CDS risk primi 448
    Dün 449'du CDS iyi düşmüş.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    referandum öncesi çok kişi böyle bir sistemin yanlış olacağını bas bas bağırdı. ingilizler 1200 yılında riski görmüş magna carta yı çıkartmış. Antik roma bile sezar dışında ülkeyi senato ile yönetiyormuş. Sezarın bile yetkileri bizim kurduğumuz sistem gibi değilmiş. Sorun kişi değil tamamen sistem. Böyle bir sistem ile kim gelse ülkeyi yönetemez.
    Ve böyle bir sistem ile uzun süre devam ederseniz kurumlar yok olduğu için tekrar demokrasiye geçemezsiniz.
    Bkz. Irak, Mısır, Libya, İran (şah yıkılınca yerine başka tür diktatörlük gelmiş)
    İlber ORTAYLI "Onun canı başkan olmak istemiş, olmaz o nasıl olsa yakında çöker demişti".

https://www.youtube.com/watch?v=y2VUmyzFwXI

Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Dün 449'du CDS iyi düşmüş.
    Risk fışşşkırıyor.!!!
    Notumuz çöp seviyesinde.!!!!
    Maserati nin eksozundan kara duman fışşşkırıyor.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,487
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Üniversiteye gittiğim ilk yıllarda başımdan aşağı kaynar sular dökülmüştü.

Hangi tarafa dönsem vatan haini itin birisi bir grubun, örgütün başkanlığını yapıyordu. Hesapta vatan sevdalısı olan tipler ise etliye sütlüye karışmadan ders çalışıyorlardı. Ben de farklı değildim açıkçası.

Apartman yöneticisinin, site yöneticisinin kim olduğunu bilmeyen, ilgilenmeyen milyonlarca insan var.
    Amin MAALOUF der ki:

Her seye uzulen ama hic bir seyle ilgilenmeyen insan toplulugu... Ortadogu

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 404/1006 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504904 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •