Sayfa 471/680 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon
Arama sonucu : 5438 madde; 3,761 - 3,768 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Aefes vardı bugün vurdum tekmeyi. Tahammülüm yok onu beklemeye. Karadelik gibi hisse.

Diageo inerse biraz bir gün eklerim.

ytd

2. Farkettiğiniz üzere, inik AEFES'i almak yerine, çıkmış Diageo'nun inmesini bekliyorum. Bu da değişik bir paradoks mudur ne halttır işte...

Aefes'i geri mi alsam keh keh.

ytd

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Farkettiğiniz üzere, inik AEFES'i almak yerine, çıkmış Diageo'nun inmesini bekliyorum. Bu da değişik bir paradoks mudur ne halttır işte...

Aefes'i geri mi alsam keh keh.

ytd
    Tuborg iyiydi bir ara. Özellikle içenler çok memnundu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Tuborg iyiydi bir ara. Özellikle içenler çok memnundu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Tuborg'u uzun yıllar içtim. Hala da severim ama bu ara bomonti'ye sardım. Filtresiz olan değil de diğeri. Çok iyi geliyor bu aralar düz olanı.

5. Yabancı hisse seçerken en önem li kriterim dividend aristocrat olması. Hem uzun yıllar boyunca temettü veren, hem de verdiği temettüyü sürekli büyüten şirketleri almak ana hedefim. Bu tarz şirketlerin fiyatı SP500 kadar olmasa da çıkış eğiliminde uzun vadede.

PEP, XOM, MMM, TXN bunlara güzel örnek.

UK'de bu tarz hisse pek bulamadım. Genelde inişli çıkışlı orada temettüler. (ya da sabit, misal GSK)

TC'de zaten bir anlamı yok aristokrat olmanın. Bir seneki 1 tl ile öbür sene verdiği 2tl nin alakası olmayabiliyor dolar kuru yüzünden. Sorarsan temettü arttırmış diyorlar.

ytd

edit: şu Verizon'u da adadan göndericem galiba. Gözümü tırmalıyo. Telekominikasyon şöyle böyle dedim gittim aldım yine. Neyse geç olmadan dönelim hatadan. Vodafone 0% stopaj varken bunu niye aldıysam...
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 24-12-2021 saat: 17:56.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Pzifer'ın çok kirli çamaşırı var insanların farkında olmadığı. Biraz didikleyince çıkıyor google'da hepsi. Masum bir şirket değil.

Silah üreticisi ne olduğunu saklamıyor. Pfizer daha sinsi.
    o yüzden çevrem ve en yakınlarımı biontech'ten uzak tuttum.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    o yüzden çevrem ve en yakınlarımı biontech'ten uzak tuttum.
    Walla ben kimseye şöyle yapın böyle yapın demedim. Etrafımdakilerin hepsi oldu. Belki de bir zararı yoktur ama benim hissiyatım aksi yönde olduğu için olmadım. Herkesin kendi bileceği iş. Way sen ol dedin diye oldum sonra başıma bu geldi lafı, olma dedin diye olmadım covid oldum süründüm lafı kadar tehlikeli. Kimseye karışmamak lazım.

8. ibkr de hesap açarken baz para usd seçmiştim.

hesaba attığım tller otomatik usd olmuş sanırım

gün kapanışındamı kaç kurdan çevrildi raporada bakamıyorum bilgisi olan varmı?

Sayfa 471/680 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •