Onemli Gunler Banner
Sayfa 530/1000 İlkİlk ... 30430480520528529530531532540580630 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 4,233 - 4,240 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. Son dakika! ABD Başkanı Donald Trump'ın işgal altındaki Golan Tepeleri'ni resmen İsrail toprağı olarak tanıdı.

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Aslında %24 politika faizi yeterince sıkıydı. Ancak merkez bankası erken davranıp zorunlu karşılıkları düşürdü. Yüksek merkez bankası karı ile zorunluk karşılıklar birleşince likidite açığını hızlıca kapattı. Piyasa faizi (mevduat faizi) merkez bankası politika faizinin çok altına geriledi.

Amaç sıkı duruş ise zorunlu karşılıklar düşürülmemeliydi. Biraz sabredilseydi orta vadede faiz kademeli olarak düşecekti. Şimdi orta vade de riske girdi.
    Ah o seçim yok mu abi seçim. 25 milyarlık taksiti gelip ödenmemiş KGF yi döndürmek için el mecbur bollaştırdılar hocam. Bunu böyle de açıkladılar yani saklamadılar. Tabi birde ilginç faizli 20 milyarlık Kobi kredisi falan derken.

3. ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Netanyahu ile yaptığı ortak basın açıklamasında, "Golan Tepeleri'ni İsrail toprağı kabul eden kararnameyi imzalayacağım." dedi.

4.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Dolarizasyon terse dönene kadar sıkı duruş sergilemeli..Yoksa +5 değil + 20 görürüz bir günde.
    +20 gördük zaten abi yakın vakitte. Yenisini bekleriz)) Bekleyen dervişin sonu meçhul elbette işte bekleyeceğiz)))

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Son dakika! ABD Başkanı Donald Trump'ın işgal altındaki Golan Tepeleri'ni resmen İsrail toprağı olarak tanıdı.
    resmen kışkırtıyor deli
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Ah o seçim yok mu abi seçim. 25 milyarlık taksiti gelip ödenmemiş KGF yi döndürmek için el mecbur bollaştırdılar hocam. Bunu böyle de açıkladılar yani saklamadılar. Tabi birde ilginç faizli 20 milyarlık Kobi kredisi falan derken.
    Seçimden önce alınamayan tedbirler seçimden sonra alınabilecek mi?. Burası muallak. Zira her öteleme alınacak mali ve parasal tedbirlerin şiddetini arttırıyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    25.3.2019 tcmb fonlama verisi:

Toplam haftalık net fonlama miktarı : 95.1 milyar TL (son 4 günlük haftalık repolar ve bugünkü üst bant fonlaması toplamı)

Kotasyon repo yoluyla fonlama : faizi %25.5 (üst bant fonlaması), miktarı 16.7 milyar TL

TL depo : faizi %25.5 (üst bant fonlaması) , miktarı 3 milyar TL.

Ağırlıklı ortalama fonlama faizi: %24.31
    %25.31 mi 24.31 mi ben bir yerde 25.31 okudum yada duydum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    %25.31 mi 24.31 mi ben bir yerde 25.31 okudum yada duydum
    %24.31 direk Evds'ten aldım. Yanlış yazmışlar muhtemelen. %25.31 olması matematiksel olarak ta imkansız. Zira hala 4 adet 1 haftalık repo içeride. Yaklaşık 70-75 milyar TL'lik *eski repolar* kapanana kadar günlük kabaca %0.30 puan artacak.

Geç likiditeden hiç vermez ise haftaya Cuma günü ağırlıklı ortalama fonlama faizi %25.50 olacak.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 530/1000 İlkİlk ... 30430480520528529530531532540580630 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •