Sayfa 41/1006 İlkİlk ... 3139404142435191141541 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 321 - 328 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Cadde cocugumuz bizim..

Ceza almis..

Gelince yazar yine para fiskiriyor diye..

Syg,
    Dudu bey,
    Cezası bitmeden lütfen yazmayalım.
    Kimsenin arkasından atıp tutmak yakışmaz.
    Forumda yazmanın namusu da budur bence.
    Riayet etmek gerek.
    Selamlar.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

2. Faiz başlığının pirleri ; Aktifbank bireysel de bir kişi en fazla kaç tl. tutarında nkolay bono alabiliyor ? yani hesabımda en fazla tutabileceğim bono tutarı nedir ? Bir ara 500 bin liraydı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,133
     Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Dudu bey,
    Cezası bitmeden lütfen yazmayalım.
    Kimsenin arkasından atıp tutmak yakışmaz.
    Forumda yazmanın namusu da budur bence.
    Riayet etmek gerek.
    Selamlar.
    Cevap hakki doguracak bir sey yazmiyorum...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Faiz başlığının pirleri ; Aktifbank bireysel de bir kişi en fazla kaç tl. tutarında nkolay bono alabiliyor ? yani hesabımda en fazla tutabileceğim bono tutarı nedir ? Bir ara 500 bin liraydı.
    Ayni max.500.

Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Ben ve dudu ihtiyarlar söyledi ya 84 milyon nüfusta 14 milyonu Belçika standartinda 70 milyonu Somali standartinda yaşıyor işin kötüsü her sene iyiye gideceğine kötüye gidiyor. Belki ilerde Belçika standartinda yaşayanlar daha da azalacak zenginlikte degil fakirlikte birleseceğiz.

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    35mılyon demek herkesın borcu var neredeyse...he 10 mılyon belkı iyi olabılır ...

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Milletde para var diyordu cadde cocugu..

Demek ki borc para imis...

Odunc ata binen cabuk iner derler atalarimiz...

Elin seyi ile gerdege girilmez...

Syg,

Geri ödenmeyen %4.3 civarında.
    İnsanlar ihtiyaç kredisini ev ya da araç alırken peşinat, harç, vergi, abonelik vs şeylerden harcamak için de alıyor.

Anladığım kadarıyla hesaba kredi kartları da dahil. Kredi kartlarında durum biraz farklı tabii.

Ama ben gidivanın kısmen haklı olduğunu düşünüyorum. Gerçekten para fışkırıyor. Hatta:

Milletten para fışkırıyor parraaa

Krediyi alıp eve arabaya yatıran teknik olarak kârda oluyor.
    En azından malı sattıklarında krediyi kapatıp üstüne de nakit elde etmiş oluyorlar.
    Bu yüzden insanlar sürekli kredi kullanıyor.

Tamamen şahsi fikrimdir, benim aklıma uyup yatırım yapacak arkadaşlara Allah akıl fikir versin. Amin.

Özellikle 70-80-90 dönemlerini yaşayan abilerimden bu dönemlerdeki durumları anlatmalarını istirham ediyorum.

Öyle yattan ahtapot, midye, karides, ıstakoz falan yemesi değil.

Yediğiniz içtiğiniz sizin olsun gördüklerinizi anlatın )

Yatırım tavsiyesi değildir.

6. 94,2001,2008 krizlerini yaşamış biri olarak derim ki seneye çok büyük kriz gelecek ABD de faizler yükselince borsa çakılır, gayrimenkul çakılır, nakit kral olur onun için seneye nakitte kalmak çok iyi olur. Bu benim düşüncem katılan olur olmaz. Tecrübeli abilerimize sorduğumda dövizde de kalabilirsin diyenler oldu. Çünkü 2001 krizinde 1 milyonluk evlerin fiyatı 500 bine düşmüştü. Şimdi olacak demiyorum ama bankalardan çok fazla kişi ucuza konut aldı onu iyi biliyorum. Başka ların fikirlerinide merak ederim. Sizler ne düşünüyorsunuz

7.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    94,2001,2008 krizlerini yaşamış biri olarak derim ki seneye çok büyük kriz gelecek ABD de faizler yükselince borsa çakılır, gayrimenkul çakılır, nakit kral olur onun için seneye nakitte kalmak çok iyi olur. Bu benim düşüncem katılan olur olmaz. Tecrübeli abilerimize sorduğumda dövizde de kalabilirsin diyenler oldu. Çünkü 2001 krizinde 1 milyonluk evlerin fiyatı 500 bine düşmüştü. Şimdi olacak demiyorum ama bankalardan çok fazla kişi ucuza konut aldı onu iyi biliyorum. Başka ların fikirlerinide merak ederim. Sizler ne düşünüyorsunuz

Türkiye eski Türkiye olsaydı yani Suriye, Afgan, Irak ve dahi sayamadığım Birleşmiş Milletler üyesi ülkelerden akan insanlar yokken bu kriz olsaydı dediğiniz doğruydu.

Bugün, bilinçli olarak tek mermi atmadan ülke istila edilirken yerlilerin malları yabancıya geçmektedir. Yerliye ücret artışı son 10 yılda %100 erimiş olup alım gücü bitirilmiştir. Çocuklarına iş bulamayan, ancak karnını doyurabilen yerli elindeki malları satmaktadır. Halkta para çok diyenler , sokaktaki gördükleri canlılığı yanlış yorumluyorlar. Her 10 kişiden 4 ü yabancı olmuş. Adamların parası bizden 8 kat değerli. Ben kıytırık metrobüse binerken bile hesap yaparken onlar lüks uber taksiyle geziyorlar.

Geceliği en düşük 450 tl. olan dandik otellere verecek parası olmayan çocuğunu ünv. kaydı için gelen yerliler akraba evlerine sığınır. tedavi için büyükşehirlere gelenler geceyi otobüste geçirir, gündüz muayene- tedavi olup tekrar gece otobüsle memleketine döner. Bunları yaşayanlar halkın çoğunluğudur. 80 milyonluk nüfusun 10 milyonu iyi durumda olunca herkesi kendileri gibi sanıyorlar.

Yani gayrimenkul artık düşmez ve her ay 30 bin zam koyuyorlar. Garip olan her konuda açgözlü olan halkımız bu konuda da kurnazlık peşinde. Yeni binada daireyi esas alan 20 yıllık daire sahibi de 40 bin 40 bin koyuyor. ALLAH sonumuzu hayır etsin.

8. O her gün dairesine zam yapanlar bu alım gücü her gün düşen halka nasıl satacak bilen var mı

Sayfa 41/1006 İlkİlk ... 3139404142435191141541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •