Sayfa 448/1027 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548948 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 3,577 - 3,584 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. 7 haziran sonrası dolarda ralli bekleyen var mı benim gibi. Son 2 gün son fırsatlarmış gibi dolarda. Merkez ya son mermisini atacak 1 puan daha yada pas geçecek. Her türlü baskılanan dolar patlayacak toplantı sonrası bence.

2. Şuanda kirada oturuyorum.
    Aile eş dost hısım akraba (iyi niyetlerinden şüphem yok) ev sahibi değiliz diye bizim adınıza üzülüp inşallah kendinize ait bir eviniz olur diye dua ediyorlar saolsunlar.

Tabiki insanın oturduğu evin kendine ait olması güzel birşey.
    Ay dediğin çabuk geliyor ve kiralar aldı başını gitti.

Amma velakin.
    Bu rakamlar henüz hala çok ama çok yüksek.
    Şuanda oturduğum ev yaklaşık 2 aydır satılık.
    390'dan satışa çıktı 2 ay içersinde 360'a kadar düştüler.
    Henüz hala eve bakmaya gelen bir kişi dahi yok.
    Ara sıra ağzımı yokluyorlar ancak henüz teklif vermiyorum. Morallari bozulmasın diye..
    Çünkü benden duyacaklari en iyi teklif 200 bin gayme.
    Ha onlar az bulur vermezler bu onların problemi.
    Ben yakın/orta vadede 200 bin gaymeye çok çok güzel evler alabileceğimi (İzmir) biliyorum.

Henüz emlak halen pahalı.
    Hele bir satılık ilanları boy boy dizilsin her apartmanda en az 2 bankanın satılık brandasi asilsin. 200 bile gözüme çok gelmeye başladı.. 🙂🙂

3.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bizlerin tüp kuyruklarında beklediğimiz dönemlerde ECEVİT hükümetine ABD pisliğinin yaptıklarının onda biri Abbasa yapılırsa bu sefer tüp gaz değil hayvana yedirecek saman bulamayız. 16 yıldır yaptıkları betonları münasip yerlerde kullanırız artık.
    venezuella ile farkımız o zaten, maduranın abd'ye koyduğu tavrı biz koysak
    babayı bile yiyemeyiz çünkü onu bile bulamayacağız..!!

Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Şuanda kirada oturuyorum.
    Aile eş dost hısım akraba (iyi niyetlerinden şüphem yok) ev sahibi değiliz diye bizim adınıza üzülüp inşallah kendinize ait bir eviniz olur diye dua ediyorlar saolsunlar.

Amma velakin.
    Ara sıra ağzımı yokluyorlar ancak henüz teklif vermiyorum. Morallari bozulmasın diye..
    Ben yakın/orta vadede 200 bin gaymeye çok çok güzel evler alabileceğimi (İzmir) biliyorum.

Hele bir satılık ilanları boy boy dizilsin her apartmanda en az 2 bankanın satılık brandasi asilsin. 200 bile gözüme çok gelmeye başladı.. ����
    Olacak bankalar s.. ke s... ke ipotekli betonları satışa çıkaracak .

Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    venezuella ile farkımız o zaten, maduranın abd'ye koyduğu tavrı biz koysak
    babayı bile yiyemeyiz çünkü onu bile bulamayacağız..!!
    Bankalarımız DAŞŞŞ ! gibi imiş bişicik olmaz bize diyorlar.

6.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Dışarda Türkiye ile Venezuela aynı cümle içinde gösterilmesi ilginç. Abartıyor bu coniler bence durumu biraz. Arjantin ile Berazilya ile kıyas tamamda Venezuela nedir yaa.
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Venezuela dediniz mi 1980 kuyruklarına döner ülke yapmayın ya vur dediler öldürdünüz.
    Tüp kuyruğuna gönderirdi beni babam, hey gidi günler heyyy yine mi yad edeceğiz yok ya.
    [QUOTE=MAHARAJ;2257271]Bankacılık sistemi çökerse, tüm finans dünyası yıkılır. Bu şirketler neden mevcut varlıklarını nakde çevirerek taahhütlerini yerine getirmiyor. Yapılandırma operasyonunun milyarlarca dolarlık bedeli, milyonlarca vatandaşa ödetiliyor. BDDKnın bu duruma el koyması gerekmiyor mu? "Bankalarımız güçlü" demekle, problem çözülmüyor. Aysbergin görünmeyen yüzünde şu varsayım var: Dev şirketlerin hissedarları servetlerinin kriz ortamı sebebiyle buharlaşacağını biliyor. Bu yüzden yetersiz teminatlarla borçlanmaya gidiyorlar, içerideki nakit ve varlıklar dışarıya çekiliyor. Yurt dışındaki kuruluşlarının nakit hesaplarına bakın; yükseliyorsa bu hareket başlamış demektir. Kâr transferi de buna dâhildir. İnsan ister istemez soruyor: Ülkeyi krize sokmak için danışıklı dövüş mü yapılıyor?..[/QU
    OTE]

e sizde fena gitmiyorsunuz ha gayret

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Olacak bankalar s.. ke s... ke ipotekli betonları satışa çıkaracak .
    İşte zurnanın zırt dediği yer orası.Hukuken bitmiş teslim edilmiş ama üzerinde banka ipoteği olan binlerce markalı ev var.Bu evler satılmış paraları alınmış evi alanlar taşınmış falan ,tek sorun tapu yok.Tapu banka ipoteği yüzünden devredilemiyor.Hukuken bankanın bu kredisi de batak gözükmüyor çünkü teminatı sağlam, koca bitmiş proje var ortalıkta.Misal sur yapı bu durumda.Bankanın normalde yapması gereken krediyi tahsile gitmek.Ama krediyi tahsil etmeye kalksa şirketler anında gümler.E kredi tahsil edilmeyince de banka gümler.Sonu karakolda bitecek bir olay.Sonunda banka o evleri satarak tahsilata gidecek mecburen ya da evi alanlara kardeşim ipotekli mal aldın gel bu ipoteği sen öde tapunu vereyim diyecek.E o ipotek için mecburen bir ev parası daha verilmek zorunda kalınacak,vermezsen de ev gidecek falan.Bu iş komple batık.O yüzden venezuela ile kıyasımız konusu pek de öyle gülünecek bir olay değil.

8.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Şuanda kirada oturuyorum.

Amma velakin.

Hele bir satılık ilanları boy boy dizilsin her apartmanda en az 2 bankanın satılık brandasi asilsin. 200 bile gözüme çok gelmeye başladı.. ����
    İzmirde 400 binlik evi 200 bine alamazsınız savaş vesaire olmaz ise. İzmirde gayrimenkul fiyatları İstanbul gibi uçuk değil çünkü. İzmir ucuz kaldı gayrimenkul piyasasında. Artı dışarıya kaçamayan bir zümre veya kendi tercihi ile İzmir ve çevresini tercih ediyor, talepte var yani.

Haa beton krizi bir gerçek patladı aslında sesi seçimden sonra duyulacak!

Sayfa 448/1027 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548948 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •