Sayfa 411/1230 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511911 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,281 - 3,288 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sizin hisse değerlemelerinize göre hangi şirketlerde neden potansiyel gördüğünüzü de özetlerseniz sevinirim.
    Diğer yandan değerlemelerde hangi büyüme oranı ve risksiz faiz oranını da hisse bazlı paylaşmanız bizi mutlu eder.
    hisse değerlemesi yapmak için şirketi çok iyi tanımak gerekiyor. ayrıca çok vakit alan ve hata yapmaya çok müsait bir durum.
    şu anda vaktim yettiğince işyat, isgyo ve emlakkonut için güncel hisse değerlemesi yapabildim. Faizler bu seviyede devam ettiği sürece hiç birisinde potansiyel görmüyorum. bankaların, büyük sanayi şirketlerinin hisse değerlemesini profesyoneller bile zor yapıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sizin hisse değerlemelerinize göre hangi şirketlerde neden potansiyel gördüğünüzü de özetlerseniz sevinirim.
    Diğer yandan değerlemelerde hangi büyüme oranı ve risksiz faiz oranını da hisse bazlı paylaşmanız bizi mutlu eder.
     Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    hisse değerlemesi yapmak için şirketi çok iyi tanımak gerekiyor. ayrıca çok vakit alan ve hata yapmaya çok müsait bir durum.
    şu anda vaktim yettiğince işyat, isgyo ve emlakkonut için güncel hisse değerlemesi yapabildim. Faizler bu seviyede devam ettiği sürece hiç birisinde potansiyel görmüyorum. bankaların, büyük sanayi şirketlerinin hisse değerlemesini profesyoneller bile zor yapıyor.
    Buradaki arkadaşların çıkar çatışmasını göz ardı etmelerinden kaynaklı olarak daha objektif analiz yapabileceklerini düşünüyorum. Sonuçta belli varsayımlara göre hepimiz yapabiliriz. Önemli olan bizim yaptığımız analizi piyasanın da beğenmesi olsa gerek...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3. Tüm fikir paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Diğer arkadaşların da fikirlerini merakla bekliyorum. İşyat konusuna gelirsek Serkan bey sizin yorumunuz da tam istediğim gibiydi olumsuz olmasına rağmen.Şöyle açıklayayım; bu kanalda bu kağıdı sormamın sebebi kağıtla gerçekten ilgili yakından takip eden tüm olumlu,olumsuz görüşleri almam. Hiç birimiz profesyonel değiliz o yüzden göremediğimiz bazı noktaları fikir paylaşımı yaparak öğreniyoruz. Bende 1,5 yıldır işyatı yakın takipteyim dediğiniz gibi şuan zirvede sayılır inşallah daha iyi noktalara gelir yöneticileri eskisi gibi değil biraz akıllanmış gibi bir görüntüsü var bekleyip göreceğiz. Borsanın kan ağladığı bir dönemde performansı ile göz kamaştıran bir hisse. En azından şimdilik yiğidi öldürüp hakkını teslim edelim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Pegasus 2019 beklentilerini yukarı revize etti,,,hisse hakkında güncel yorumlarımı başlığında yazıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    ayrıca emekliliğimize kadar tıpkı bes gibi portföyün bir kısmını işyat ta tutar ve sürekli temettüleri buna eklersek umut ediyorum ki emeklilik yaşına geldiğimizde artık temettüyü hiç hisseye eklemesek bile bir emekli maaşı da iş yattan alabiliriz...
    Burası şüpheli . İş yat 2010 senesinden beri aynı parayı dağıtıyor . Temettü büyümesi hesaplanamayan bir kağıt . Yukarıdaki gibi temettüyü eklemeyi kestiğiniz an yıllık faiz geliriniz enflasyona oranında düşecektir .

benim diger kagitlarim kordsa soda isdmir psdt ve egeen...ben de sirketlerin piyasa degeri ile hisselerinin fiyatini yatirim yaparken mutlaka gozonunde bulundurmamiz gerektigine inaniyorum ... hatta bazi yatirimcilar oncelikle piyasanin altinda fiyatlanan veya yatirim yapan sirketlerden toplayıp bunlardan kar elde ederek belli bir portfoy buyuklugune ulastiktan sonra yuksek temettu veren sirketeri aliyor..
    benim henuz borsadaki birinci yılım.. arkadaslarin belirttigi gibi isyatin normalinin cok uzerinde bir prrformans sergiledigi döneme denk gelmis hisse potansiyel sinirlarina ulasmis olabilir buna dikkat etmek gerekiyor ... aldigimiz sirkete guven duymak kadar aldigimiz fiyatin da iyi olmasi yani alirken kazanmak da önemli
    biraz daha biriktirmeye devam edecegim bakalim duruma gore azaltip birakabilirim zaten maliyetim uygun su an ..herkese hayirli bol kazanclar dilerim... syg
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

7. Pegasus canım benim

8. Pegasus baya bi şişti gibi g20 çok önemli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 411/1230 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511911 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •