Sayfa 41/637 İlkİlk ... 3139404142435191141541 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 321 - 328 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. Sn.Cautionary sağolsun çok güzel bir konu açmış, konuya yazılan diğer şeyler bile çok güzel.
    Sadece forumda kalmasın diye blog'a da eklemeye başladım yazılanları.

http://uzunvadeyatirim.blogspot.com....koclugu-1.html

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Biraz daha net sorayım..Pek çoğumuzun en az 3-5 kriteri vardır uzun vade hisse seçimi için, ben 10 civarı parametreye bakıyorum mesela.

Eğer tek bir seçim kriteriniz olsaydı, sadece 1 kriter, neye bakardınız? Fiyat mı mesela? Biraz daha spesifik yazmanızı rica ediyorum, fiyat derken fk mı? pd/dd mi? teknik analiz ise, harketli ortalamalara göre mi, ew ye göre mi? ama ne olursa bir tek spesifik kriter söylemiz gerekiyor, en önemli kriteri yani.

hadi bakalım, plazaca nasıl deniyordu, brain storming yapalım
    Tek kritere göre yatırım yapmam ama sorunuza cevabım "Özsermaye karlılığının devamlılığı" olur...

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz.
    Son düzenleme : kuzey; 25-09-2017 saat: 10:32.
    Burada yer alan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Yatırımcının mali durumuna veya risk ve getiri tercihlerine uygun olmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Biraz daha net sorayım..Pek çoğumuzun en az 3-5 kriteri vardır uzun vade hisse seçimi için, ben 10 civarı parametreye bakıyorum mesela.

Eğer tek bir seçim kriteriniz olsaydı, sadece 1 kriter, neye bakardınız? Fiyat mı mesela? Biraz daha spesifik yazmanızı rica ediyorum, fiyat derken fk mı? pd/dd mi? teknik analiz ise, harketli ortalamalara göre mi, ew ye göre mi? ama ne olursa bir tek spesifik kriter söylemiz gerekiyor, en önemli kriteri yani.

Bu konuda bir çalışma yapmıştım, linkini aşağıda paylaştım :

http://www.formulanaliz.com/2017/08/...i-yanilsamasi/

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

benim için ilk baktığım kriter özvarlık karlılığı (sürekli olmalı). Tabi ki tek kriter hiç bir zaman yeterli olmayacaktır.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Tek kriter belirlemiş olacaksam zarar eden şirkete yatırım yapmam.
    YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

1. Sahibinin büyük grup şirketi olması kamu/özel (İş,Oyak ,Koç , Sabancı gibi)
    2. İstikrarlı temettü (en az %7 temettü verimliliği olmalı)
    3. İstikrarlı Özkaynak artışı
    4. Sektör (faaliyeti vs..)
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,134
    Evet yuksek kalitede paylasimlar gelmeye devam ediyor ben de itibar puanlarimi comertce harciyorum.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,134
    Ben de tek bir kritere gore yatirim yapmam ama hayatinda ilk defa hisse senedine uzun vadeli yatirim yapacak olanlar icin olmazsa olmaz iki kriteri
    1. Sahibi kim?
    2. Temettu veriyor mu?
    olarak yazmistim.
    Ben birinci kriterden asla vazgecemem.
    Ilk baktigim budur..
    Henuz kurumsallasamamis olsa bile benim ortagim kim olacak?
    Nasil bir adam?
    Gecmisi, sicili nasil?
    Durust mu?
    Devlete karsi olan yukumluluklerini yerine getirmis mi?
    Vergilerini duzgun oduyor mu?
    iscileri ile arasi nasil?
    Siketinde sik anlasmazlik, grev v.s oluyor mu?
    Ozel hayati nasil?
    Aile hayati ne durumda?
    Gece hayati var mi?
    Icki, kumar vs gibi kotu aliskanliklari var mi?
    Sagligina dikkat ediyor mu?
    Magazin basininda goruluyor mu?
    Siyaset ile icli disli mi?
    Cocuklarina nasil bir egitim veriyor?
    Isin basina gececek 2. kusak iyi yetisiyor mu?
    Sorular cok cesitlenebilir ama genel anlamda ne demek istedigimi herkes anlamistir..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 41/637 İlkİlk ... 3139404142435191141541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •