Sayfa 485/946 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 3,873 - 3,880 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    iç siyasetin ekonomıyı etkılemedıgını anlamıs olmanız lazımdı
    Dostum Türkiye’de dövizin besin kaynağı siyasettir, iç dış farketmez.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Fitch: Türk ekonomisi derin bir resesyonda, ancak ekonomi dip yapmış gibi görünüyor
    ''Dip görüldü ama normale dönmek zaman alacak '' mı demek oluyor bu ?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Bilgi bana kadar gelmişse eskimiş demektir. Ulaşmayan bilgiyi tahmin etmek lazım. Amerika , Türkiye' ye dolar basma yetkisi verse dahi geleceği parlak görmüyorum.

Çünkü, rxpu ' nun dediği gibi :

'' Bir yerde küçük insanların gölgesi büyükse orada güneş batıyor demektir. ''

TL nin değeri düştüğü için değil, insanların değeri düştüğü için döviz alıyorum.
    Yarın Marslı ' larla iletişime geçsek biz yine siyasi olarak masanın zayıf tarafında olacağız.

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    endeks kaca gelecek bu durumda..?
    45 bine mi.?
    kac cente dusecek o zaman endeks.? yabanci esek yukuyle mal tasirken olacak oyle mi.?
    kafalar piril piril masallah..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

5.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    ''Dip görüldü ama normale dönmek zaman alacak '' mı demek oluyor bu ?
    Bence dip görülmedi. Tercüme hatası var ya da çok sallama bir açıklama. Zira matematiksel olarak resesyona girildiği dönemlerde dip görülmez. Resesyonun ortasından sonuna geçildiği aralığa yakın bir evrede dip görülür.

Eğer resesyona giriliyor deniyorsa ve bu sürecin başındaysak bana göre dip görülmemiştir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bence dip görülmedi. Tercüme hatası var ya da çok sallama bir açıklama. Zira matematiksel olarak resesyona girildiği dönemlerde dip görülmez. Resesyonun ortasından sonuna geçildiği aralığa yakın bir evrede dip görülür.

Eğer resesyona giriliyor deniyorsa ve bu sürecin başındaysak bana göre dip görülmemiştir.
    Benim gözümde dip nokta iktidarın hatalarını kabul edip pasta cila yerine boyayı kazıyıp kaportaya giriştiği an olacak. Şu anda hala çareleri olduğuna süreci idare edebileceklerine inanıyorlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    endeks kaca gelecek bu durumda..?
    45 bine mi.?
    kac cente dusecek o zaman endeks.? yabanci esek yukuyle mal tasirken olacak oyle mi.?
    kafalar piril piril masallah..
    belirli bir kademeden sonra borsa da dolarla beraber yükselmeye başlar, malın da bir değeri var..!!

Sayfa 485/946 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •